Poradna pediatra
Mudr. Jiří Havránek
@Anonymní píše: Více
No a těch 37 má po Paralenu? Být tebou, jela bych už včera. Jak jsem psala, že naše holky párkrát měly bolest ucha, dala jsem jim Paralen, ony se vyspaly a ráno byly bez bolesti, tak to je něco jiného, než když musíš dávat Paralen skrz bolest opakovaně. A taky to bohužel může zamaskovat horečku.
Nurofen je sice protizánětlivý, ale nevím, jak moc by pomohl proti zánětu ucha, možná maličko. A já ho opravdu už nikdy nekoupím po tom, co po něm měla dcera hrozné střevní bolesti. I když koukneš do příbalového letáku na nežádoucí účinky, tak Nurofen je prostě horší než Paralen.
Držím palce, ať chlapa přemluvíš. Nebo na něj zkus, že voláš taxi, třeba řekne, i když ne úplně nadšeně, že vás teda odveze.
Upřímně nechápu, proč zakládáš diskuzi, když nakonec stejně neuděláš vůbec nic. Tak mu holt uši píchnou, když to zbytečně necháš rozjet ![]()
@Janča6 volala jsem na pohotovost v nejbližším městě, a prý tam orl specialista není, takže nejbližší asi 40min. autem, mi řekli. Chlap mi na to řekl, že tam nás teda nepoveze, ať to nechám na zítra…
Já neřídím, tak buď se mi podaří někoho sehnat, nebo se budu modlit a kapat ty starý kapky
@Anonymní píše: Více
A na normální pohotovosti nemají otoskop? Fakt nevím, ptám se. Jako je pravda, že na normální pohotovost by se mi teda nechtělo. Syn je oslabený a snadno chytne nějakou virózu. Ani tohle chlapa nepřesvědčí? Na ORL pohotovosti nějaká další nákaza až tak nehrozí.
Snad seženeš nějakou ochotnou kamarádku. Třeba to pojme i jako výlet ![]()
A zkoušela jsi malého nechat třeba 8 hodin bez Paralenu, abys viděla, jak na tom skutečně je? Protože stav (bolest a teplota) pár hodin po Paralenu fakt nejsou vypovídající.
@Janča6 očividně na normální pohotovosti otoskop nemají, tedy aspoň ne u nás, sestra mi řekla, že nás prostě jen odešlou jinam.
Zkoušela, poslední paralen měl o půlnoci, a teď má těch 37.
@Anonymní píše: Více
A bolí ho to teď? Bez zatáhnutí za boltec? A při zatáhnutí?
Přikládám doporučení z Bulovky, co nám dali při návštěvě ORL pohotovosti. Od té doby mám vždy Otobacid do zásoby. Ať je brzy lépe. ![]()
@Janča6 budu ráda, když ho přesvědčím abysme jeli dneska…
Jo, kvůli té bolesti jsem dala Paralen, aby se vyspal. Vim, že proti bolesti a zánětu je lepší ten Nurofen, ale pokud mu z něj je tak špatně od žaludku, tak mu ho dávat nebudu.
Syn teď má 37,a vypadá na pohled normálně, takže mi chlap bude zase říkat, že přeháním.