Poradna o výběru kočárků a autosedaček
Lukáš Fiala
Zdravím ![]()
Máte zkusenost s autosedackou caretero defender isofix plus 2016 0-18kg
Pritrl je z ni unesen tak ji objednal. Kazdopadne mala vazi cca kolem 7 kg, 10 mesicu. Tak zkousime do protismeru jizdy ( je mozne do 13kg) ale nedosahnou nam pasy
chybi tak 10 /15 cm.. existuje nejake „prodlouzeni“ pasu? Kazdopadne porad me ukecava, ze dame malou po smeru jizdy.. ale to se mi nelibi.. preci jen nema 9 kg.. nesedi stabilne.. sice je polohovaci ale i tak ne?? Vracet ji nechce v zadnem pripade..
Máte zkušenost s Caretero Alfa?
Přidejte zkušenost s Caretero AlfaA z ceho je na ty sedacce tak unesenej? Snad je prednejsi bezpecnost ditete ne? Urcite je lepsi vratit a koupit jinou. Zajedte si do malvika, vyzkousej vam to i v aute. Maji tam
I levnejsi ale urcite volte i podle vysledku testu bezpecnosti. prodlouzeni pasu jsem nikdy neslysela, leda o tehotenskym pasu. Ale aby to nebylo spis delkou pasu a to mozna zmena sedacky nepomuze
Prodloužení sice seženeš, ale není to nic certifikovaného a testovaného..takže je klidně možné, že ti ve finále takové pásání bude v případě nehody úplně k ničemu..zkrátka nikdo neví, jak se to bude chovat při nárazu - co to udrží a co ne
a po směru určitě ještě nedávejte..pokud malá sama ještě stabilně a pevně nesedí, nemá ještě dostatečně zpevněné svaly a v případě nárazu to může mít fatální následky, i když by se normálně nic nestalo…přece jen ji zbývá ještě okolo dvou kil..
jako je to všechno v pohodě, pokud člověk nebourá..ale nikdy nevíš, koho na silnici potkáš a můžeš jet sebeopatrněji.. a příteli se moooc líbí a nechce ji za žádnou cenu vracet
to je pro něj vážně důležitější vzhled sedačky než bezpečnost dcerky? ![]()
No porad posloucham, ze ma isofix, treti kotvici bod a polihovatelna atd.. kazdopadne prosvily jsme 14 dnu vraceni. Takže hold smolik a pockat az bude mit 9 kg.. :/
@nika.nika09, hele kila jsou jedna věc a stabilita dítěte druhá, syn má 16 měsíců a pořád jezdí proti směru, kdyby mu nezačala být sedačka malá, jezdil by i nadále… Zkus si na netu přečíst, co udělá tělíčko, hlavně krček, takového drobečka při nárazu a to nemusí být hned kdoví jaká bouračka. Já bych po směru takto malé dítě neposadila, je to hazard… A tvůj chlap nevím čím přemýšlí, hlava to asi nebude… ![]()