Budí se při čůrání - holčička 16M

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Bersaba
Echt Kelišová 7662 příspěvků 02.12.10 11:38
Budí se při čůrání - holčička 16M

Je normální, že se mi malá v noci vzbudí vždycky, když se počůrá? Spát teď chodí kolem sedmé, poprvé se probouzí kolem desáté, pak znova kolem třetí, vstává tak v šest. Vždycky se vzbudí s pláčem a dokud ji nepřebalím, znovu neusne. Mám ji v jednorázovkách, už jsem vyzkoušela snad všechny značky, ale je to pořád stejné.
Ne že by mě to přebalování nějak extra obtěžovalo, jen je mi divný, že v noci je taková cíťa a přes den ji musím na přebalování nahánět, to je jí plná plína šumák.
Nemůže to signalizovat nějaký zdravotní problém? Nedávno měla poševní infekci, ale tu jsme zaléčili a všechny testy má OK. A tohle buzení už bylo i před tou infekcí.

Reakce:
Cappy
Kelišová 6093 příspěvků 02.12.10 11:44

Třeba tím pláčem právě signalizuje, že se čůrat chystá.
Jako zdravotní problém to nevidím, spíš jako velké plus.
Seznamovala jsi ji už s nočníčkem?
Jestli ano, tak dcerka zřejmě hlásí, že bude vykonávat potřebu

Pipet
Generální žvanilka 24283 příspěvků 02.12.10 11:45

A nemůže se ve spaní jakoby „polekat“, toho, že čůrá?
Já jsem Majdě jednou zapomněla dát plínku :oops: a když se počůrala, plakala úplně hrozně, fakt se polekala, co se jí to stalo. S plínkama to teda nedělala ale… Že třeba nemá tak tvrdé spaní a takový divný pocit ji probere :nevim:

Bersaba
Echt Kelišová 7662 příspěvků 02.12.10 12:00
Cappy píše:
Třeba tím pláčem právě signalizuje, že se čůrat chystá.
Jako zdravotní problém to nevidím, spíš jako velké plus.
Seznamovala jsi ji už s nočníčkem?
Jestli ano, tak dcerka zřejmě hlásí, že bude vykonávat potřebu

Když já mám pocit, že pláče až při čůrání, ne před ním. Spím dost lehce a postýlku mám vedle sebe, vždycky vstanu hned, jak zapláče, okamžitě šáhnu na plínku přes pyžámko a už cítím horko.
Nočník jsem ještě nezkoušela, mám to v plánu až po Novém roce, až jí bude rok a půl (přinese ho Ježíšek :-) ). Ale taky už mě napadlo, že pokud jí to tak vadí, mohlo by to při odplenkovávání pomoct.
Spíš jsem měla trochu obavy, jestli jí to čůrání vleže nemůže nějak bolet nebo pálit. Ale třeba zánět močových cest by se projevil i jinak, ne? Kor po takové době.

martice
Ukecaná baba ;) 1606 příspěvků 02.12.10 12:04

No, taky mě napadl zánět močových cest. Jako malá jsem jich prodělala několik a i nynív dospělosti k tomu mám dost sklony. A opravdu to není nic příjemného. :evil: Jenom mě zaríží, že to má jen v noci. Kdyby ji to pálilo či bolelo, tak by to bylo, předpokládám i přes den.

Zkusila bych zajít za dětskou, odběr moči a bude vědět hned, zda tam není nějaký zánět.

Lama Lama
Hvězda diskuse 53778 příspěvků 02.12.10 12:36

Kluk se taky budí na čurání - ne v noci, ale přes den. Už dlouho je zvyklý po spaní, že ho dám čurat na nočník. Dřív ale spal 2× denně hodinku. Teď dávám spát jednou a on se stejně po hodině vzbudil a čekal, že ho dám čurat. Přitom byl zjevně ještě nedospalý, plakal, mnul si očíčka. Teprve poslední dny se naučil vyčurat do plenky a znovu usnout.
V noci se na čurání taky probudí (to ale dělá každé dítě). Jen vykřikne, ale usíná hned sám bez pomoci.
Taky myslím, že vykřikne už těsně před akcí.
PO přebalená usne malá hned? Jestli jo, tak bych to neřešila. Pokud se opravdu budí po každém čurání, zkusila bych koupit látkové tréninková kalhotky, do nich dala jen čtvercovou plenku složenou na dvanáctinu, tu vnoci vcukuletu vyndáš, druhou šoupneš do kalhotek a spíte dál.

domi
Ukecaná baba ;) 1814 příspěvků 02.12.10 12:58

Máme zhruba stejně starou holčičku a dělá téměř totéž :wink: (akorát teda ona má plínky látkové)
V noci se budí buď už počůraná (hned po „akci“ a dává nám najevo, že v mokru spát nebude :lol: ), nebo se někdy začne ošívat a vrtět ještě před čůráním, takže ji suchou vytáhnu z postýlky, dám na nočník nebo v klubíčku nad záchodovou mísu (teď už ji tam cca 3 dny posazuju, preferuje to před nočníkem 8-o - asi má pocit, že je už velká, když všichni kolem dělají „a-a“ do záchoda :lol: ), ona se vyčůrá a pak zase spokojeně v suchu usíná :palec:
Přes den bohužel už tak moc nesignalizuje (když byla úplně miminko, tak počůrání dávala najevo víc) - přičítám to tomu, že má teď spoustu podnětů a nezvládá si ještě uvědomovat, že se jí chce :think: (ale když ji odchytím v pravý čas, tak se do cca 5 vteřin od posazení na záchod vyčůrá :palec: )

Neviděla bych v tom problém (ale pokud se ti něco nezdá, tak vyloučení zánětu močáku - při čůrání to pálí - je na místě)

levi
Závislačka 3334 příspěvků 02.12.10 13:20

Máme to podobně, ale my už teda učíme na nočník, přes den je malý bez plínky a v noci hlásí „mama ee“, (oni to jsou pomalu jediný dvě slova co umí. když ho na nočník hned nedám, počůrá se a brečí. Jako já jsem ráda, že si na nočník říká, jenže s jeho frekvencí nočního čůrání (asi tak po hodině, protože během noci stihne vypít vlašku vody) a dalšího buzení z jiných příčin, už v noci skoro nespím.

Váš příspěvek
Reklama