Bolest po extrakci osmičky

31
27.6.13 13:34

Bolest po extrakci osmičky

Ahoj, jsem dnes po extrakci horní osmičky(přežila jsem to, hurá). Zákrok byl v pohodě, ale teď odpoledne to přichází k sobě tak tady skučím. Navíc tam mám díru jak do pr… :) Chci se zeptat, jak dlouho je to normální, že to bolí? Zubařka říkala, že dva tři dny? A za jak dlouho se vám zacelila ta díra? Díky za odpovědi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3434
27.6.13 13:39

@Pavluša1 Jo, ty dva až tři dny jsou normální. Nadopuj se práškama proti bolesti, dobrej na zuby je třeba Nalgesin. Po trhání zubu si pamatuju, že mi doktorka vždycky říkala dvě až tři hodiny nic nejíst a nepít, pak nějakou dobu ještě nekousat na tu stranu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1855
27.6.13 13:39

Ja jsem s tim byla na nemocensky 14 dni a bolelo to skoro celou dobu. Az se ti tam zacne dostavat jidlo, tak to boli jako svine, doporucuju si poridit kyslicnik a strikacku a vzdycky po jidle to vystrikat.. kyslicnik zpusobi, ze ty zbytky jidla vybublaji ven.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1103
27.6.13 13:40

@Pavluša1 horní se mi zahojily rychle… to byly tak ty tři dny co to bolelo, ale jak dlouho ta díra to už si nepamatuju… ale myslím, že žádná hrůza to nebyla… teda pokud tam nemáš stehy :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11503
27.6.13 13:41

Ahoj, taky mi dneska jednu vytáhl, abych prý nepřišla zkrátka, takže to taky přišlo k sobě a bolí to jak čert :? Navíc ještě bolí místo vpichu po jehle, au au a to mě čekají ještě 3 vytáhnout, přičemž na jednu musím na chirurgii, protože roste vodorovně :( takže už si taky přeju ať už to přejde :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11503
27.6.13 13:44

Já se práškama nadopovat nemůžu, kojím a to moje zvíře UM nevezme, takže to budu muset přetrpět. Jinak můj dr. mi řikal, že jíst a pít můžu normálně, jen nemám ničím vyplachovat, čistit taky normálně a to zas tak velká nebyla, ty spodní budou větší žůžo, si to asi rozmyslim :mrgreen: A stehy žádné nemám, naštěstí :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31
27.6.13 13:48

Holky díky. Stehy naštěstí nemám, šlo to hladce. Jdu se nadopovat, už to nemůžu vydržet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
745
27.6.13 13:53

Ahoj,
byla jsem na všech najednou. Dolní byly vysekávány z kosti. To bylo ve čtvrtek odpoledne. No a v pondělí jsem už byla v práci :palec: Otok se do pondělí pěkně zmenšil. Díry po zubech se mi zacelily tak do 2 měsíců.
Měla jsem tedy něco okola 12-ti stehů, který mi vytáhli za týden.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
745
27.6.13 13:55

Jinak mi přišlo, že horní nebolí skoro vůbec, ale ty dolní jsou horší. Ale dá se :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53784
27.6.13 13:55

Rvali mi spodní (postupně, rostly vodorovně, takže vysekat).
U té první když bolest neustupovala po týdnu, zjistili zánět, nasadili atb, denně výměna drenu a do pár dní OK. U druhé nasadili atb pravidelně a po pár dnech to bylo výrazně lepší. Ale když vzpomenu na tu první se zánětem, tak děkuji, raději budu znovu rodit :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11341
27.6.13 14:04

@Pavluša1 3 dny a žrala jsem valetol a zajídala to zmrzlinama :D to my jsme ještě v pohodě. Mýmu příteli budou dělat kompletně novou hubu a tomu během 6 týdnů vyrvali polovinu zubů, chudák trpěl jak zvíře, byla jsme u toho jak mu jeden vysekávala a já ho držela za ruku. Málem mi tam omdlel. Proti tomu moje zlatá osmička. 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14314
27.6.13 14:10

@Pavluša1
hlavne si davaj liek proti bolesti pravidelne..i ked Ta neboli..na zuby je dobry Valetol..ale ak máš niečo odskúšané, tak neexperimentuj..dávaj si to po 6-8h..jukni do príbal. letáku..mňa osmičky boleli týždeň a prvú som prepila, lebo som mala akurát rozlučku so slobodou..:-)..nevyplachovala som ničím..zacelilo sa to asi po mesiaci..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11503
27.6.13 14:25

Taky si řikam, že bych radši znovu rodila a to jsem měla 2 císaře a zatim trhali jednu nahoře! Tě pic co budou ty dolní, který maj i úžasný kořeny :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11503
28.6.13 10:00

@Pavluša1 Tak co, ještě to bolí? Mě to včera večer přecházelo a dneska už to jen trošku jakoby tlačí, takže jsem to přežila i bez nadopování :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
laicici
28.6.13 10:26

Ahojte, já se chci zase zeptat, co dělat když otéká dáseň po zákroku. Teda: dr. pracovala na třech zubech, vyvrtala mi tam díry a provizorně zacpala něčím. Pak bude vyplňovat a dodělávat zub. jenže ta kost či okostice (nevím, jak se to jmenuje) natekla a bolí to. kloktám šalvěj a heřmánek a nasvěcuju biolampou. Může to samo zmizet nebo je třeba to znovu otevřít? Beru ten Naselgin ale už tak moc nezabírá. pokud máte někdo zkušenost… Děkuju. Kdyžtak bych šla k dr, ale až v pondělí.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat