Reklama

Byla ovulace?

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

leuška
Povídálka 48 příspěvků 22.07.09 08:24
byla ovulace?

Ahoj holky, prosím o radu.týká se to ovulace.pravidelně měřím bazální teplotu a používám ovulační testy,abych věděla,jestli u mě daný měsíc ovulace proběhne.měsíce předtím-v pohodě,ovulace probíhala,teplota před ovulací klesla a po ovulaci stoupla-no prostě většinou ukázkově.tento cyklus je to ale trochu jinak-13.den cyklu teplota 36,7, 14.den 36,9, 15.den 37,1 a dnes,tj.16.den cyklu pokles na 36,9.vůbec si to neumím vysvětlit-byla tedy nebo nebyla ovulace?proč ten dnešní pokles,nechápu,ješ­tě se mi to takto nikdy nestalo.ještě podotýkám,že jsem i tento cyklus použila ovulační testy a podle nich(jestli teda nelžou)by ovulace být měla.
Budu moc ráda za objasnění,jestli budete vědět.díky. L.

Reklama

Reakce:

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.07.09 08:59

Leuško, po vlastní zkušenosti už měření bazální teploty moc nevěřim. :roll: Měřím si pravidelně a tento měsíc jsem byla navíc i na folikulometrii. Podle grafu ovulace vůbec neproběhla, ale podle ultrazvuku stoprocentně ano. Takže jestli se intenzivně snažíte o miminko, doporučuju kontrolu ultrazvukem u lékaře.

Denny
Echt Kelišová 8041 příspěvků 22.07.09 09:37

leuško, měření nemůžeš brát jako jediný způsob na určení ovu. Pozoruj hlen, bolest v podbřišku a pak přidej naměřenou teplotu :wink:
Jinak já blížící se ovu poznám i podle větší chuti na sexík :oops: jsem taková ,,jiná,, :oops: :lol: :lol: :lol:
Kreslíš si graf? to by bylo líp vidět a určit :wink:

leuška
Povídálka 48 příspěvků 23.07.09 11:58

Denny,všechny ukazatele,o kterých píšeš,sleduju.jinak dnes mi teplota opět stoupla na 37,1,takže ten včerejšek byl nějaký úlet.měj se a díky.L.

Denny
Echt Kelišová 8041 příspěvků 23.07.09 12:13

no jo, tyhle výkyvy teplot můžou být ovlivněny čímkoliv :roll: stačí i třeba míň hodin spánku a tak.....
Tak přeju trpělivost a ať se brzo zadaří :wink:

znameni
Povídálka 37 příspěvků 27.06.14 18:48
ovulace

Ahoj s pritelem jsme se rozhodly pro mimnko menstruaci jsem dostala tenhle mesic zacala 7.6 2014 amelajsem ji do 11.6 2014 12.6 jsem ji uz nemela tak jsem se rozhodla koupit ovulacni testy, a kazdy den skouset jeden vzdy rano na testech byla vzdy jedna carka silnejsi ta horni a dolni tak slabounka ze skoro nebyla vedet delala jsem to kazdy den a porad nic uz jsem zacala pochybovat jestli to vubec funguje zacala jsem na internetu podle menstruace zadavat do kalendare kdy me ma vyt ovulace vsude bylo ze pa probehnout 23.6 tak do te doby jsem delala ty ovulacni testy ale pak najednou den pred ovulaci jse mi ukazali dve silne stejne carky a to bylo 22.6 uz jsem doufala ze bude ovulace ovulace prisla skutecne den po te 23.6 odpoledne me strasne zacalo bolet pod prisku a ktomu sem tam i zapichani jako by me boleli vajecniky aspon mislim byla to bolest jako bych mela dostat menstruaci byla to silna bolest az do vecera a druhy den to bylo uz mirnejsi ale me hlavne zajima jaka je pravdepodobnost ze otehotnim kdyz styk byl 2dny pred ovulaci toje 21.6 a 22.6 a pak byl styk i behem ovulace 23.6 a den po ovulaci 24.6 sice to vypada blbe 4dny v kuse ale chceme miminko je sance ze jsem treba uz tehotna ale zatim telo o tom nevi? jsem te teprve 4 dny po ovulaci ma cenu si delat tehotensky test az za dalsi 4dny aby uplynul tyden mate nektera skusenosti nebo jse to meli podobne jako ja budu rada za odpovedi dekuji s pozdravem Veronika omlouvam se za chyby

zuzanka003
Kelišová 7437 příspěvků 02.01.15 08:23
prosím byla ovulka?

Chtěla jsem se zeptat jestli někdo poznáte jestli už proběhla ovulka?

Jana.49
Zasloužilá kecalka 595 příspěvků 09.12.15 14:48

Ahoj, já minulý týden 11 dc měla folikul 9mm a dnes když jsem byla na vyšetření tak tam doktorka nic neviděla. Mohla už u mě proběhnout ovulace? díky za odpoveď

kat kat
Závislačka 3281 příspěvků 09.12.15 16:11

@Jana.49 Nepíšeš kolik dní zpátky jsi měla folikul těch 9mm, ale počítej, že dominantní folikul roste cca 1-2mm/den. Čekala bych, že bude folikul praskat tak týden(plus mínus dva tři dny) od té devítky. Ale i kdyby už praskl, muselo by být vidět žluté tělísko, ve které se mění folikul po ovulaci a je vidět minimálně několik dní. Takže já bych řekla, že bu´d se Dr. špatně dívala, anebo tento měsíc ovulka vůbec nebyla (je to normální, zhruba každý 4-5 cyklus může být anovulační a není to žádný problém).

Jana.49
Zasloužilá kecalka 595 příspěvků 09.12.15 16:13

@kat kat 9mm bylo min. týden v úterý a dnes je to 7 den

kat kat
Závislačka 3281 příspěvků 09.12.15 16:28

@Jana.49 no, je to dost zvláštní - podle mě buď špatně provedený ultrazvuk anebo ta ovulka opravdu nebyla, to se stává taky… které z těch dvou to je, fakt nevím :nevim:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.02.16 15:04

Ahoj, stimuluji mám nejvyší možnou denní dávku. dávku jsem brala od 2dc do 6 dc. Od 7 dne cyklu jsem měla hlen a 10dc jsem snad měla na ovulučním mikroskopu kapradinky, tečky to nebyli. další dny jsem už měla jen slabé tečky na mikroskopu. tak nevím jestli ovulace proběhla anebo ne. příjde mi brzy že by ovulace byla 10dc. Co vy na to?

Tichošlápek
Extra třída :D 10054 příspěvků 29.02.16 15:21

A co kontrolní uz? Tam by to mělo byt jasne

sarahrezek
Stálice 83 příspěvků 29.02.16 15:35

@leuška Ahoj Leuško, vůbec to nemusel být žádný úlet. Mě to přijde zcela normální (jak tu již bylo psáno, teplota závisí na mnoha okolnostech) Nevím, jaké zkušenosti máš s měřením. Já jsem začala měřit je to už tak dva roky, ale poslední půl rok až třičtvrte měřím už jen kolem ovulace (ovulaci poznám z vícero hledisek), takže měřín jen kvůli potvrzení. Ale teploty ani po ovulaci nemůžeš mít přeci každý den stejný, jednou je teplota 37,1, jednou 37, pak zas 37,1, pak třeba 36,9 apod…ale všechny tyto teploty musí být nad tou pomyslnou hranicí před ovulací…

lostinspace
Nováček 1 příspěvek 23.04.18 10:59
Proběhla ovulace?

Ahoj, prosím, poradíte mi, jestli podle bazální teploty tento měsíc proběhla ovulace? Jestli je tam nějaká šance? Moc děkuji..

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Nedvěd o Ronaldově Me Too: V Juventusu za ním stojíme, ale pereme se s tím

Cristiano Ronaldo se zabydluje v Itálii a zvyká si na dres Juventusu Turín.... číst dále >

Viewegh o rozkolu s Reinerem i Me Too: Jsou to hysterická a účelová obvinění!

Zotavil se z vážných zdravotních problémů a působí čile. Mluví spatra,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsi prase, kráva a smrdíš, dozvěděla se ve Výměně manželek mladá maminka

Tereze vadí, že na ni ani na její dvouletou dceru Elišku nemá přítel Marek... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >