Celiakie u 7letého dítěte - cena diety

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
janablizkova
Zasloužilá kecalka 750 příspěvků 12.07.19 21:16
Celiakie u 7 letého dítěte

Ahoj holky, mám vnučku, která má celiakii chci se jen zeptat kdo má dítě se stejným problémem kolik Vás měsíčně stojí tato dieta a kolik dostáváte od státu pokud něco přispívá. Děkuji

Reakce:
vokishka
Extra třída :D 14863 příspěvků 12.07.19 21:19

Podívejte se na stránky zdravotní pojišťovny. Některé přispívají. Nejvíc všeobecná. Rodiče si můžou zažádat i o příspěvek na péči, ale uspěje jen málo lidí. Pokud je někdo na hmotné nouzi, zvyšuje se mu životní minimun. Jinak nikdo nic nepřispívá.

Micilin
Povídálka 27 příspěvků 12.07.19 21:24

VZP přispívá 2krát ročně 3000 Kč, tedy 6000 Kč za rok. Vše najdete na www.klubpevnehozdravi.cz

janablizkova
Zasloužilá kecalka 750 příspěvků 12.07.19 21:24

@vokishka Děkuji moc.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.07.19 23:58

@janablizkova my máme celiiakii celá rodina, za jídlo utratíme v průměru za 2 dospělé a 1 dítě 5 let kolem 7000 korun, denně vařím. ( navíc ještě bezmléčná dieta a diabetická dieta, každý doma máme něco) Sice cosi pojišťovna dává, ale než abych to obíhala, to raději čas trávím jinak. Celiakie ani jiná zdravotní dieta není katastrofa. Chce se jen naučit jinak stravovat a používat zdravý rozum… Manžel je navíc diabetik a epileptik a kdybych měla počítat, kolik platí doplatky na léky, tak bych se z toho zbláznila…
Díky za ponechání anonymity.

janablizkova
Zasloužilá kecalka 750 příspěvků 13.07.19 08:19
@Anonymní píše:
@janablizkova my máme celiiakii celá rodina, za jídlo utratíme v průměru za 2 dospělé a 1 dítě 5 let kolem 7000 korun, denně vařím. ( navíc ještě bezmléčná dieta a diabetická dieta, každý doma máme něco) Sice cosi pojišťovna dává, ale než abych to obíhala, to raději čas trávím jinak. Celiakie ani jiná zdravotní dieta není katastrofa. Chce se jen naučit jinak stravovat a používat zdravý rozum… Manžel je navíc diabetik a epileptik a kdybych měla počítat, kolik platí doplatky na léky, tak bych se z toho zbláznila…
Díky za ponechání anonymity.

Děkuji za informaci.

Bídžej
Ukecaná baba ;) 1752 příspěvků 1 inzerát 13.07.19 09:56

@janablizkova osobně mám celiakii od 5 let a v dnešní době to na financích nepociťuji rozdílně, než kdybych kupovala lepkové věci. Jediný problém býval ve školní jídelně, kam jsem musela nosit vlastní bezlepkové potraviny, že kterých mi vařili, a jídlo bylo dost jednotvárné.

Důležité je nenakupovat vše ve „specializovaných“ obchodech, které mají velkou přirážku. Například rýžové nebo kukuřičné těstoviny běžně seženete v Bille nebo Kauflandu, rýže a brambory a jakékoliv maso je přirozené bezlepkové, stejně jako zelenina, vejce a sýry, takže jediné, co je dražší, je bezlepková mouka. Osobně kupuji Jizerku nebo Scharr, že kterých se mi dobře peče i zahušťuje, a tam vyjde kilo na 80-90 Kč. Dnes už je na výběr i spousta bezlepkovych polotovarů, ale tam věřím, že člověk finančně dost zahučí :nevim: pokud vaříte doma, prakticky není jídlo, co nejde udělat bezlepkově, třeba moje tchýně dělá i výbornou bezlepkovou svíčkovou s knedlíkem :mrgreen:

Jo a od pojišťovny nic nepobiram, nevidím důvod :palec:

Váš příspěvek
Reklama