Celozrnná žitná mouka - poradíte?

6429
14.3.06 20:04

celozrnná žitná mouka - poradíte?

Ahojky,

najde se tu nějaká maminka, která něco dělá z celozrnné žitné mouky?
Je jedno, jestli to bude dospělácký či dětský recept..

Díky moc,

E.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9868
14.3.06 20:25

Z celozrnne zitne pecu chleba a dalamanky. Ale misim ji s psenicnou.
L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
553
14.3.06 20:32

my ji přidáváme do palačinek - místo části pšeničné mouky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6429
15.3.06 08:03

Ahojky,

právě že na balení té mouky jsou jen dva recepty - na chléb a perníčky, tak jsem doufala, že ji využíváte i jinak. Ty palačinky mne napadly, zkusím je napůl s tou pšeničnou a uvidíme… :-)

Kdyby měl někdo další tipy, tak sem s nimi :-)

Díky,

E.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15326
15.3.06 09:46

Já dělám z celozrnné mouky knedlíčky, třeba do rajské polévky, akorát se nesmí udělat moc husté a musí se trochu déle vařit, jsou tužší. Makina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7584
15.3.06 12:47

My jsme delavali i pizzu, ale uz nevim recept. A moc mi chutnala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2226
15.3.06 13:10

z celozrnné mouky dělám těsto na slané koláče - špenátový, cibulový a tak - na klasickou koláčovou formu to vychází asi 180-200 g mouky, 100 g másla, něco lžiček vody, někdy jedno vajíčko,trochu osolit a ev. mírně drceného kmínu - rozválet, náplň, upéct. když se nedá kmín a přidá něco málo cukru, je z toho základ na sladký koláč. je dobré udělat třeba večer, aby se rozležel do druhého dne.
pak ještě používám kukuřičnou mouku, z ní dělám jíšku do polívek a podobně, kde se mírně zahušťuje, nepřijde mi to tak těžké

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9868
15.3.06 13:14

Hell, Aladino - oboji jste delaly z celozrnne ZITNE? Prijde mi, ze ma dost jinou chut a strukturu nz psenicna, proto ji vzdy misim se psenicnou tmavou hladkou moukou - prekvapuje me, ze ji pouzivate jen tak. No a priznam, ze me laka to take vyzkouset.
Prave proto se jeste ujistuji, jestli se opravdu bavime o zitne mouce. Protoze s celozrnnou psenicnou neni problem.
L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7584
15.3.06 13:39

Ja byla kdysi au pair u rodiny Antropozofu a kazdou stredu se varilo ze zita. Ta pizza byla fakt jen zitna celozrnna. Testo bylo desne jednoduchy. Asi jen voda a maslo a ja fakt nevim. Byla to vlastne takova placka a necim, co dum dal. Ale to testo mi fakticky chutnalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6429
16.3.06 07:29

Super, díky za tipy, zkusíme zaexperimentovat, dnes se chystám na palačinky - půl napůl s pšeničnou (bílou), aby to pro manžela nebyla moc změna naráz… …nakoupila jsem i celozrnné špaldové a pšeničné těstoviny… tak snad ta chuť také projde…
Teprve nyní, díky zjištění glykemického indexu mne to dokopalo se zajímat o celozrnné produkty i v této podobě /mouka, těstoviny/. Jinak jsme kupovali jen pečivo…

Jo a včera jsem dělala řízky, tak jsem pro trojobal použila tu žitnou celozrnnou a nic nebylo poznat :-)

E.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
233
19.3.06 10:14

Používáte také celozrnou špaldovou? Nemáte nějaký jednoduchý recept co mohu dát dítěti? Trpí zácpou, tak proto sháním nějaké dobré recepty

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6954
19.3.06 10:23

Špaldová mouka

Petuno,
já se snažím používat jen špaldovou, bílou mouku vůbec. Prostě ji použiji všude tam, kam patří mouka - bábovka, jíška (nedělám na másle, ale na olivovém oleji), případně ji míchám s pohankovou třeba na palačinky, lívanečky… Z žitné mouky jsem dělala těsto na pizzu (pohledám…), případně chleba, to většinou napůl se špaldovou… Špaldová se dá koupit jemně i hrubě mletá, nejlepší je si ji namlít čerstvě, ale na to bohužel nemám vybavení… :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6954
19.3.06 10:25

Zácpa

A jinak na zácpu jsou výborné i ovesné vločky. Dcera má stejný problém, dělám jí instantní špaldovou kaši do oves milku(ovesné mléko). Oboje se koupí v prodejnách zdravé výživy. Z ovesmilku dělám třeba i palačinky, pokud je nechceš extra tenké, nemusíš použít ani vejce. Š.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
233
19.3.06 10:36

Děkuju moc, jen s těma vločkama nevím. Jednou píšou že odvar je na průjem, podruhé na zácpu. Už nevím co je pravda. Ale asi buderozdíl, když jsou to vločky celé, že? Tak tu kaši špaldovou musím vyzkoušet. Zajdu do zdravé výživy. Můžou jí 2 leté děti?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
233
19.3.06 10:38

Takže můžu třeba v receptu na palačinky pouze změnit mouku? Třeba půl na půl? Nemusí to být nějaká speciální kuchařka?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama