Bude ještě možná záchrana zubu?- Vaše zkušenosti...

227
30.11.21 15:25

Bude ještě možná záchrana zubu?- Vaše zkušenosti...

Jdu sem pro třeba uklidnění (?)

Rok a půl troubím u zubaře, že je něco špatně. Vždy jsem byla odeslána domů s tím, že mně nic bolet nemůže, vše je v pořádku atd atd.
Před časem jsem tak trochu opuchla (tvář, oko) a po návštěvě ORL jsem kvaltovala znovu zubní. Jeden zub otevřen, zjištěný mrtvý nerv. Endodonticky ošetřeno ve dvou návštěvách.
Bohužel díky zanedbání včasného ošetření se mi rozjel parádní zánět na dané straně obličeje.

Aktuálně jsem necelých 14 dnů po kompletním vyčištění kanálků a uzavření zubu.

Po ošetření jsem si proti bolestem pomáhala alternativou a občas jsem si dala Ibolex.

Bohužel po necelých 14 dnech začaly bolet dásně kolem umrtveného zubu a jeho souseda a to dost silně. Bolest jde zase k čelistnímu kloubu a do lícní kosti :( Mám v sobě prášek proti bolesti, dáseň na radu doktora namazanou znecitlivujícím gelem a i přesto, když jsem musela smrkat, viděla jsem bolestí všechny svaté.

Ošetření proběhlo pod mikroskopem, zubař patří k těm lepším (dosavadní zkušenost), kanálek je ale prý přeplněný.

Je taková bolest i po ca 14 dnech normální? Nevím, jak dlouho tomu dávat šanci, dalších otoků se prý bát nemusím, jenže…to jsem před ca 2 měsíci poslouchala taky a nakonec jsem kvůli zánětu skončila s ATB.

O zub přijít nechci, je to šestka nahoře, implantát mít kvůli chybějící kosti nemůžu a ani ho nechci (tuším další problémy) a můstek už není na co pověsit :?
Existuje event. náhrada za jeden dva zuby, aby to nebyl implantát nebo můstek, klidně vyndavací?

Momentálně jsem na tom za 12tis Kč takhle :zed: :zed: :zed:

díky moc

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
601
30.11.21 15:39

Co vám proboha dělal za 12tis??? Mám to dost podobné ale zatím jsem platila asi 250 za umrtvujici vložku, každopádně dasen kolem mě taky začala bolet ale mně pomohly dubové kapky (dedek korenar) a dasen se uklidnila úplně

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
227
30.11.21 15:47

@Layana

3× kanálek čištění pod mikroskopem něco přes 9tis, anestezie, koferdam a fotokompozitní výplň..takové normální pražské ceny :,(

dásně snad nějak zvládnu, ta bolest i v klidovým stavu nebo skousnutí je horší (a to vesměs žužlám měkkou stravu a na tu stranu koušu hodně opatrně)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
13998
30.11.21 15:52

@Layana u mě čištění kanalku cca 5000, věřím, že v Praze to bude ještě víc.

@beta72×xx a co ti na to řekl zubař, kdy to má přestat bolet? Mě cistili 2 zuby, vždy do týdne to začalo být lepší, ale nikdy jsem nebyla ve stavu co popisuješ ty. 8o jinak pokud tam je problém, tak už jakákoliv další úprava zubu by snad neměl být placená, když opravuje svoji praci, ne? Aspoň to je moje zkušenost.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
601
30.11.21 16:01

Tak to je drsné za čištění kanálku jsem neplatila nic… Tak očividně to jde napsat na pojišťovnu…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
227
30.11.21 16:23
@beta72×xx a co ti na to řekl zubař, kdy to má přestat bolet? Mě cistili 2 zuby, vždy do týdne to začalo být lepší, ale nikdy jsem nebyla ve stavu co popisuješ ty. 8o jinak pokud tam je problém, tak už jakákoliv další úprava zubu by snad neměl být placená, když opravuje svoji praci, ne? Aspoň to je moje zkušenost.

Mám prý počkat další 2-3 týdny, to ale sotva dám. Citlivost nebo občasnou bolest bych pochopila, ale tohle. I to, jak píšeš, mělo by se to zklidňovat a ne nabírat takové obrátky.

Mám už jednu sedmičku taky umrtvenou, asi 10 let, naprosto v pohodě, o ní jsem vůbec nevěděla, že mi s ní něco dělali.

Oprava těžko, přijde mi, že otravuju :roll: že prý teď víc nevymyslí, max. trhání. protože to bylo dělaný pod mikroskopem a kanálek je zaplněný dobře.

Já chápu, že ne vždy zákrok pomůže. Takže váhám, jestli ještě trpět nebo dát zub pryč a mít pokoj. O financích ani nemluvím.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
227
30.11.21 16:25
@Layana píše:
Tak to je drsné za čištění kanálku jsem neplatila nic… Tak očividně to jde napsat na pojišťovnu…

Tohle je klinika, která na pojišťovnu vůbec nejede. Ale i ti dr., co jedou na pojišťovnu, se účtujou za kanálek 1tis /1 kanálek - většinou co vím…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3204
30.11.21 16:59

A není možné že je problém v tom zubu vedle? Mě se to jednou stalo.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
13998
30.11.21 17:04

@Layana no jo, taky jsem chodívala k zubařce, která jela všechno na pojišťovnu. Bylo to tam hrozný, mám kvůli ní paniku ze zubaře. Tak teď chodím dráž, mám to 30 km, ale je to tam hezké, doktorka i sestřička jsou milé a schopné. Neříkám ze to tak je všude, ale pokud bych nechtěla jít k tý harpyji co jsem měla dřív, tak bych stejně zubaře blíž nesehnala. Takže važ si svého, snad je mlady a dlouho ti vydrží ;)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
10030
30.11.21 17:46
@Layana píše:
Tak to je drsné za čištění kanálku jsem neplatila nic… Tak očividně to jde napsat na pojišťovnu…

A jak dlouho mu to vyčištění kanálků trvalo?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
601
1.12.21 14:22
@Wani píše:
A jak dlouho mu to vyčištění kanálků trvalo?

To už nevím, na mě až moc :-D

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
873
2.12.21 14:22

To mě mrzí, poradit neumím…
Taky mám zkušenosti se šetkami. Nemám tam mezery pro mezizubní kartáčky a nedám ani nit. Takže postupně mám mezizubní kazy.
Jen mě napadlo, že možná byla na místě antibiotika…
Ať to dobře dopadne… :kytka:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
601
2.12.21 22:58

@Lily-of-the-valley to doufám je to moje bývalá spolužačka, a neuvěřitelně hodný a citlivý člověk, v tom mám dost štěstí…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Poradna dentální hygienistky

Ikona - Pavla Pilneyová

Pavla Pilneyová DiS.