Budou mi vracet? A kolik?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Cipiseklu
Kecalka 251 příspěvků 21.02.17 16:11
Budou mi vracet? A kolik?

Ahoj neví tu někdo nejlépe účetní :mrgreen: když mám na potvrzení o zdanitelnych příjmech např 15000 zda mi je vrátí celé nebo nějakou část z toho? Omlouvám se zda už tu takový dotaz je ale já jsem nedohledala :lol: a vůbec se nevyznám :zed:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
mamina89
Zasloužilá kecalka 851 příspěvků 21.02.17 16:15

Potvrzení o zdanitelných prijmech ti vydá zaměstnavatel o tom, kolik si vydělala a kolik odvedla. Co chceš vracet? Nerozumím dotazu.(jsem lailk, tak snad neměli nesmysly :mrgreen: )

JancaS84
Stálice 71 příspěvků 21.02.17 16:20

To záleží jestli si z toho příjmu zaplatila nějakou daň a jestli mas třeba zivotko, slevu na dite, úroky z bydlení apod.co si můžeš odečíst z daní.

alena36
Ukecaná baba ;) 1452 příspěvků 21.02.17 16:23

Údaje z t oho potvrzení přepíšeš do kolonek na daňovém přiznání (třeba EPO formulář na mfcr.cz - daňový portál) nebo http://finance.idnes.cz/…/p_dane.aspx?…

a podle výše přijmů budeš mít buď přeplatek (konečná částka vyjde mínusová) nebo nedoplatek.

mamina89
Zasloužilá kecalka 851 příspěvků 21.02.17 16:25
@alena36 píše: Údaje z t oho potvrzení přepíšeš do kolonek na daňovém přiznání (třeba EPO formulář na mfcr.cz - daňový portál) nebo http://finance.idnes.cz/…/p_dane.aspx?…a podle výše přijmů budeš mít buď přeplatek (konečná částka vyjde mínusová) nebo nedoplatek.

No jasně, ale s nejvetdi pravděpodobnosti nedoplatek mít nebude ne? Pokud normálně pracovala cely rok např. Leda by si dala odecist slevu na dítě, zivotko, uroky atd ne? Pletu se? :mavam:

Cipiseklu
Kecalka 251 příspěvků 21.02.17 16:48

Holky já jsem 8 měsíců dělala na dpp a ještě to bývalý zaměstnavatel smelil :( přiznal mi 5000 i když toho bylo víc ale to je ted jedno mě teď v práci řekli že by mi měli něco vrátit protože jsem dodržela smlouvu že jsem nepřekročila výdělek těch 10tis moje šéfové ví taky prd musí to vše řešit přes uctarnu ale dnes kolegyně říkala že ji vracel finanční úřad cca 10 tis taky dělala na smlouvu dpp do 10 tis měsíčně. Špatně jsem vyjádřila svůj dotaz jsem z toho jelen :mrgreen:

toooja
Ukecaná baba ;) 1097 příspěvků 21.02.17 16:53
@mamina89 píše:
No jasně, ale s nejvetdi pravděpodobnosti nedoplatek mít nebude ne? Pokud normálně pracovala cely rok např. Leda by si dala odecist slevu na dítě, zivotko, uroky atd ne? Pletu se? :mavam:

Prominte, ze lezu s jinym dotazem. Zivotko pokud budu davat do DP, a pak zivotko zrusim, tak musim pak vratit statu vse zpetne???Asi ano, ze?

Hanula1212
Kelišová 5317 příspěvků 21.02.17 17:29

@Cipiseklu byla sražena nějaká záloha na daň? Podepsáno prohlášení? Těch 15000 je částka za co?

Hanula1212
Kelišová 5317 příspěvků 21.02.17 17:30
@toooja píše:
Prominte, ze lezu s jinym dotazem. Zivotko pokud budu davat do DP, a pak zivotko zrusim, tak musim pak vratit statu vse zpetne???Asi ano, ze?

Ano, pokud porušíš podmínky a pojištění zrušíš, veškeré uplatněné odpočty musíš dodanit zpětně.

Hanula1212
Kelišová 5317 příspěvků 21.02.17 17:31
@mamina89 píše:
No jasně, ale s nejvetdi pravděpodobnosti nedoplatek mít nebude ne? Pokud normálně pracovala cely rok např. Leda by si dala odecist slevu na dítě, zivotko, uroky atd ne? Pletu se? :mavam:

Už z principu výpočtu nemůže vyjít nedoplatek.

mamina89
Zasloužilá kecalka 851 příspěvků 21.02.17 17:35
@Hanula1212 píše:
Už z principu výpočtu nemůže vyjít nedoplatek.

Chtěla jsem napsat přeplatek :mavam:

Hanula1212
Kelišová 5317 příspěvků 21.02.17 18:51
@mamina89 píše:
Chtěla jsem napsat přeplatek :mavam:

Já to spíš myslela na příspěvek Aleny36, na který jsi reagovala :-) :mavam:

alena36
Ukecaná baba ;) 1452 příspěvků 21.02.17 19:57

@mamina89 já neříkám, že bude mít nedoplatek, většinou je přeplatek

bakuš
Kecalka 111 příspěvků 22.02.17 10:57

Ahoj, take se vetru s dotazem.. Kdyz jsem za rok 2016 zaplatila dan z prijmu cca 34.000 a mam za ten rok 2016 zaplacene uroky z hypoteky 27.000 a skolkovne to maximum 9.900,– tak budou mi neco vracet? Dekuji za odpoved :)

Hanula1212
Kelišová 5317 příspěvků 22.02.17 12:19

Pokud jsi požádala o provedení ročního zúčtování a doložila vše potřebné, měl by vzniknout přeplatek.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Migranti a Česko v roce 2019: Přijde letos nová vlna a skončí to někdy?

Co čeká Evropu v oblasti migrační krize v tomto roce? Záleží na tom, zda je... číst dále >

Když jsme jí sáhli na kufr, strachy zbledla. Zásadní svědectví v kauze heroinové Terezy?

Svědectví, které jí zlomí vaz? V kauze Češky Terezy obviněné z pašování... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >