Bonus u úvěru

Anonymní
28.8.21 16:06

Bonus u úvěru

Dobrý den, vzala jsem si úvěr u banky. Po splacení by mi měli vrátit část uhrazených úroků. Podmínkou ale je, že nepošlu žádnou mimořádnou splátku takže musím splácet celých šest let. To je dost hrozná představa. Vyplatilo by se mi posílat mimořádně splátky a splatit dřív nebo je opravdu tak výhodné splácet tak aby mi potom něco vrátili? Vůbec se v tomhle nevyznám. Má někdo zkušenost? Děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5728
28.8.21 16:12
@Anonymní píše:
Dobrý den, vzala jsem si úvěr u banky. Po splacení by mi měli vrátit část uhrazených úroků. Podmínkou ale je, že nepošlu žádnou mimořádnou splátku takže musím splácet celých šest let. To je dost hrozná představa. Vyplatilo by se mi posílat mimořádně splátky a splatit dřív nebo je opravdu tak výhodné splácet tak aby mi potom něco vrátili? Vůbec se v tomhle nevyznám. Má někdo zkušenost? Děkuji.

Neznám podmínky úvěru, nebuď líná a opraš si matematiku ze základní školy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1934
28.8.21 16:20

Tak nechápu proč si to nespočítáš dřív než něco podepíšeš. Jako vezmeš si úvěr a pak je pro tebe strašné platit 6 let? Pokud neznám částku kolik sis půjčila a měsíční splátku, tak ti nikdo neřekne co je lepší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.8.21 16:37

Zdá se mi, že to řešíš pozdě. Měla jsem úvěr a zajímala mně hlavně cena půjčky, t. j. co nejnižší úrok a 0 poplatky. Úvěr s úrokovým bonusem a bez podmínek u Airbank. Tedy s podmínkou pravidelného splácení. Ten bonus spočíval v tom, že jsem úvěr díky bonusu dříve splatila. Se splátkami jsem si mohla hýbat - s termínem i výší, ale nevyužila jsem toho. Splátku jsem měla vysokou, pro případ nějaké špatné situace to ale byla fajn možnost. Proto jsem si vybrala tuto banku a už jsem u ní i zůstala.

• Citovat
  • Nahlásit
1362
28.8.21 17:00

No jo no, tady musíš počítat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5636
28.8.21 18:35

To ti tu NIKDO neřekne
musíš to spočítat, stačí na to fakt základka..

ALE dost bych se divila, kdyby ti banka vrátila Víc, než přeplatíš - to by byli blázni ;) to je ti snad jasný…

Příklad : Kolegyně kupovala v auto-bazaru auto za cca 200tisíc, pěkné.. měla možnost od rodičů to zaplatit CELÉ V HOTOVOSTI
Ale Homecredit jí nabídl cenu za vozidlo 150, když si na to vezme OD NICH ÚVĚR.. jenže ten úvěr na 150litrů by splácela u nich dle její smlouvy 5let po cca 3300/měs.,
takže by stejně ve finále přes 200 zaplatila
udělala to VELMI FIKANĚ.. auto vzala na tu smlouvu (za 150 na úvěr), druhý den od ní odstoupila (tím pádem musela doplatit zůstatek) a vydělala na tom 50litrů :-D
páč dle nového zákona o úvěrech se nesmí vybírat úrok za měsíce, které jsou předčasně doplacené. celkem dobrá vychytávka a rada pro podobně odvážné ;) vyšlo jí to…
a NE - banky ani úvěrové společnosti fakt nedělají charitu :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9767
29.8.21 08:31

@Lucy75 to už mají podchycené smluvně, aspoň u áček jsem to viděl na vlastní oči. Tady by to mela tak, že auto stálo 200tis a dostala 50tis „slevu“. Ta je pak dále smluvně podmíněna placením toto a toho úvěru po dobu tech 5 let s částkou bla bla. Když to porusis, tak tu „slevu“ musíš v hotovosti vracet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9767
29.8.21 09:50
@Anonymní píše:

Bez konkrétních čísel se to nedá jednoznačně říct. Ale zrovna tady ta matika není nijak složitá. Porovnat si dvě varianty. U jedné si spočítat zaplacené úroky za těch 6 let mínus to co ti na konci vrátí a druhá bude jen zaplacené úroky s mimoradnyma splatkama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5728
29.8.21 10:57

@Cenarius @Lucy75 Divil bych se, kdyby právě takové ty vyhlášené zmetkofirmy by se nechali poměrně snadno opískovat o provizi z úvěru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5636
29.8.21 18:31

@Cenarius nevylučuji, asi nějaký up-grade.. případ kolegyně je cca 3 roky starý a fakt odstoupili od smlouvy s HC a doplatili jen těch 150.. nedivila bych se ovšem, kdyby od té doby smlouvu „vytunili“ a takový postup už není možný.. asi nebyla jediná, kdo to takhle vymyslel ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat