Bojím se jít k zubaři

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
1
24.11.21 23:18

Bojím se jít k zubaři

Ahoj holky,
Mám fixní rovnátka a loni když začal lockdown tak jsem propásla termín na ortodoncii a říkala si, že se objednám až se situace uklidní, jenže když se uklidnila, tak jsem dostala skvělou nabídku na roční stáž v Německu, kterou jsem samozřejmě musela využít. Už jsem měsíc zpátky, ale nevím jak se na ortodoncii objednat, protože se bojím, že mě zubař seřve, to že mi z rovnatek vypadaly některé gumičky mi na strachu neubírá. Vím, že je to dětinské ale vážně mám z toho dost hrůzu. Poradíte co dělat abych se zbavila strachu?
Moc díky :srdce: :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
515
24.11.21 23:27

Najdi si lékaře přes znamylekar.cz podle hodnocení zjisti, jestli je to morous. Jdi k nějakému který je vpoho :D a dál… no zkus se k tomu postavit stylem „je mi jedno“. Prostě se předem obrnit a neomlouvat se a nic si tak nebrat. Protože je to tvoje pusa a ten doktor kdyby všichni dělali všechno správně a jak maj tak nemá práci, tak sice bude frflat, ale je to jako být zahradník a frflat že roste plevel.. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2050
25.11.21 00:19

Normálně bych řekla: omlouvám se, byla jsem teď rok na stáži v Německu a nejezdila jsem do Čech, tak všechny doktory obíhám až teď…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8017
25.11.21 07:19
@Olina95 píše:
Najdi si lékaře přes znamylekar.cz podle hodnocení zjisti, jestli je to morous. Jdi k nějakému který je vpoho :D a dál… no zkus se k tomu postavit stylem „je mi jedno“. Prostě se předem obrnit a neomlouvat se a nic si tak nebrat. Protože je to tvoje pusa a ten doktor kdyby všichni dělali všechno správně a jak maj tak nemá práci, tak sice bude frflat, ale je to jako být zahradník a frflat že roste plevel.. :D

Neomlouvat se? 8o Víš že zpočátku mrhala jejich časem, a mistem? Já teď čekám na objednání na ortodoncii trictvrte roku. Říct mi někdo že zabíral zbytečně rok místo, tak vrazdim. :cert: Nehlede na to, jakou práci jim dá, ty její zuby dát opět do kupy. Vždyť na ortodoncii se jezdí často aby se to všechno dotahovalo a hlídalo. 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1111
25.11.21 10:15

Já se teda děsím spíš účtu od zubaře. :lol:

Ale vážně. Syp si popel na hlavu, že jsi hloupá, ale covid a Německo. Možná bude brblat, ale tak zuby máš jen jedny ne?

A za mě teda zuby dělají obličej. Jak je má člověk na prd, tak to není moc dobře… :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2389
25.11.21 10:23
@Market02 píše:
Ahoj holky,
Mám fixní rovnátka a loni když začal lockdown tak jsem propásla termín na ortodoncii a říkala si, že se objednám až se situace uklidní, jenže když se uklidnila, tak jsem dostala skvělou nabídku na roční stáž v Německu, kterou jsem samozřejmě musela využít. Už jsem měsíc zpátky, ale nevím jak se na ortodoncii objednat, protože se bojím, že mě zubař seřve, to že mi z rovnatek vypadaly některé gumičky mi na strachu neubírá. Vím, že je to dětinské ale vážně mám z toho dost hrůzu. Poradíte co dělat abych se zbavila strachu?
Moc díky :srdce: :srdce:

Ty jsem nebyla na utahování rovnátek? Posunuly se ti nějak zuby nebo jakou máš vadu? Proč by ti nadával, třeba tě ještě nevyřadil, možná vzrostla cena… Zavolej tam a domluv si termín. Strach opadne až zavoláš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
515
25.11.21 13:21
@mackA159 píše:
Neomlouvat se? 8o Víš že zpočátku mrhala jejich časem, a mistem? Já teď čekám na objednání na ortodoncii trictvrte roku. Říct mi někdo že zabíral zbytečně rok místo, tak vrazdim. :cert: Nehlede na to, jakou práci jim dá, ty její zuby dát opět do kupy. Vždyť na ortodoncii se jezdí často aby se to všechno dotahovalo a hlídalo. 8o

A když přijdeš za stravovacím poradcem taky se omlouváš že máš nadváhu a do teď jsi s tím nic nedelala? Jako nevím proč bych se měla před někým ospravedlňovat ohledně toho co dělám a co nedělám. Jedna věc je nedorazíte když jsi objednána ale tohle je úplně něco jinýho a ospravedlňovat se mohu jen sama před sebou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8017
25.11.21 16:50
@Olina95 píše:
A když přijdeš za stravovacím poradcem taky se omlouváš že máš nadváhu a do teď jsi s tím nic nedelala? Jako nevím proč bych se měla před někým ospravedlňovat ohledně toho co dělám a co nedělám. Jedna věc je nedorazíte když jsi objednána ale tohle je úplně něco jinýho a ospravedlňovat se mohu jen sama před sebou.

Pletes hrušky s jablky. ;) Když už teda sem tahas stravovacího poradce, tak by to byl případ že jsi zhubla 10 kilo, a během léčby se na to vykašlala, a vyzrala se o dalších 20kg navíc. Uvedom si že ty rovnátka má stále v puse, to není že nepřišla na první konzultaci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
515
25.11.21 23:27
@mackA159 píše:
Pletes hrušky s jablky. ;) Když už teda sem tahas stravovacího poradce, tak by to byl případ že jsi zhubla 10 kilo, a během léčby se na to vykašlala, a vyzrala se o dalších 20kg navíc. Uvedom si že ty rovnátka má stále v puse, to není že nepřišla na první konzultaci.

Opravdu nerozumím. No tak to vememe z bližšího hlediska. Zubař který by mi vynadal za to že musí opravovat kaz, tak k takovému bych už podruhé nešla. Omlouvat se za to že mám kaz opravdu nebudu. Stejně tak se nebudu omlouvat někomu za to že jsem byla na kontrole mateřských znamének a tam mi řekli že je špatné a já ho stejně nešla odstranit a byla by to rakovina. No je to moje vina, ale zodpovídat se musím jen sama sobě. Že má rovnátka v puse a prostě je neřešila rok, tak to mi teda přijde nesmysl abych se sama před sebou cítila trapně a ještě šla k nějakému cizímu zubaři a omlouvala se JEMU že JÁ SOBĚ jsem si ublížila a prodloužila léčbu. JIm to předělává práci je zajímavý pohled, pokud by za tu práci nedostali zaplaceno a vedli si to jako nehrazené přesčasy. U zubařů to tak ale není. Když jste masérka a klientům prodáváte zdravotní masáže tak přece taky nemůžete znuděně a popuzeně vystartovat po někom kdo na tu masáž, která mu měla zlepšit bolest zad nepřišel rok a po roce si opět vzpoměl. To je prostě nesmysl se hned omlouvat a házet se do podřazené roviny. Ten zubař mimo práci je taky člověk a určitě taky někdy v životě něco zanedbal. On není vychovatel, ani zákonný zástupce. On si vydělává díky tomu že lidé se o své zuby prostě nestarají. To je jeho hlavní výdělek, a ještě aby kvůli tomu prskal. To co lidi nutí si zubaře tak předcházet a podlejzat jim a ponižovat se, omlouvat se za něco co zrovna jim osobně opravdu nijak neublíží, to je kvůli tomu že je jich nedostatek, ne že by měli nějakou nadřazenou božskou moc a vy se jim kvůli tomu musela zodpovídat. Opravdu nerozumím tomuhle postoji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8017
včera v 08:17

@Olina95 Pořád píšeš nesmysly. Očividně nedokazes pochopit že je rozdíl uprostřed léčby přestat, zanechat to tak jak je, zanechat jeho práci vniveč. Nebo nepřijít na první konzultaci s křivými zuby. Pořád nechápeš ten rozdíl. To je krásný že za to zubař dostane zaplaceno, ale on očividně chce vidět i výsledek. Nedělat to na houno. Jako kdybys stavěla dům, dostala zaplaceno, a uprostřed stavby ti ho zbourali. Nevadilo by ti to? Ty bys nebyla majitel domu, ale ten zedník. Jestli ne, tak se spolu nemáme o čem bavit. Nejspíš děláš práci opravdu jen pro peníze, a to je víc než smutné. Já jsem ráda že mám zubaře který chce vidět i výsledek mé léčby, ne jen částku na účtu. Navíc ona BLOKUJE místo těm který čekají až se po ní místo uvolni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
39193
včera v 08:24

@Olina95 omlouvat se má za to, že nepřišla na kontrolu bez omluvy, bez vysvětlení. Tedy zachovala se nevychovane. Když budeš objednaná na kontrolu třeba po operaci a nepřijdeš, je prostá slušnost zavolat a omluvit se. To nevíš? Když budeš mít v práci jednání, tak taky klidně bez omluvy nepřijdeš? A pak dorazíš kdy se ti zlíbí a tady jsem tancujte? To by s tebou pěkně vyběhli. Slušný člověk ví, že v těchto případech je omluva na místě. Ne za stav vlastních zubů, ale za to, že jsem nedodržela dohodu a navíc jim blokovala čas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
39193
včera v 08:26

@Olina95 Predstav si třeba, že stavíš dům. Máš objednané zedníky a domichavac betonu do základů. Domichavac přijede, zedníci ne. Ani nezavolaji, abys mohla objednávku zrušit.
Prostě se nenamáhala. No co. Podle tebe normálka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
39193
včera v 08:28

@Market02 Zvedni telefon a objednej se. A slušně se omluva, že jsi termín zanedbala s vysvětlením, žes byla na práci v Německu. A dál to nerozebirej. Jen se omluv.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
515
včera v 10:22
@inkakřivák píše:
@Olina95 omlouvat se má za to, že nepřišla na kontrolu bez omluvy, bez vysvětlení. Tedy zachovala se nevychovane. Když budeš objednaná na kontrolu třeba po operaci a nepřijdeš, je prostá slušnost zavolat a omluvit se. To nevíš? Když budeš mít v práci jednání, tak taky klidně bez omluvy nepřijdeš? A pak dorazíš kdy se ti zlíbí a tady jsem tancujte? To by s tebou pěkně vyběhli. Slušný člověk ví, že v těchto případech je omluva na místě. Ne za stav vlastních zubů, ale za to, že jsem nedodržela dohodu a navíc jim blokovala čas.

Zakladatelka píše že termín propásla, ale neuvádí jakým způsobem. Můj předpoklad byl že termín předem zrušila, nebo jen propásla to delší časové období, kdy se měla objednat a přijít. V takovém případě je to tedy jen její věc. Pokud prostě nedorazila na objednaný termín tak je omluva na místě, ale to jsem zmiňovala už v prvním prispevku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
515
včera v 10:27

@inkakřivák nevím jestli jsi pochopila co jsem psala. Třeba když si to přečteš ještě jednou uvidíš, že já mluvím o koze a ty o voze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat