Bio maminky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lubamama
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.12.18 08:45
Bio maminky

Dobrý den, je tu nějaká přímo biomatka? Zajímalo by mě, jak se stravujete, jak stravujete vaše děti, jaké máte zvyky, co děláte, jak žijete? co pijete, čemu se vyhýbáte? prostě vše co k tomuto bio patří.? Snad touhle diskuzí někoho nenaštvu, jen mě to prostě zajímá. Prosím anonym, nebo smazat děkuji :hug:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
LaraA
Zasloužilá kecalka 733 příspěvků 1 inzerát 25.12.18 09:01

proc anonymne?? je to tak osobni dotaz? :zed: :zed:

lachtanice86
Echt Kelišová 7603 příspěvků 25.12.18 09:11

Proč anonym?

zudina
Ukecaná baba ;) 2418 příspěvků 25.12.18 09:14

Co to je biomatka? Kojim, neockuju, nejim maso (diteti ho davam ale pouze bio)

Lubamama
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.12.18 09:21

Omlouvám se za anonym,nechci aby se pak do mě tady někdo navážel,že se ptám na tohle né moc oblíbené téma u matek. Hlavně sem chodí kamarádky a nechci aby věděli,že se o tohle zajímám.Zakladatelka

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 34287 příspěvků 1 inzerát 25.12.18 09:52

:think: Řekla bych, že tento pojem bude velmi široký a záleží opravdu jen na tom, co chceš ty, co je tobě blízké a ne na tom, co dělá jiná matka, která se snad považuje či nepovažuje za bio. Třeba já můžu být pro některé taky lesana, kojení, látkové plenky, jídlo téměř veškeré ze zahrady a domácích chovů, ale jinak jsem rodila v porodnici, neodmítám očkování ani konzervativní léčbu :nevim: .

Lubamama
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.12.18 09:57

@Tiger-lily A co jíte za potreviny?jíte normálně bílé pečivo,cukr ,jak to máte s kořením? jaké pití pijete? a přesně to myslím i u dětí… já nejsem bio,jen se o tom hodně mluví,ráda bych se o tom dověděla,nemusí jít přímo o bio,stačí jen třeba zdraví životní styl…

ludmilaadamkova
Ukecaná baba ;) 2310 příspěvků 25.12.18 10:23

A kdyz mame doma zahradu sad a slepice jsem biomatka nebo ne?

:lol:
Evulina
Neúnavná pisatelka 16779 příspěvků 25.12.18 10:32
@LaraA píše:
proc anonymne?? je to tak osobni dotaz? :zed: :zed:

Já se možná ani nedivím. Protože se hodně často na člověka, který chce žít zdravě, sesypou zastánci klasiky a rejpají jak můžou. A jestli má zakladatelka pocit, že by jí třeba okolí poznalo a nechce se mu s tím svěřovat, tak to i docela chápu no.. :think:

Lubamama
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.12.18 10:39

@Evulina Děkuji za pochopení,sama biomatka nejsem,ale neříkám,že bych si stoho něco nevzala,ráda bych si třeba udělala i očistu organismu ,ale to bohužel nemůžu,mám 50kg po dvou dětech,takže víc hubená být nechci :lol: ale spíš jde fakt o to,že to tady znám na to,abych na tohle téma se ukazovala :think:

Evulina
Neúnavná pisatelka 16779 příspěvků 25.12.18 10:41

Jinak tedy zdravím a můžu povědět, jak to asi tak máme doma my:

• když něco kupuju v krámě tak ano, vybírám si často biokvalitu, ale zas na ní nelpím úzkostně a když koupím kilovku nebio mouky, tak se z toho opravdu nehroutím + dbám na to, aby jsem kupovala zboží co nejvíc bez obalů, hlavně těch plastových, takže hodně často navštěvuju nedalekou bezobalovou prodejnu
  • máme své slepice, býka, prasata, kuřata, králíky, kozu - koza a býk jsou čistě „bio“, jejich mléko a maso, protože jsou jen na zeleném, žádné obilí a pozemek, kde máme pastvinu, nebyl nikdy stříkán chemií…co se týče slepic, máme jich mnoho, tak není v našich finančních možnostech jim pořizovat pouze biokrmení, takže pšenici např. máme nebio, ale zas ty slepky se prohánějí na hektaru pozemku a mohou si sesbírat broučky, žížaly a jiný hmyz, byliny atd. a také dostávají syrovátku z výroby biosýry…prasátka jsou živena na zbytky z jídelny + syrovátkou, zeleninou atd., čili zbytky jsou nebio, ale zas je to recyklace a určitě lepší výživa, než ve vepřínech
  • máme svoji biozeleninu (i když ne všechnu) a biobrambory (každoroční hlídání a sbírání mandelinky je tedy šílenej opruz, ale mě to za to stojí a dělám to i na just sousedovi, který mi tvrdil, že se bez chemie co se týče mandelinky stejně neobejdu a že mi to sežere :mrgreen: :mrgreen: )
  • mléko máme kozí, ale není ho moc, dokupuju kravské z biofarmy a dělám doma jogurty, sýry a tvarohy
  • peču kváskový chleba
  • kosmetika přírodní a bio - dekorativka z DM značka Alverde, zubní pasta z bezobalové prodejny, šampon Naturinka též z bezobalu, na obličej a tělo smíchám bio sezamový olej (normálně ze zdravé výživy) s asi 10-15 kapkami éter. olejíku Candisan od firmy Hadek (sežene se přes net) a to používám na odličování, na mytí celého těla i intimních partií
  • pokud to jde, léčíme běžná onemocnění přírodně a doma, neženu hned s každým „prdem“ k doktorovi, kde vyfasujeme chemii

Příspěvek upraven 25.12.18 v 10:43

Lubamama
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.12.18 10:41

Tak to ještě pozměním,nejde mi přímo teda o bio,ale o zdravé stravování. Nemusí to být přímo bio.Zakladatelka

Evulina
Neúnavná pisatelka 16779 příspěvků 25.12.18 10:48
@Anonymní píše:
Tak to ještě pozměním,nejde mi přímo teda o bio,ale o zdravé stravování. Nemusí to být přímo bio.Zakladatelka

Aha, tak ono to může být někdy dost složité toto.
Některé biopotraviny, ač jsou bio, mají povoleny přidání i různých aditiv + jsou např. přeslazené a ještě v plastu balené a to já třeba za zdravé vůbec nepovažuju.
Naopak třeba ty naše slepice v obřím výběhu, ač dostávají nebio pšenici, tak považuju za zdravé a jejich vejce taky..
Také záleží na tom, co kdo považuje za „zdravé“. Dřív se věřilo, že zdravá výživa rovná se jen libové maso, omezování hlavně živočišných tuků.. Jenže to už je taky překonáno, zjistilo se, že co se zdraví týče naopak mnohem víc škodí cukry, přemíra sacharidů obecně a kvalitní živočišné tuky od zvířat z pastevního chovu naopak zdraví prospívají. Takže jde také o to, že někdo považuje za zdravé to, někdo zase ono..My doma konkrétně se hodně řídíme podle „vyživující tradice“ - víc info na stránkách stejného znění - koresponduje to i s naším životem na statku.

Lu1234
Kecalka 320 příspěvků 1 inzerát 25.12.18 11:40

Biomatka je pro každého něco jiného.
Já třeba jsem do roka vařila pro dceru bio, pro nás ne (jime zdravější i nezdravá jídla). Dávala jsem látkové pleny, z nichž část jsem ušila. Teď dávám papírové. Nosím v nosítku, ale mám i kočár. Očkovat chci s mírným odkladem. Kosmetiku na dítě nepoužívám, jen sprcháč a rostlinny olej. Léky dávám minimálně dceři i sobě.
Pro moji mamu jsem ultra-lesana. Nechapou látkové pleny, když nejsou nezbytné, nechápou nosítko, nechapou odklad očkování atd.
Naopak moje kamarádka vaří bio a farmářské pro celou rodinu, objednává si bedýnky přes internet, jedí super zdravě. Ale má jen kočár, nakupuje obleceni v pepcu, používá pampersky, udržitelnost ji nic neříká.
 Atd.

ludmilaadamkova
Ukecaná baba ;) 2310 příspěvků 25.12.18 11:47

Hodne lidi to placa dohromady bio muze byt klidne tlacenka ci chleba se spekem. bio mohou byt kolace.
Zdrava strava je vyvazeny jidelnicek.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama