Když nic nepomáhá - větry a kolika

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Foxie
Kecalka 319 příspěvků 30.10.14 12:26
Když nic nepomáhá - větry a kolika

Zdravím všechny, obracím se na Vás s prosbou o radu, protože už jsem vážně zoufalá.
Syn se narodil 23.9. a prvních 14 dní byl opravdu zlatý miminko. Napapat, přebalit a spát. Potom ho ale začaly trápit prdíky. Zezačátku to nebylo nic strašnýho, vyprděl se, nebo jsem mu pomohla a byl klid. To co se děje ale posledních 14 dní je opravdu katastrofa. Prdy řešíme doslova 24 hodin denně. Není chvilka kdy by neprděl, nebo kvůli tomu nebrečel. Zkoušeli jsme opravdu všechno - fenyklový čaj - pila jsem já, pak i on (ale jemu to spíš přitížilo, tak už mu ho nedávám, piju ho už jen já), různé kapky (infacol, espumisan), probiotika, masírujeme bříško, mažeme pupíkem, nahřívám, cvičíme s nožičkama, aby se střeva rozhýbaly, klubíčkujeme, nosím ho položeného na ruce, teplá koupel,.. zkrátka nic nepomohlo. Ze zoufalství jsem zkoušela i rektální rourku - ani s tou se nevyprdí. Pomůže mu se vykadit, ale na větry ani náhodou. Když už něco odejde, tak ne všechno. Někdy se zvládne vyprdět i sám, ale prostě potřebuje prdět pořád. I ze spaní se kroutí a kňourá, takže se nevyspí ani on ani já. Už prostě nevím jak mu pomoct.
Vím že kluci na to trpí víc, ale nikdo koho znám se s tim nepotýkal v takovýhle míře… Prdy ano, třeba i pár hodin denně trápily.. ale nikdy ne 24 hodin denně. Zkoušela jsem i přejít na pár dní na UM (na citlivé bříško) abych viděla jestli já nejím něco co malýmu vadí, ale změna žádná. Všichni říkají ať vydržím, že se to bude zlepšovat. No je to čím dál horší a já už vážně nevím co dál. Jsem opravdu už vyřízená, hlavně psychicky. Děsím se každý další minuty. Závidím všem spokojený usměvavý miminka… Syn se sice už usmívat umí, ale většinu dne je kvůli tomuhle nespokojený a mrzutý. Pořádně se nevyspí, ani nenají, prsa i lahvičky pouští, když to na něj přijde, takže většinou dá dost práce i ho nakrmit. Doktor samozřejmě radí to co všichni, co jsme zkoušeli a nepomáhá.
Je tu někdo kdo měl stejný problém v takovýhle míře a nic nepomáhalo? Jak jste to řešily, aniž byste se zhroutily? Nebo existuje něco co jsem nezkoušela a měla bych? Jsem fakt už v koncích. Jakmile mi malej začne brečet tak už brečím s ním :(

Jinak se omlouvám za a) že je to takovej sloh a za b) že tu je podobných témat mraky, ale všude se radí totéž a všechno jsme snad už zkoušeli :(

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
zulitvi
Závislačka 3696 příspěvků 30.10.14 12:29

Mrkni na tejpovani :)

quinny
Neúnavná pisatelka 16370 příspěvků 30.10.14 12:31

@Foxie probioticky kapky ale musi se brat dlouhodobe anevysazovat. Tam nelze po tydnu rict nezabira.
Jinak me na to trpeli oba kluci hodne, nenadelas moc nic. Nejlepsi je se smirit a vyklidnit sebe protize jinak na nej jeste prenasis svoji nervozitu. Jinak nahrivani noseni (nejlepe v satku) a k prsu kdykoliv chce (to rozhybava streva) soucitim kdo nezazil nepochopi :hug:

zuzkasim
Ukecaná baba ;) 2243 příspěvků 30.10.14 12:33

Chce to vydržet. Píše se, že to ustává kolem 3. měsíce, je to pravda, ve 4. měsících už na to děti opravdu tolik netrpí. Skákání z kojení na UM mu taky zrovna neprospěje, nechala bych jen kojení, pořádně odbrknout, cvičit s nožičkama, klubíčkovat, nosit hodně i v šátku (ty polohy a maminčino teplo mu udělají také dobře), vybrala bych jedny kapky, ale na delší dobu a věř, že to prostě jednou přestane. Znám to velmi dobře, bláhově jsem myslela, že holčička na tom bude trochu líp, nebyla, protrpěli jsme si to se všema 3 dětma, ale nakonec jsme to všichni zvládli.

lucyb
Ukecaná baba ;) 2442 příspěvků 30.10.14 12:39

Baru, babycalm a kmín zabral u nás. A opravdu hodně odříhnout. Ten kmín pře každým kojením - odvar z kmínu (půl hrnku a půl lžičky celýho kmínu), dávat, dokud to neodezní…

Foxie
Kecalka 319 příspěvků 30.10.14 12:40

@quinny Probiotika zatím bereme pořád, tak uvidím, ale já už jsem tak hotová, že mi přijde, že mu to všechno jen zhoršuje. Ty nervy jsou na houby, zkouším být v klidu, ale moc se to nedá mno :(
@zuzkasim Zkoušeli jsme první infacol, ten nezabral vůbec, tak nám doporučili espumisan, ten pár dní zabíral a pak jak když utne. Kdyby to bylo alespoň pořád stejný tak ty kapky neměním, ale ono se to spíš zhoršuje.

No zkusíme vydržet teď s těma probiotikama a uvidíme. Ale fakt je to mazec. Nikdy bych nevěřila, že to může bejt až takhle náročný

Foxie
Kecalka 319 příspěvků 30.10.14 12:41

@lucyb Další kapky už zkoušet asi nebudu. Ale ten kmín vyzkoušim :) Jako ty poslední dny to je fakt záhul. Jeden den ok a pak zas hrůza :(

Fima
Nadpozemská drbna 29366 příspěvků 2 inzeráty 30.10.14 12:41

No, radu nemám. Spoustu jste zkusili a víc možností opravdu není. Některým miminkům nepomůže nic. Musí z toho zkrátka jen vyrůst. Jak dozrahe trávící soustava, začnou se hýbat, tak bude lépe. Věřím, že to je na palici, ale musí se to vydržet a přežít. A vzít to tak, jak to je. Pokud je někdo, kdo by s mimčem mohl občas pomoci a mohl se zapojit, vzít mimino do kočárku, tak bych ho využila, aby to nebylo jen na tobě a mohla sis třeba chvíli odpočinout. Víc, než se s tím smířit, dělat nelze, věčně to trvat nebude.

Na prdy mi trpěli oba kluci. Prvorozený teda méně, ale s druhorozeným to bylo taky pošušňání. Do toho měl děsný reflux. Koliky byly na denním pořádku, když neměl zrovna chvíli břichabol, tak zase blil jak šakal. Furt jsem chovala nebo skákala na balonu. Ale časem jsem si na to zvykla. Trpěl na bolení dlouho. U staršího se to utřepalo v těch 3 měsících, u mladšího jsme s tím bojovali až do 6 měsíců a to už lezl a stál, takže měl dávno spoustu pohybu. Ale pak jako když utne, problémy byly ze dne na den fuč.

Neboj, bude lépe. Teď jde jen o to, abys přežila a nezbláznila ses. :hug:

Příspěvek upraven 09.06.16 v 08:42

akcinaj
Závislačka 4088 příspěvků 4 inzeráty 30.10.14 12:41

@Foxie měli jsme to samé, vyzkoušeno všechno. Probiotika, kapičky na prdíky, masáže, nahřívání bříška, nošení na tygříka, cvičení s nožičkama a spoustu dalšího a u malého se nakonec projevila alergie na bílkovinu kravského mléka. Když sem vysadila všechno mléčné ze své stravy, tak se to hodně zlepšilo ;)

catherine100
Vesmírná mluvilka 30563 příspěvků 30.10.14 12:45

U nás jsme se trápili skoro rok a nakonec z toho vylezla alergie na laktozu a od té doby je klid…nebo taky už zmíněná alergie na bílkovinu kravského mléka…

Fima
Nadpozemská drbna 29366 příspěvků 2 inzeráty 30.10.14 12:47

A ano souhlasím s holkama nademnou: může mimču dělat zle mléko nebo i lepek.

akcinaj
Závislačka 4088 příspěvků 4 inzeráty 30.10.14 12:48

@catherine100 taky jsme se trápili skoro půl roku, musela jsem si na to přijít sama :zed: :zed: setkala jsem se i s názorem, že sem cíťa a moc to prožívám, že je to přeci normální. :zed:

catherine100
Vesmírná mluvilka 30563 příspěvků 30.10.14 12:51

@akcinaj tak u nás doktorka myslela na tu ABKM, tak jsme to zkoušeli a nepomohlo, až nás raději poslala na alergo a tam nám řekli ať vysadíme všechno co je z mléka (jakéhokoliv) a od té doby fakt klid…mrzí mě, že si malej musel ten první rok tak protrpět…

a taky všichni říkali, že mám vydržet, měsíc, pak tři, pak půlroku a i do teď někteří nechápou, že fakt nesmí ani kousek čokolády/jogur­tu/sušenky a nevím čeho :zed:

akcinaj
Závislačka 4088 příspěvků 4 inzeráty 30.10.14 12:55

@catherine100 tak to Kubík už jí vše, tak v 10 měsících sem zařadila mléko do své stravy a nic už mu to nedělalo, a po asi měsíci jsem pomalu i do jeho stravy zaŕadilo mléko a bylo to ok. Ani atopák už se mu nevrátil.

catherine100
Vesmírná mluvilka 30563 příspěvků 30.10.14 12:56

@akcinaj tak u nás to zatím nevypadá, opravdu mu stačí trocha a zas celou noc nespí :(, no šance na zlepšení je, ale podle doktora už ne moc velká…ale tak když je to jenom tohle dá se to zvládnout

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Konečně za dámu! Simona Babčáková uchvátila Lvy svou ženskostí

Herečka Simona Babčáková (46) vždycky bývala taková neslaná nemastná. Asi i... číst dále >

Fotogalerie z červeného koberce: Udílení cen Český lev z pražského Rudolfina

Dnes se v pražském Rudolfinu sejde herecká elita, abychom zjistili, kdo v... číst dále >