Bolest zubu pri když dutinach?

Anonymní
20.12.20 15:04

Bolest zubu pri když dutinach?

Ahoj, je možný že bolí zub při dutinach kvůli rýmě? Jsem šestinedělí, pořád na mě něco leze. Aktuálně mám druhá antibiotika na zanet v prsu. Včera se mi spustila rýma, bolelo mě místo kde se mi klube 8cka. Dnes cítím trochu bolest v mrtvé dvojce. Nevim jestli to nemůže být spíš od dasna, s těmi mám problémy. Ten mrtvý zub byl spravován dvakrát, protože poprve mi zubařka udělala špatně plombu..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10546
20.12.20 15:09

U každé rýmy mě bolí zuby a nejvíc vím právě o dvou mrtvých. Dle doktorky je to OK.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1432
20.12.20 15:57

Muze to byt, ja kdyz mam velkou rymu, tak me taky kolikrat az boli zuby…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2526
20.12.20 17:08
@Anonymní píše:
Ahoj, je možný že bolí zub při dutinach kvůli rýmě? Jsem šestinedělí, pořád na mě něco leze. Aktuálně mám druhá antibiotika na zanet v prsu. Včera se mi spustila rýma, bolelo mě místo kde se mi klube 8cka. Dnes cítím trochu bolest v mrtvé dvojce. Nevim jestli to nemůže být spíš od dasna, s těmi mám problémy. Ten mrtvý zub byl spravován dvakrát, protože poprve mi zubařka udělala špatně plombu..

Ahoj, pokud je u. mrtveho zubu zánět, to se zjistí při rtg, je bolest určitě možná a to z duvodu špatně zaplněného kanalku. Jinak ano, bolest může být i od dásně a citlivejsi může být při ryme, chřipce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.12.20 09:52
@Gábííí píše:
Ahoj, pokud je u. mrtveho zubu zánět, to se zjistí při rtg, je bolest určitě možná a to z duvodu špatně zaplněného kanalku. Jinak ano, bolest může být i od dásně a citlivejsi může být při ryme, chřipce

Zib mám mrtvý několik let.. :think: není to bolest na teplé /studené, ani při zkusu. Spíš je citlivejsi… No uvidím ještě pár dní, snad to přejde. Když na to nemyslím tak o tom ani nevím… :)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
24.12.20 02:18
@Anonymní píše:

Je to bohužel normální, mrtvé zuby to dělají běžně. Navíc je možný i ten zánět dásní a ta osma může nadělat také problémy. Asi na to ještě ke všemu nezabírají ATB. Těžko soudit, bylo by potřeba udělat zubní OPG snímek, popř. návštěva ORL. Jestli jde o dutiny, tak možná i jiná ATB.

• Citovat
  • Nahlásit
24.12.20 11:46

Ano, je to skutečně možné. Mám s tím zkušenosti, mohu říci, že to byl jeden z průvodních projevů vedle hnisavé rýmy u mého zánětu dutin. Je to proto, protože čelistní dutiny úzce sousedí s horními zuby. Určitě doporučuji, pokud máte hnisavou rýmu, tak jít na orl. U mně, bohužel, antibiotika ani po dlouhé léčbě nezabrala a odsávání dutin také ne - a za pár týdnů mě čeká tzv. operace FESS v nemocnici. Jinak i mrtvé zuby, které jsou ošetřeny zaplněním kanálků, mohou dělat nepříjemné pocity v dásních, to mám přímo od své zubařky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat