Bojovat za právo na zaměstnání nebo ustoupit?

Napsat příspěvek
Velikost písma:
Anonymni
29.4.09 17:37

Ivulko,

pokud to ještě budeš číst - nemyslela jsem svůj komentář nijak zle a omlouvám se ti, pokud jsi to tak vycítila. Zkušenosti se změnou zaměstnání máš, mnohem větší než já, ale dle tvého popisu asi nebudou ze státní sféry a tam to funguje maličko jinak. O platu se diskutovat vůbec nedá, je podle tabulek, tedy podle let praxe a dosaženého vzdělání, víc ti nikdo nedá. Plat se ti může zvýšit jen díky osobnímu ohodnocení (či mimořádné odměně), ale na to většinou malé školy příliš financí nemají a pohybuje se to obvykle v řádu několika set korun, pokud vůbec nějaké je a navíc, jeden půl rok jej třeba máš, pak je málo peněz, tak tě nechají podepsat jiný platový výměr a seberou ti ho a bránit se nemáš jak…

A další věc je ta, že kvůli současnému nedostatku dětí na základních a středních školách je učitelů nadbytek a sehnat novou práci je spíše problém. No a ředitelé mnohdy této situace zneužívají a od toho se odvíjí to, co jsem psala výš…

Bára

  • Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat