Bydlení v dnešní době

• Fotoalbum (3)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
5.1.22 09:09

Bydlení v dnešní době

Ahoj, chci slyšet názory nezaujatých lidí, jak byste se zachovali v mé situaci. Žiju sama s malou dcerou, finance máme jako průměrná rodina. V posledních letech začínám, jako mnozí, snít o domku se zahradou, i když můj sen není obrovský pozemek, spíše menší, klidně řadovka, ale ve městě. Bavíme se o částkách cca 5-8mio. Utáhla bych to, ale bylo by to opravdu na dřeň. Pracuju ale v dobrém oboru a příjmy opravdu stoupají a budou i nadále. Zároveň si ale uvědomuju, že jsem vlastně šťastlivec, protože mám větší městský byt, kde nájem, zálohy jsou nula nula prd, srovnatelné s bytem v OV (bohužel to ale OV není, a to mi způsobuje vnitřní neklid). Pohrávám si ještě s jednou myšlenkou, asi nejstřízlivejší - před pár lety jsem od rodičů dostala zahradu v zahr. kolonii, kde si půlka lidí postavila domy k celoročnímu bydlení, zvažuju to taky, umístění perfektní. Pořád to ale není to moje vysněné bydlení, jen jakýsi kompromis. Jak byste se rozhodli v mém případě vy?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2941
5.1.22 09:21

Bez muzske sily a s jednim prijmem bych do baraku nesla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
268
5.1.22 09:23

A kolem toho baráku budeš makat sama, nebo máš i na služebnictvo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22954
@VitaminC píše:

Přesně tak. Sama bych se do toho určitě nepouštěla a vlastně bych ani „sama“ v baráku bydlet nechtěla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
106

Ne, nešla bych v tvojí situací do domu, bez chlapa, s obr hypotékou na krku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.1.22 09:28

Holky a co přesně myslíte tou prací okolo baráku? Nebyla by to barabizna, samozřejmě na něco rozbitého, na opravu bych zavolala profesionála, ale nestojím o okrasné keře atd, co bych reálně na tel zahradě měla dělat? Posekat jednou týdně kousek trávy?

• Citovat
  • Nahlásit
3973
5.1.22 09:28

V cem je problem bydlet v novem baraku sama bez chlapa? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
268
5.1.22 09:29
@VitaminC píše:

Bez mužské síly zní poněkud sexisticky. Ono řekněme bude dost lidí i ve dvojičkách, kterým ty jejich baráky za 20 let spadnou na šišku. Mužská síla-nesíla, lidi z paneláku umí vesměs prd a jsem zvědavá, kdo jim to bude opravovat… možná Afgánci. :think:

Příspěvek upraven 05.01.22 v 09:44

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22954
5.1.22 09:29

Mimochodem, píšeš jako poměrně inteligentní člověk, přesto se zeptám - ty máš řekněme 1,5 mio našetřeno jako základ té částky, za kterou bys chtěla barák pořídit? Abys vůbec tu hypotéku mohla dostat.. A víš, jak bys řešila třeba dlouhodobější výpadek příjmu (nemoc tvoje nebo dcery)?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22954
5.1.22 09:30
@Fuflík píše:
Bez mužské síli zní poněkud sexisticky. Ono řekněme bude dost lidí i ve dvojičkách, kterým ty jejich baráky za 20 let spadnou na šišku. Mužská síla-nesíla, lidi z paneláku umí vesměs prd a jsem zvědavá, kdo jim to bude opravovat… možná Afgánci. :think:

Hele, ty máš nějaký genderový problém ne? Slovo „sexisticky“ používáš snad v každé diskuzi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22954
5.1.22 09:31
@Anonymní píše:
Holky a co přesně myslíte tou prací okolo baráku? Nebyla by to barabizna, samozřejmě na něco rozbitého, na opravu bych zavolala profesionála, ale nestojím o okrasné keře atd, co bych reálně na tel zahradě měla dělat? Posekat jednou týdně kousek trávy?

A bydlela jsi někdy v baráku? ;) Ti, co píšou o mužské síle totiž většinou ano a vědí, co to obnáší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
@unuděná píše:
Mimochodem, píšeš jako poměrně inteligentní člověk, přesto se zeptám - ty máš řekněme 1,5 mio našetřeno jako základ té částky, za kterou bys chtěla barák pořídit? Abys vůbec tu hypotéku mohla dostat.. A víš, jak bys řešila třeba dlouhodobější výpadek příjmu (nemoc tvoje nebo dcery)?

Ne, mám našetřeno pár korun :mrgreen: ale prodala bych tu zahradu, prodávají se tu za cca 1,2 - 2 miliony.

• Citovat
  • Nahlásit
4891

Pokud jde o tvou otázku, bez přihlédnutí k okolnostem. Jestliže bych měla investovat 5mil do stavby domu, tak ji investuji do domu, který si představuji, nikoliv jen do nějaké „náhražky“, která mi jinak nevyhovuje (viz pozemek v zahrádkářské kolonii). S přihlédnutím k okolnostem, bych do toho sama nešla. Nejde ani tak o mužskou sílu, jak tu píší jiní, protože dneska ani to, že máš může neznamená, že ti automaticky všechno opraví nebo vyřeší… Spíš jde o rizika spojená s financováním. Peníze máš sice teď ok, ale člověk nikdy neví co se může stát a jakýkoliv výpadek či dlouhodobý pokles příjmu, by pro tebe mohl představovat závažné obtíže. Nehledě na fakt, že pokud to není nutné, tak teď bych tak 4 roky nic nestavěla ani nebrala hypo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22954
5.1.22 09:32
@Anonymní píše:
Ne, mám našetřeno pár korun :mrgreen: ale prodala bych tu zahradu, prodávají se tu za cca 1,2 - 2 miliony.

No holka nevím.. Zní to hezky, ale pokud nemáš žádné finance bokem, moc si neumím představit, jak si bereš hypo a platíš to vše, co je kolem toho potřeba.. Co když budeš nějakou dobu bez příjmu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.1.22 09:34
@unuděná píše:
A bydlela jsi někdy v baráku? ;) Ti, co píšou o mužské síle totiž většinou ano a vědí, co to obnáší.

No a co to tedy reálně obnáší, prosím? Já totiž když se dožaduju konkrétního výčtu činností, tak vlastně nikdo neřekne. V baráku jsem žila s rodiči a právě nevzpomínám na žádnou velkou práci, máma se akorát vyžívala v záhonkách, táta sekal tu trávu, ale teď už ani to ne, seká automat..

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat