Bude ještě ovulace, když už beru Progestron?

• Fotoalbum (3)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
171
17.1.22 17:59

Bude ještě ovulace, když už beru Progestron?

Ahoj holky, chtela jsem vás poprosit o vaše zkušenosti 😊 Před třemi dny jsem nasadila Progestron, ovulace ještě neproběhla, bylo to 15DC, ale gynekolog mi řekl, ať si ho nasdim, i když ovu test bude negativní. Prikladam foto (první fotka :) ). Dnes jsem si zkusila udělat ovu test a zřejmě pozitivní není (druhá foto :) ),ale docela se to blíží, myslíte, ze by ještě k ovulace mohlo dojít nebo to Progestron stejně zablokuje? 🤨 Děkuji moc za jakoukoliv odpověď 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1136
17.1.22 18:06

Ja si teda ovu testy nedelam, ale podle me je mozny vsechno. Beru duphaston taky jeste pred ovulaci a rikam si, ze by se preci rovnou mohl predepisovat jako antikoncepce, kdyby natuty tu ovu zablokoval. Jako jo, ja pocitam s tim, ze progesteron ovulaci zablokuje, ale urcite klidne taky ta ovu probehnout muze. Ja beru duphac od 16dc a ovuluju bezne kolem 20-22dc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19345
17.1.22 18:29

Progesteron se musí nasadit až po ovulaci jinak ji zablokuje

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3470
17.1.22 18:31

Oni sami doktoři na to nemají jednotný názor. Asi bych počítala se zlatou střední cestou, že ovulaci na spadnutí to už nezablokuje. Asi tady záleží, jak dlouho před dozráním se to nasadí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2179
18.1.22 07:41

@Amalka244 podle mě se to musí brát až po ovulaci. Ten progesteron to blokne v tom směru, že se ten dominantní folikul přestane dal vyvijet, tudíž už neroste dál a nemusí se uvolnit pro případné spermie. Ja vzdy beru progesteron az tak 2 dny po ovu, když chci otěhotnět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
171
18.1.22 14:40

Děkuji moc za reakce. Já právě vím, že Progestron by asi případnou ovulaci zablokovat měl. Ale spis je mi divné, že testy pořad sílí.. nebo mi to alespoň tak prijde.. Takže je možné, ze testy budou stále ukazovat “skoro” ovulaci, ale vůbec k ni nedojde a až s MS odejdou? Prikladam dnešní test pro představu :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1136
18.1.22 16:42

@Amalka244
No ono jde o to, ze progesteron se zacne tvorit po ovulaci a pokud ho zacnes brat pred ovu, tak si telo mysli, ze uz ovulovalo a folikly zacnou diky jeho vlivu zanikat a tudiz logicky progesteron ovulaci zablokuje. Nicmene ja urcite netvrdim, ze na 100% ovulaci zablokuje, protoze jak uz jsem psala, to by ho rovnou mohli doktori predepisovat jako antikoncepci.

A druha vec… ovulacni testy reaguji na hormon, ktery ovulaci ma spustit, ale pozitivni ovulacni test neznamena, ze skutecne k uspesne ovulaci dojde. Nicmene nevim, jak je to s kombinaci umelyho progesteronu :think:

Proc ti doktor progesteron nasadil jeste pred ovulaci?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat