Zánět ucha? Co byste dělali?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Klidna
Povídálka 13 příspěvků 22.12.18 15:37
Zánět ucha? Co byste dělali?

Ahoj, sedmi měsíční syn má rymu a včera mel lehce zvysenou teplotu, připadá mi, že si často přikládá ruku na jedno ouško a je mrzuty. Teplotu dnes nemá. Ve všední den bych s nim zašla k lekarce, ale ted přes svátky to nejde… Jet s nim na pohotovost? Nebo čekat co bude dál? Zas kdyby to byl počínající zánět ucha, mohlo by čekáním dojít ke komplikacim…?Mate někdo zkušenost? Diky

Reakce:
mamina89
Zasloužilá kecalka 827 příspěvků 22.12.18 15:43
@Klidna píše:
Ahoj, sedmi měsíční syn má rymu a včera mel lehce zvysenou teplotu, připadá mi, že si často přikládá ruku na jedno ouško a je mrzuty. Teplotu dnes nemá. Ve všední den bych s nim zašla k lekarce, ale ted přes svátky to nejde… Jet s nim na pohotovost? Nebo čekat co bude dál? Zas kdyby to byl počínající zánět ucha, mohlo by čekáním dojít ke komplikacim…?Mate někdo zkušenost? Diky

Určitě jet na pohotovost. Je to hodně bolestivé a když se chytne včas, nasadí jen atb. Když ne, budou mu pichat bubínek. Okamžitě bych jela na pohotovost. Sama mám syna, co na to trpí a hned při příznaku zánětu jedeme. :think:

Kelsey
Hvězda diskuse 45124 příspěvků 22.12.18 15:43

Jela bych na pohotovost.
Kdyz mi boli ucho, tak si vtiram konopnou mast do ucha a prejde to, ale u ditete bych volila dr. nebo minimalne zavolala a poradila se, ale myslim si, ze bude lepsi, kdyz se na to podivaji.

Janli
Kelišová 6876 příspěvků 22.12.18 15:57

Jeď na pohotovost. Nečekej až se to rozjede, je zbytečný nechat dítě trápit.

Svistice
Neúnavná pisatelka 17640 příspěvků 17 inzerátů 22.12.18 17:35

Nevim, jak u mimin, ale u batolat kolikrat v pocatcich pomuze samolecba: kapky do nosu, sinupret, nurofen a do ucha tampon namoceny v lihu. Prvni pomoc doorucena na ORL, abychom tam nemuselu s kazdym zalehnutim nebo pobolivanim ucha.

Lioness34
Ukecaná baba ;) 1698 příspěvků 22.12.18 17:52

U lékaře si v budoucnu nech napsat otobacid … nám to pomaha. Nurofen, do nosu nasivin otrivin nebo podobný kapatka a do ucha otobacid … a většinou to podchytneme včas.

blumen
Hvězda diskuse 44477 příspěvků 22.12.18 17:56

@Klidna kdyby ho to bolelo, to by asi strasne brecel, uvidite v noci. Mrzuty muze byt i jen kvuli ryme. Davat pravidelne Nasivin (od kolika je mesicu ale nevim) a zvlhcovat vzduch. Kdyby brecel nebo mel teplotu, jela bych.

Edit: ja cetla 7 tydenni. Tak 7 mesicni nasivin muze. A muzete dat vedle postylky rozkrojenou cibuli, pomaha to

mamina89
Zasloužilá kecalka 827 příspěvků 22.12.18 18:30

Jinak btw, syn měl teď před 3t zánět v obou uších. Jsou mu tři roky, teplotu neměl a uši jo nebolely. Doktor řekl, že nemá vyklenutý bubínek, tudíž ho to nebolí. Ale záněty tam měl a hned dostal ATB. Má to hlavně při rýmě, i když už hezký smrká… :nevim: Takže já bych na pohotovost jela, lepší zbytečně,než aby se mu to rozjelo. :kytka:

Jana206
Nadpozemská drbna 26780 příspěvků 22.12.18 20:53

Tak malé děti mívají při zánětu ucha horečky. Pokud nejsou příznaky jisté,je vhodné nejprve vyšetřit pediatrem,mrzuty může být z rýmy.
Já bych u dítěte ve stavu,jaký popisujes,ještě pockala. Akutní zánět stredousi má jiný obaz.

Lioness34
Ukecaná baba ;) 1698 příspěvků 22.12.18 21:00

Hlavně pozor u zánětu uši deti i zvraci

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Komentář: Pirát Bartoš chce být premiér. Nabídne víc než legalizaci konopí?

Pirátská strana odstartovala kampaň do Evropského parlamentu. Na... číst dále >

Mám méně fanoušků, protože jsem gay, stěžuje si Kovy. Jako vážně?

Karel Kovář (22) alias Kovy patří mezi nejznámější české youtubery. Jeho... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >