Bydlení na hájence/u lesa

Anonymní
1.1.21 09:06

bydlení na hájence/u lesa

Ahoj, he tu někdo, kdo bydlí na hájence nebo někde na polo/samotě u lesa? Jaké to je?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1829
1.1.21 09:11

A kde jsi bydlela dosud? To je hodně důležité, jak velká změna by to byla. A taky jak je dům vybaveny a jak daleko je „civilizace“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.1.21 09:49

Ahoj, já jsem se před 7 lety přestěhovala z města na úplnou samotu na kopeček u lesa… Liška se nám dokonce jednou přišla podívat do obýváku přez pergolu. Nemáme ploty, takže máme srnčí i divoká prasata téměř na zahradě. U baráku rybník. První soused bydlí tak 500m od nás. Je to super ten klid… Nikdo nám nepálí bordel u domu. Nikdo nás neruší, když chceme odpočívat. Do města, nebo na nákup musíme…jen autem, ale neměnila bych… :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
2701
1.1.21 09:52

Jezdíme na takové místo na víkendy nebo dovolené. Není tam ani mobilní signál (respektive jedno místo tam je, slabý signál je na chodbě na skříňce, ale je to tak na SMS, hovor by vypadával).
Bydlet bych tam natrvalo nechtěla, ale je tam krásně. Musíš si vozit vše s sebou a dělat zásoby, když napadne sníh, nehneme se odsud (ale on už tak 10 let teda pořádně nenapadl :lol:).
Prikrmujeme zvířátka a máme nastrazene videopasti a fotopasti, to je nádhera vždy na ně koukat. Jinak věkově jsme ja lehce přes 30, manzel 30. A jinak běžně bydlíme ve městě v domě a jsme hodně vytíženi pracovně takže tohle máme jako takový relax. Nejraději jezdíme sami nebo jen s pár blízkými přáteli.
Bereme to vždy jako takový digitální detox.
Chaloupka je cca 80 let stará, ale komplet po rekonstrukci. Vše je v tom starém duchu, takže máme i takové to proužkaté povlečení na postelích a pec, kde se válíme.
Klidně se ptej na co potřebuješ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2942
1.1.21 10:25

Máme chalupu na polosamotě u lesa. Renovujeme, abychom tam mohli být celoročně v pohodlí, protože je to paráda. Jen je blbý, že v zahrádce nám sklízejí hlavně srny a zajíci :lol: ale je tam nádherně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
614
1.1.21 10:33

Taky pendluji mezi Prahou a samotou na Šumavě. Teď už z 90 % ta Šumava a je to prostě boží. Ten klid, pohoda, do města kousek, do Německa kousek, sportovní vyžití 100 % ;) ;) Jen to chce dobře plánovat nákupy :D V Praze mám proti baráku Arkády, když tak se zaběhne, na chalupě musím do města. Takže se dobře zásobit. Jinak neznám nic dokonalejšího :palec: Sice pánbůh zaplať, letos byly Vánoce v Praze bez turistů, i tak se klidu na samotě nic nevyrovná :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4392
1.1.21 11:08

Měli jsme takto celoročně obyvatelnou chatu, chybí mi to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
431
1.1.21 12:42

My se z města přestěhovali do dědiny, odkud pochází manžel. Ale je zde komplet vybavenost. Samoobsluha, pošta, školka, škola do páté třídy… Do města na větší nákup je to autem 15 km, takže to konec světa není a přesto si občas říkám, že to bude časem náročnější, až budou děti větší a chtít chodit na různé kroužky. Představa bydlení na samotě je pro mě trochu tísnivá. Kontakt dětí s kamarády, potažmo i mně by bylo smutno po mých kamarádkach. Všechno daleko. Když si během vaření vzpomenu, že mi něco chybí, tak není možnost rychle vyběhnout. Na jednu stranu klid a ticho dobrý, ale zápory mi převládají..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
453
1.1.21 13:52

Bydlíme na vesnici, ale je tu dobrá vybavenost (škola, školka, pizzerie, obchod, pošta, hospoda…). Úplně na samotě bych být nechtěla, ale hlavně kvůli dětem, mají tu kamarády.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.1.21 14:21

My kupujeme samotu, ale je to 15 min pesky od vesnice. je tam skola, skolka, obchod, posta.. detske i fotbalove hriste. uvazujeme, ze bychom to zrekonstruovali a bydleli tam. je to 20 min autem od mesta. taky je varianta chalupy, bydlime do ted ve meste, ale nejak me to nebere. ceho se bojim je dostupnost zdravotni pece, lepsi nemocnice je 2 hod cesty stejne jako nase stavajici bydliste. k zubari a na nejake specializ. doktory bychom museli takto dojizdet (ale bylo by kde prespat).

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
1.1.21 14:23
@Anonymní píše:
Ahoj, já jsem se před 7 lety přestěhovala z města na úplnou samotu na kopeček u lesa… Liška se nám dokonce jednou přišla podívat do obýváku přez pergolu. Nemáme ploty, takže máme srnčí i divoká prasata téměř na zahradě. U baráku rybník. První soused bydlí tak 500m od nás. Je to super ten klid… Nikdo nám nepálí bordel u domu. Nikdo nás neruší, když chceme odpočívat. Do města, nebo na nákup musíme…jen autem, ale neměnila bych… :srdce:

Ahoj a jak daleko to mate do mesta? jak resite doktory? a co kamaradi od deti? pokud tedy mate.

• Citovat
  • Nahlásit
745
1.1.21 15:35

Bydlela bych jedine kdybych uz byla v duchodu. Jinak ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.1.21 20:09
@Anonymní píše:
Ahoj a jak daleko to mate do mesta? jak resite doktory? a co kamaradi od deti? pokud tedy mate.

My to máme do města cca. 20 minut. Můžeme si vybrat, zda chceme do jednoho nebo druhého města je to stejně dlouhá cesta. Buď jedeme do kopce nebo z kopce… Jsou tam nemocnice a doktoři, které navstevujeme… Jsou tam obchody všechno… Jak tady někdo psal… Není to konec světa, kór když je člověk mobilní… ;)

• Citovat
  • Nahlásit
25
5.1.21 18:36

Žiju na vesnici, není to samota…nemůžu si to vynachválit, zřejmě mě čeká stěhování, ale jedině opět na vesnici a ideálně polosamota, ten klid je k nezaplacení…stojí mi to i za některé „překážky“…ale nemám děti, tak tohle řešit nemusím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat