Čas na miminko

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
9.1.22 08:18

Čas na miminko

Ahojky, je mi 23 let a gynekolog mi diagnostikoval endometriózu. Každou menstruaci trpím v slzách skrz bolesti… Bohužel endometriozu nemohu léčit HA jelikož jsem prodělala plicní embolii. Gynekolog mi doporučil otěhotnět. S přítelem jsme 4 roky, máme byt v pronájmu a stálou práci. Rozhodli jsme se tedy na miminku zapracovat, oba ho moc chceme a vzhledem k mým zdr. problemum radši dřív než vůbec. Ale mě stále trápí pochybnosti jestli to s miminkem zvládneme.. a taky nemá moc dobrý vztah s rodinou, tak jak by tohle vzali :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1883
9.1.22 08:20

Myslím, ze pochybnosti má i polovina tricitek. :nevim: Rozhodnout se musíš sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9.1.22 08:22

Mš tedy nepřestává fascinovat ty rady těch gynekologů, jak radí zcela cizím ženským kdy mají otěhotnět…to je tady taky jeden z „folklórů“. Pan doktor mi to řekl, no tak jo…
Já bych ti radila, aby sis našla jiného doktora, který nestrká rypáček tam, kam mu to nepřísluší, ale jen „tam“, kam na to študoval. Přeci se nebudeš rozhodovat, kdo ti to nakuká.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55839
9.1.22 08:29

@Labužník mirabelka02
Tak doktor má snad nějakou praxi a zkušenosti, né? Jiného si najít může. Když řekne to stejné, tak co?
Holka není úplně nejmladší. Věk na děti má. Raději být mladá máma, než tu možnost prošvihnout nebo potom před 40tkou lítat po umělém, aby vůbec děti měla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9.1.22 08:34

@Kelsey přesně tak, a já se svým doktorem jsem spokojená vždy mi poradil dobře

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
695
9.1.22 08:36

A co konkrétně tě trápí že byste nezvládly? Mě je 23,mame s manželem hypotéku a na devitimesicni dvojčata jsem skoro pořád sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
695
9.1.22 08:36

Omlouvám se dvakrát stejný příspěvek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9.1.22 08:41

@Elea9 pochopitelně nevíme do čeho jdeme tak myslím, že obavy jsou na místě 🙈

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
695
9.1.22 08:47

@Devatenáctka já netvrdím, že obavy nejsou na místě, ale někdo má právě konkrétní obavy, proto se ptám :mrgreen: třeba kamarádka se děsně bála, že nebude vědět, co po ní miminko bude chtít když bude brečet… Já třeba měla obavy z toho, jak budu nosit najednou dvě miminka, když už jsme věděli, že budeme mít dvojčata a jak je najednou budu krmit..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
220
9.1.22 08:49

Co se tyce pece, muzes si neco nacist na internetu. To same vychovy, ale stejne clovek dopredu nevi, bez ohledu na vek. Spocitej si, jak jste na tlm financne, kolik mate ted prijmy s vydaje a kolik budete mit az budes brat rodicak. Neco nasetrete. Vid se asi pripravit ani neda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9.1.22 08:50

@Elea9 mám obavy s manipulací s miminkem, bude brečet a já nebudu vědět co chce a z kojení mám taky docela obavy 😌

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10493
9.1.22 08:52

@Labužník mirabelka02 Přesně tak…a pak ta žena stejně normálně otěhotní i ve 40 :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.1.22 08:56

Já měla celý život šílené menstruační bolesti a to tak hrozné, že při akutním slepáku mi bylo lépe. Matka je neempatická, ta mě vždy vyhodila do školy a já se modlila, ať s sebou po cestě do školy někde nefláknu. Prý to má každá ženská a každá to zvládne a že nejsem panenka z cukru. Gynekologové na mě sr.ali celý život, takže jsem si od svých 17 let sháněla po všech známých silná analgetika na předpis a každý měsíc jsem se musela šíleně zfetovat, abych to vydržela. Pak už jsem i jak feťák obcházela pohotovosti, abych z nich vyrazila léky - tehdy Spasmoveralgin, Alnagon. Občas na báchorky skočili, občas ne. Žila jsem díky matce a lékařům v domnění, že na menstruační bolesti mi nikdo nic nedá, že jsem padavka. Až asi ve 35 letech jsem se dostala ke slušné gynekoložce, bála jsem se jí to říct, co do sebe každý měsíc narvu. Jednou mi zoufalstvím ruply nervy a vybalila jsem to na ní. Byla moc hodná a tehdy jsem pochopila, jak mám konečně moudrou lékařku. Vůbec mi nevynadala, řekla, že každý dělá, co umí, aby mu bylo dobře. Řekla, že to, co si beru je tedy mega darda, ale že už si nemusím nic shánět, že pochopila, že stavy mám šílené a že po tomto několikaletém braní léků mí nic běžného nezabere. Nechala mi udělat jaterní testy, které vyšly v pořádku a nasadila opiátová analgetika. Ty zabraly asi z 80%, takže jsem k nim začala za krátko lupat další lék. V jedné chvíli jsem jí to opět přiznala. Upravila mi dávku ještě jedním lékem, který přidala. Vůbec se nezlobila a mě od té doby bylo dobře. Sice jsem byla zfetovaná, ale bylo mi dobře. Měla podezření na endometriózu. Mě už ale bylo hodně let a máme v rodině brzký přechod, tak už jsem vyšetření odmítla a řekla, že to doklepu na lékách. Respektovala to. Ve 40 přišel přechod a já léky vysadila. Bohužel, ještě mě čekaly potíže 7 let, šílené návaly z přechodu. Teď je mi 50 a mám od všeho klid. Takže si najdi slušného gynekologa, já měla do 35 let debi.ly a nechali mě trpět od 14 do 35 let.

• Citovat
  • Nahlásit
10493
9.1.22 08:58

@Kelsey Holka není úplně nejmladší?? 8o :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55839
9.1.22 09:00
@Annabela11 píše:
@Kelsey Holka není úplně nejmladší?? 8o :lol: