Velké miminko se neotáčí na bříško

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Kajcatko
Kecalka 242 příspěvků 3 inzeráty 23.12.18 14:09
velké miminko se neotáčí na bříško

Ahoj holky,
ráda bych si popovídala s někým, kdo řešil s miminkem podobný problém.
Dcerce je 8,5 měsíce a stále se neotáčí na bříško. Jinak dle fyzioterapeutky vše ostatní dělá úměrně věku (např. z bříška na záda se točí už od 6. měsíce). Pravděpodobně je to tím, že je opravdu veliká, má skoro 11 kilo, takže to má s pohybem těžké, je to prostě taková brambora :)
Cvičíme už skoro dva měsíce, z toho měsíc přímo vojtovku. Pokroky vidím, ale na bříško se stále sama neotočila. Jsem z toho už hodně nervózní.

Je tu někdo, kdo řešit obdobný problém s velkým dítětem? Pomohla vám vojtovka? A kdy se dítě nakonec otočilo?

Pak chci ještě poprosit maminky, které mají šikovná miminka otáčející se od 4. měsíce, nechť si to nechají pro jinou diskuzi, úpně mi to teď nepomůže :)))

Reakce:
Helileli
Závislačka 3156 příspěvků 23.12.18 14:18

Otáčí se alespoň na boky? Synovi pomohla ohrádka, s pevnou ne moc pružnou matrací. Samozřejmě dostatečně velká. Fyzioterapeutka ohradku odsoudila jako brzdič vývoje, ale synovi pomohl ten povrch, ani měkký jako postel, ani tvrdý jako plovoucka. A že tam mohl zkoušet kdy chtěl, jak chtěl, nikdo ho nekontroloval. Druhý syn pak byl v té samé ohrádce od malička a otočil se právě v těch 4 měsících, mi málem vypadli oči z důlků :mrgreen:

Kajcatko
Kecalka 242 příspěvků 3 inzeráty 23.12.18 14:28

Na boky se otáčí. Mě skoro přijde, že už by se otočit mohla, protože zvednout nožičky a otočit se na bok umí, akorát se pak hodí zpátky na záda. A když jí otočím na bok já, tak se pak sama otočí na bříško. Ale prostě sama od sebe to nikdy neudělá obojí dohromady.
Asi se jí nějak se prostě nechce, žádná motivace nepomáhá. Když se jí snažím nalákat na hračku, tak místo zvedání nožiček se snaží otočit tak, že se tou jednou nohou jakoby odstrkává od země místo, aby ji přehodila.
V kolika se Ti začal ten první syn otáčet? Mě ohrádka taky přijde dobrá, protože tam malá výrazně víc zvedá ty nožičky a otáčí se na bok, než na zemi na pěnovém puzzle. Tak snad to brzy přijde.

Helileli
Závislačka 3156 příspěvků 23.12.18 14:44

@Kajcatko syn měl něco přes sedm měsíců, takže nebyl tak „starý“ jako tvoje dcera. Ale vysloveně mi přišlo, že k tomu musel dozrát. Některé děti jsou zralé ve 4 měsících, jiné třeba v deseti. Zas ten mladší si sednul až ve 13 měsících a do 15 měsíců seděl velmi sporadicky, což je taky poněkud pozdě, jiné děti v tom věku dávno běhají.
Na vojtovku jsme chodili kvůli hnute pánvi, to se mu srovnalo, pak paní fyzioterapeutka zastrihala ušima, že má 5,5m a stále se neotáčí, tak že ho trochu popostrčíme ve vývoji. Už jsem tam nešla.
Ono ji to docvakne, že když umí na bok a z boku na bříško, že to může spojit. Synové už jsou školáci a nikdo na nich nepozná, kdy se otočili, sedli, že začali chodit až skoro v roce a půl ;)

Kostroma
Kecalka 176 příspěvků 23.12.18 16:17

Tohle me zajima. Mam 8mesicniho,je taky dost velkej,a nepretocil se. Jinak mi prijde silovnej, ale dost linej. Na zacatku ledna jdem k doktorce, tak jsem zvedava, co mi rekne. Mama mi rikala, ze ja sama jsem byla ve vsem pomala, poprve jsem se pretocila az nekdy k roku, takze dost velka brzda. A jsem normalni. Tak ja myslim, ze to ty nase brambory dozenou, az k tomu dozrajou :)

Kajcatko
Kecalka 242 příspěvků 3 inzeráty 23.12.18 16:41

@Kostroma @Helileli holky, díky za uklidnění. Já taky doufám, že to doženou… malá se jinak jeví jako zcela zdravé dítě, ale už je sama naštvaná, že nic nemůže, tak řve. Do toho si ji slušně rozeřvu 4× denně tím cvičením, už je to fakt náročné. Na jednu stranu slyším názor, že k tomu ty děti dospějou, na druhé zas doktoři plaší, když se dítě neotáčí v půl roce. Snažím se nepanikařit, ale už je to fakt náročné :)

oligenerallogin
Povídálka 17 příspěvků 23.12.18 16:49

Ahojky, mne se syn zacal otacet v 5 mesicich a bylo to tak, ze den pred tim se neumel pretocit ani na bok a druhy den uz to valel sam na bricho. Dosel k tomu ale s moji pomoci ten samy den. Postup byl nasledujici: otaceni do tveho prava (leve strany miminka): svoji pravou rukou chytnes jeji leve kolinko pri natazene leve nozce. Jeji pravou nozku skrcis a chytnes levou rukou u kolinka a zacnes ji pretacet (jeji pravou skrcenou nozku), aby rotovala v panvi a za panvi nasledne i trup a hlava. A dotocis to az na bricho. A pak zacnes znova a znova, akorat to budes cim dal mene dotahovat az do konce na bricho a budes se ji snazit smerovat k tomu, aby to dotahla do konce ona sama - ja zacla se synem rano a vecer uz se prekulil cely sam a od te doby je k nezastaveni :). Pokud bude za sebou tahnout hlavicku, tak ji pri rotaci pomoz dotlacit smer dopredu (musi pochopit, ze tam musi i svihnout hlavou dopredu, aby to zvladla). Ale na druhou stranu to synovi moc nejde… :D muj syn zase neumi past konicky a o druhem vzprimeni si zatim mohu nechat jen zdat :-/, chodime kvuli tomu na rehabilitace a taky se kvuli tomu trapim.

Limi123
Závislačka 3866 příspěvků 23.12.18 21:17
@Kajcatko píše:
Ahoj holky,
ráda bych si popovídala s někým, kdo řešil s miminkem podobný problém.
Dcerce je 8,5 měsíce a stále se neotáčí na bříško. Jinak dle fyzioterapeutky vše ostatní dělá úměrně věku (např. z bříška na záda se točí už od 6. měsíce). Pravděpodobně je to tím, že je opravdu veliká, má skoro 11 kilo, takže to má s pohybem těžké, je to prostě taková brambora :)
Cvičíme už skoro dva měsíce, z toho měsíc přímo vojtovku. Pokroky vidím, ale na bříško se stále sama neotočila. Jsem z toho už hodně nervózní.

Je tu někdo, kdo řešit obdobný problém s velkým dítětem? Pomohla vám vojtovka? A kdy se dítě nakonec otočilo?

Pak chci ještě poprosit maminky, které mají šikovná miminka otáčející se od 4. měsíce, nechť si to nechají pro jinou diskuzi, úpně mi to teď nepomůže :)))

Jen chci zminit… Syn mel tech 11 kg v 8 mesicich, byl hypotonicky. Na bricho se i pres svou velikost otacel asi od 5 mesicu, ale spatne (zaklonem). Ale nebylo to o velikosti, spis o spatne koordinaci pohybu. Velikosti to nebude…

scentini
Závislačka 3521 příspěvků 23.12.18 21:29

Me se prvni dcera otacela az 8 mesicich, pak si sedla. To sedela, jak knedlik a hybat se zacala az10 mesicich, myslim plazit, perovat na kolinkach. Nikde jsem s ni nebyla a jak je ted sikovna. Druha dcera se mi otaci od 4 mesice, cucela jsem jak puk :roll: :mrgreen: .

Kajcatko
Kecalka 242 příspěvků 3 inzeráty 04.01.19 13:09

Holky, tak už se nám konečně třetí den otáčí. Skoro v devíti měsících. Dala si teda holka na čas :)

Kostroma
Kecalka 176 příspěvků 04.01.19 16:18

No vidiiiiis, sikulka :) u nas jeste nic, ja stale cekam :D

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Co vám je do toho?! Kopřivová podrážděně reaguje na dotazy ohledně Jágra

Veronika Kopřivová (27) tak trochu začíná nezvládat sociální sítě. Od... číst dále >

Zadlužený feťák? David Š. má značkové oblečení a postavu jako z fitka, vraždil pro pár tisíc

Rozdíl mezi nimi bije do očí. Když ke včerejšímu soudnímu stání dorazil Ivan... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >