Bojovat za právo na zaměstnání nebo ustoupit?
- Fotoalbum (0)
- Sledovat e-mailem
- Přidat k oblíbeným
- Zapnout podpisy
- Hledání v tématu
- Sledovat eMimino.cz
Napsat příspěvek
Velikost písma:
Anonymni
29.4.09 17:37
- Citovat
- Upravit
Ivulko,
pokud to ještě budeš číst - nemyslela jsem svůj komentář nijak zle a omlouvám se ti, pokud jsi to tak vycítila. Zkušenosti se změnou zaměstnání máš, mnohem větší než já, ale dle tvého popisu asi nebudou ze státní sféry a tam to funguje maličko jinak. O platu se diskutovat vůbec nedá, je podle tabulek, tedy podle let praxe a dosaženého vzdělání, víc ti nikdo nedá. Plat se ti může zvýšit jen díky osobnímu ohodnocení (či mimořádné odměně), ale na to většinou malé školy příliš financí nemají a pohybuje se to obvykle v řádu několika set korun, pokud vůbec nějaké je a navíc, jeden půl rok jej třeba máš, pak je málo peněz, tak tě nechají podepsat jiný platový výměr a seberou ti ho a bránit se nemáš jak…
A další věc je ta, že kvůli současnému nedostatku dětí na základních a středních školách je učitelů nadbytek a sehnat novou práci je spíše problém. No a ředitelé mnohdy této situace zneužívají a od toho se odvíjí to, co jsem psala výš…
Bára