Bolest/natáhnuty krk 2leta dcera

1764
11.2.20 13:11

Bolest/natáhnuty krk 2leta dcera

Mám dotaz dcera ráno úplně vpoho, ležela s manželem v posteli, prý se otočila a udělala au a sáhla si na krk… Od té doby ho má jakoby natáhl… Na boku dole práva strana ukazuje, bradu k hrudníku dá, dozadu nechce…Manžel tvrdí že si natáhla asi sval… Vím že je to člověk ale může si vůbec 2lete natáhnout sval na krku… Mám strach vím že u menigitidy atd je stuhlos šíje jedním z příznaků, jinak ji nic není vesela

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6970
11.2.20 13:17

Malej si hnul krkem, když blbli s manželem. To mu byly asi 3 roky. Měl to ztuhlý a zrovna jsme měli cestu i na dětskou chirurgii kvůli jiný kontrole. A doktor řekl, ať mu tu uděláme límec z ručníku. Aby to měl v teple aby to samo povolilo.
Tak pokud to malá vydrží tak to zkus, povolilo to za dva dny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1764
11.2.20 13:57

@KamisB díky jsme teď u mamky, jako říkám jde vidět že má problém s jednou stranou že se otáčí klasicky jak dospělý když má hyble s krkem… Díky za tip zkusim

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18112
11.2.20 17:29

Dcera to taky měla zhruba v tomto věku, od té doby je na to náchylnější.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1764
11.2.20 22:23

Tak šlo vidět že ji to poboliva, několikrát jsme mazali fiktine kouzelnou masti indulona :blush:ale když šla spát tvrdila že už ji to nebolí.. Takže díky za rady… Já se snad s tím u žádného dítěte nikdy nesetkala a jak se říká děti bývají gumovi tak mě to trošku rozhodlo ať něco nezanedbam

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4883
12.2.20 01:00

@kavulenka
Běžte k PLDD, ať se podívá do krku, aby tam náhodou nebyla nějaká příčina ztuhlosti (reaktivní) svalů na krku. Když nebudou k tomu pozitivní meningeální jevy, tak v medikaci ibuprofen 10 mg/kg/dávku po 8 hodinách a guaifenesin (pro 2leté dítě vhodné v přípavku Robitussin Expectorans).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1764
12.2.20 02:08

@Doctus nevím co je pldd, meningealni jevy nemá, kdyby to bylo nějaké onemocnění, podle mě by si stěžovala víc a přidalo se i něco jiného např. Zvýšená teplota atd, večer tvrdila že už je ok, že už ji krček neboli, prostě asi opravdu natáhl sval…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4883
12.2.20 06:51

@kavulenka
PLDD = praktický lékař pro děti a dorost

Někdy může obdobné stavy udělat i absces / flegmóna v oblasti „za mandlemi“, hýbe krčkem v pořádku?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1764
12.2.20 08:03

@Doctus ano už je normální… Diky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu