Budou mi vracet? A kolik?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Cipiseklu
Kecalka 248 příspěvků 1 inzerát 21.02.17 16:11
Budou mi vracet? A kolik?

Ahoj neví tu někdo nejlépe účetní :mrgreen: když mám na potvrzení o zdanitelnych příjmech např 15000 zda mi je vrátí celé nebo nějakou část z toho? Omlouvám se zda už tu takový dotaz je ale já jsem nedohledala :lol: a vůbec se nevyznám :zed:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

mamina89
Zasloužilá kecalka 803 příspěvků 21.02.17 16:15

Potvrzení o zdanitelných prijmech ti vydá zaměstnavatel o tom, kolik si vydělala a kolik odvedla. Co chceš vracet? Nerozumím dotazu.(jsem lailk, tak snad neměli nesmysly :mrgreen: )

JancaS84
Stálice 71 příspěvků 21.02.17 16:20

To záleží jestli si z toho příjmu zaplatila nějakou daň a jestli mas třeba zivotko, slevu na dite, úroky z bydlení apod.co si můžeš odečíst z daní.

alena36
Ukecaná baba ;) 1449 příspěvků 21.02.17 16:23

Údaje z t oho potvrzení přepíšeš do kolonek na daňovém přiznání (třeba EPO formulář na mfcr.cz - daňový portál) nebo http://finance.idnes.cz/…/p_dane.aspx?…

a podle výše přijmů budeš mít buď přeplatek (konečná částka vyjde mínusová) nebo nedoplatek.

mamina89
Zasloužilá kecalka 803 příspěvků 21.02.17 16:25
@alena36 píše: Údaje z t oho potvrzení přepíšeš do kolonek na daňovém přiznání (třeba EPO formulář na mfcr.cz - daňový portál) nebo http://finance.idnes.cz/…/p_dane.aspx?…a podle výše přijmů budeš mít buď přeplatek (konečná částka vyjde mínusová) nebo nedoplatek.

No jasně, ale s nejvetdi pravděpodobnosti nedoplatek mít nebude ne? Pokud normálně pracovala cely rok např. Leda by si dala odecist slevu na dítě, zivotko, uroky atd ne? Pletu se? :mavam:

Cipiseklu
Kecalka 248 příspěvků 1 inzerát 21.02.17 16:48

Holky já jsem 8 měsíců dělala na dpp a ještě to bývalý zaměstnavatel smelil :( přiznal mi 5000 i když toho bylo víc ale to je ted jedno mě teď v práci řekli že by mi měli něco vrátit protože jsem dodržela smlouvu že jsem nepřekročila výdělek těch 10tis moje šéfové ví taky prd musí to vše řešit přes uctarnu ale dnes kolegyně říkala že ji vracel finanční úřad cca 10 tis taky dělala na smlouvu dpp do 10 tis měsíčně. Špatně jsem vyjádřila svůj dotaz jsem z toho jelen :mrgreen:

toooja
Ukecaná baba ;) 1097 příspěvků 21.02.17 16:53
@mamina89 píše:
No jasně, ale s nejvetdi pravděpodobnosti nedoplatek mít nebude ne? Pokud normálně pracovala cely rok např. Leda by si dala odecist slevu na dítě, zivotko, uroky atd ne? Pletu se? :mavam:

Prominte, ze lezu s jinym dotazem. Zivotko pokud budu davat do DP, a pak zivotko zrusim, tak musim pak vratit statu vse zpetne???Asi ano, ze?

Hanula1212
Kelišová 5108 příspěvků 21.02.17 17:29

@Cipiseklu byla sražena nějaká záloha na daň? Podepsáno prohlášení? Těch 15000 je částka za co?

Hanula1212
Kelišová 5108 příspěvků 21.02.17 17:30
@toooja píše:
Prominte, ze lezu s jinym dotazem. Zivotko pokud budu davat do DP, a pak zivotko zrusim, tak musim pak vratit statu vse zpetne???Asi ano, ze?

Ano, pokud porušíš podmínky a pojištění zrušíš, veškeré uplatněné odpočty musíš dodanit zpětně.

Hanula1212
Kelišová 5108 příspěvků 21.02.17 17:31
@mamina89 píše:
No jasně, ale s nejvetdi pravděpodobnosti nedoplatek mít nebude ne? Pokud normálně pracovala cely rok např. Leda by si dala odecist slevu na dítě, zivotko, uroky atd ne? Pletu se? :mavam:

Už z principu výpočtu nemůže vyjít nedoplatek.

mamina89
Zasloužilá kecalka 803 příspěvků 21.02.17 17:35
@Hanula1212 píše:
Už z principu výpočtu nemůže vyjít nedoplatek.

Chtěla jsem napsat přeplatek :mavam:

Hanula1212
Kelišová 5108 příspěvků 21.02.17 18:51
@mamina89 píše:
Chtěla jsem napsat přeplatek :mavam:

Já to spíš myslela na příspěvek Aleny36, na který jsi reagovala :-) :mavam:

alena36
Ukecaná baba ;) 1449 příspěvků 21.02.17 19:57

@mamina89 já neříkám, že bude mít nedoplatek, většinou je přeplatek

bakuš
Kecalka 111 příspěvků 22.02.17 10:57

Ahoj, take se vetru s dotazem.. Kdyz jsem za rok 2016 zaplatila dan z prijmu cca 34.000 a mam za ten rok 2016 zaplacene uroky z hypoteky 27.000 a skolkovne to maximum 9.900,– tak budou mi neco vracet? Dekuji za odpoved :)

Hanula1212
Kelišová 5108 příspěvků 22.02.17 12:19

Pokud jsi požádala o provedení ročního zúčtování a doložila vše potřebné, měl by vzniknout přeplatek.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

V soutěži Nastartujte se uspěl nápad na originální Priessnitzovy zábaly

V již šestém ročníku grantového programu Komerční banky a Asociace malých a... číst dále >

Články z Expres.cz

Bratr Václava Neckáře: Skladatele dnes nikdo nechce, to nejlepší už bylo složeno

Přestože víc se mluví o jeho bratrovi, herci a zpěvákovi Václavu Neckářovi... číst dále >

Marek Taclík se během StarDance měl k sexy brunetce. Co je to za krásku?

V sobotu Česká televize odvysílala šestý soutěžní večer taneční show... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >