Reklama

DP přijmy z invalidního důchodu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Enika83
Stálice 99 příspěvků 14.02.17 14:26
DP přijmy z invalidního důchodu

Zdravím vás maminky a prosím o radu. Budu vyplňovat mamince DP z přijmu fyz.osob - loni byla celý rok zaměstnána a zároveň pobírala měsíčně invalidní důchod druhého stupně. Musím tuto částku za ten důchod uvádět v daňovém přiznání? Ještě jsem se chtěla zeptat, když marodila, zda tato částka ze sociálky se tam také uvádí. Děkuji moc za odpovědi!

Reklama

Reakce:

Lerista
Ukecaná baba ;) 1387 příspěvků 14.02.17 15:09

Já si dělám DP a mám ID 1. stupně. Uvádím to tam, mám slevu na dani 210 kč měsíčně, u 2. st. je to víc. S tím maroděním nevím. Dostala jsem od zaměstnavatele potvrzení o zdanitelných příjmech a vyplňuju podle toho. A taky jsem marodila víc než měsíc. A přiládám potvrzení ze sociálky, že jsem ten důchod pobírala.

Hanula1212
Kelišová 5034 příspěvků 14.02.17 16:46

Ani důchod ani nemocenská nejsou zdanitelné příjmy, takže se jejich výše do přiznání neuvádí. Pokud má ID pak má nárok na slevu na dani, tak jak psala @Lerista .

Enika83
Stálice 99 příspěvků 15.02.17 07:48
@Hanula1212 píše:
Ani důchod ani nemocenská nejsou zdanitelné příjmy, takže se jejich výše do přiznání neuvádí. Pokud má ID pak má nárok na slevu na dani, tak jak psala @Lerista .

Moc děkuji za odpověď, jste moc hodná!

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Na dovolenou jeli po rozchodu? Bučková naznačila konec už před měsícem

Napsala jsem vše, co jsem říct chtěla, na svůj Instagram, odbývá Eliška... číst dále >

Články z Ona Dnes

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Reklama