Biogaia a problém s kakáním

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Tea.30
Kecalka 313 příspěvků 31.10.14 16:31
biogaia a problém s kakáním

Ahojte maminky, mám holčičku necelých 6 týdnů a od 4týdne (cca 10 dnů) užíváme probiotika Biogaia (před tím týden espumisan) ted ještě kombinuji s Babycalm. Malá se hodně kroutí, hodně plače a hodně prdí (i smrdí) ale hlavně má od té doby, co bereme probiotika problém se vykakat. Bez rourky nebo teploměru nemožné a kakáme ob den. Dřív kakala i s pomocí i bez a častěji. Ted do plenky vůbec, jen na přebalováku a s pomocí a je to na dlouho..Nevím co s tím, jestli čekat nebo něco vysadit. Probiotika jsem nedávala do lednice, na letáku je do 25st, ale tady jsem se dočetla, že dávají holky do lednice, tak nevím :( V lékárně mi taky řekla, že do lednice nemusí..
Nevím, jak jí pomoct :( Procvičujeme nožky, občas namasíruju bříško, ale to se jí moc nelíbí :( Piju kojící čaje i fenyklový..

Reakce:
LenďuleB
Ukecaná baba ;) 1189 příspěvků 31.10.14 16:37

@Tea.30 a jenom kojíš anebo malou přikrmuješ? Taky jsem používala pro malého kapičky Biogaya a byla jsem spokojená teda :think: Měla jsem je normálně na přebalováku, do lednice jsem je nedávala. Zkus změnit stravu - jestli kojíš a malé dávej nějaké čajíčky, třeba to pomůže

Eliskaxox
Závislačka 3017 příspěvků 31.10.14 16:38

@Tea.30 Tak to nevim ze by to bylo tou Biogaiou, driv, se do lednice davala ted je nejake nove slozeni takze uz se nemusi. Pokud kojite tak pijte ten fenyklovy caj. Jinak kojene miminko nemusi kakat i 10 dni.

LenďuleB
Ukecaná baba ;) 1189 příspěvků 31.10.14 16:46
@Eliskaxox píše:
@Tea.30 Tak to nevim ze by to bylo tou Biogaiou, driv, se do lednice davala ted je nejake nove slozeni takze uz se nemusi. Pokud kojite tak pijte ten fenyklovy caj. Jinak kojene miminko nemusi kakat i 10 dni.

to je pravda. Právě teď je maličko jiné složení, aby se kapičky do lednice dávat nemusely, ale kvalita se nemění.

Lucake
Neúnavná pisatelka 18687 příspěvků 31.10.14 17:10

@Tea.30 pokud by jsi mela stare kapky, tak ty se do lednice davaly ale i kdyby ne neublizily by, jen by tam tech zivych laktobacilu bylo mene. Nam teda zabraly vyborne. Kojena miminka opravdu denne kakat nemusi. Rourku bych nedavala, pokud si nejsi naprosto jista, ze ma zacpu.

Adriana Lima
Kecalka 138 příspěvků 31.10.14 17:24

Mě pomohl u malého Enterosgel můžou ho i ženy, kojící, těhotné i miminka… přečti o něm na netu a uvidíš.

Janha
Ukecaná baba ;) 2422 příspěvků 31.10.14 17:59

Ja se spise vyjadrim k te rource nebo teplomeru. Mne to doktorka vylozene na vykakani zakazala s tim, ze streva nemaji potom spravnou peristaltiku a jsou „lina“ a o to vic a casteji se musi k vyprazdeni pomahat. Probioticke kapky jsem male davala taky, zadne zmeny jsem nepozorovala, ani pozitivni ani negativni.

xxjaja
Kecalka 307 příspěvků 31.10.14 18:54

Nam Biogaia pomohly, davala jsem je do 6. mesice. kdyz jsem je ve 4 mesicich prestala davat, zacalo zase bolebricho. nerikam, ze byl uplne bez obtii, ale urcite to bylo mnohem mensi. rourku jsem pouzivala obcas, proste to jinak neslo, kdyz nic jineho nepomahalo. a je nam 8mesicu a kakame normalne. jinak nemyslim, ze by mela byt tvrda stolice pri kojeni a po biogaia, spis z UM.

Nikolacek
Ukecaná baba ;) 2428 příspěvků 31.10.14 19:28

Mame stejnou kombinaci - Babycalm a Biogaia a v pohode. Prdiky mu obcas nejdou, sem tam se krouti a breci, ale nic dramatickyho.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Hrad ve skále, který chátrá. Jaký je příběh Krejčířovy vily a proč se ji lidé bojí koupit?

Kdysi to v honosné a vysokou zdí opevněné vile tyčící se nad městečkem... číst dále >

Konečně za dámu! Simona Babčáková uchvátila Lvy svou ženskostí

Herečka Simona Babčáková (46) vždycky bývala taková neslaná nemastná. Asi i... číst dále >