Červená skvrna na čele

Anonymni
14.1.04 11:48

Červená skvrna na čele

Mám téměř 10 měsíční dceru, když se narodila měla na čele rudou skvrnu ve tvaru V a taky trochu na víčkách. Z víček jí to zmizelo, ale na čele to má pořád. Skvrna je sice již mnohem světlejší než po porodu, ale je tam. Když se dcera rozčílí nebo když tlačí na kakání, tak skvrna zčervená a pak se to zase vrátí do normálu. Pediatr v porodnici i naše dětská lékařka tvrdí, že by to mělo časem zmizet - v literatuře se píše do 2 let věku dítěte, ale já o tom začínám pochybovat. Není to sice moc vidět a vím, že nejdůležitější je, že je zdravá, ale přece jenom je to holčička… Setkal jste se někdo s něčím podobným ?

Ahoj Bubina

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

611
14.1.04 12:40

Červená skvrna na čele

Ahoj Bubino,

naší Barborce je teď 9m a narodila se taky se skrvnami. Jednu větší na zátylku a na čelíčku od kořene nosu několik menších a i na jednom víčku. Těsně po porodu to nebylo tak výrazné, během týdne ale už ano. Pak to nějak postupně světlalo. Teď jí na tom čelíčku ty skvrny někdy skoro vůbec vidět nejsou, ale jako u vás, když se rozčílí, nebo tlačí apod. tak je pěkně flekatá. Ta na zátylku ale asi zůstane, nespíš se jí to nebude líbit, kdyby si chtěla česat drdol, nebo měla krátké vlasy. Ale máme tu skvrnu na zátylku v rodině u několika lidí, tak právě proto si myslím, že to bude spíš „znamínko“. Doktorky jsem se na to nevyptávala, také jsem četla, že ty na obličeji zmizí. A tak doufám, právě protože, že je to holčička, že to opravdu úplně zmizí, aby se netrápila. Taky měla popraskané žilky na tvářičkách - takové ty pavoučky a i ty pomalinku mizí. Tak jsme na tom tak nějak podobně, doufám, že se najde někdo, kdo už je starší a ví, jak to dopadne. Ale vzhledem k tomu, že je jinak Barča zdravé dítě, tak čert to vem, přinejhorším kdyby jí to hodně vadilo, až bude mít rozum, tak už jsou určitě i metody, jak to odstranit.

Mishicka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
319
14.1.04 15:00

Červená skvrna na čele

Ahoj bubino,

já mám doma měsíčního chlapečka a přesně takovou skvrnu má vzadu na krčku.

Podle odborné literatury jde o tzv. čapí kousnutí. Skvrna se vyskytuje u mnoha miminek a opravdu by měla vymizet.

V případě, že by se jednalo oheň (jako měl Gorbačov), tak ten nezmizí.

Nezoufej, uvidíš, že z malé vyroste krásná slečna.

Pá Míša

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
14.1.04 15:02

Červená skvrna na čele

moja sestra sa narodila so cervenou skvrnou na cela,jej dcera tak isto no a ona ked sa jej narodil syncek tak isto ,casom to vybledne vidiet to len ked sa nahneva alebo nieco robi-ale ozaj len malo,sestra ma uz sice 48 rok.jej dcera 28 a smaly ma 7 rokov,ale ozaj to uz nie je vidiet len pri nahnevani to krici,to sa smejeme ze pozri ako zuri

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
14.1.04 16:23

Červená skvrna na čele

Ahoj,

naše Lucinka měla po narození skvrny na víčkách, ty zmizely během pár měsíců, a jednu velkou vzadu na hlavičce přesně nad okrajem vlásků. Je jí 8,5 měsíce a má ji tam pořád. Občas se mi zdá světlejší, ale je to asi jen zdání. Švagrová ji měla na jedné straně čela. Zmizelo to v dětství a dnes se jí objeví jen, když se rozčílí ( je dost hysterická, takže je to často:-) ).

Na plavání s námi chodil chlapeček o něco mladší než Lucinka a ten měl skvrnu skoro přes celé čelíčko. V září jsme začaly a když jsme tam v prosinci končily, tak mi ta skvrna přišla mnohem menší. Takže myslím, že to časem zmizí. Jen to chce trpělivost.

Manžel říká, že jestli jí to zůstane, tak aspoň nebude chodit na ježka. On má rád dlouhé vlasy. :-)

Ariana

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
15.1.04 08:47

Červená skvrna na čele

Ahoj holky, naše malá má 3 a půl a taky po narození měla na zátylku červenou skvrnu. Měla ji dost velkou, ale všichni mi tvrdili, že to vymizí. Ale asi to není až tak úplně pravda. Do dneška ji tam má. Sice ji hodně zesvětlala, ale když se koupe, nebo se hodně uřítí a zpotí, tak ji vyleze a jde vidět hodně. Uklidňuji se tím, že bude muset nosit delší vlásky. Asi se jedná o ten oheň.

Ale neklesejte na mysli, u každého je to asi individuální.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
15.1.04 11:26

Červená skvrna na čele

Ahoj „skvrňáčci“,

jsem ráda, že v tom nejsme sami a hlavně nám přeju zdravá miminka a když ty fleky zmizí, tak to bude ještě lepší. Ještě jsem zapomněla napsat, že ty fleky vzadu nad krčkem asi nezmizí (to jsem se dočetla) mizí snad jen ty na čele - matka příroda to mazaně zařídila ! Na krčku to stejně nevadí, tam to není vidět. Manžel tu skvrnu má taky, ale toho jsem si všimla, až když mu skončila „vlasová sezona“ a začal se stříhat na 1mm !

Tak ahoj a díky za odpovědi Bubina

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
15.1.04 11:33

Červená skvrna na čele

Ahojky ještě jednou - podotýkám, že i můj manžel má na zátylku červený flek, takže to má malá asi po něm. Petra

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
15.1.04 15:53

Červená skvrna na čele

Ahoj,

nase Alenka to mela po narozeni taky - vzadu na hlavicce. Po nekolika mesicich to zmizelo a nevim, ze by se ji to nekdy objevovalo. Moje mama mi rikala, ze jsme to meli s brachou taky - ja vzadu a on na cele. Pry to je od panve - jak miminko lezi v brisku hlavou dolu, tak se otlaci od maminciny panve. A pry to ma pak zmizet. Mne s brachou to teda zmizelo urcite a nasi Alence snad taky.

Mejte se krasne,

Martina

• Nahlásit
  • Citovat
162
26.5.04 08:26

mé dcerce bude v nejbližší době pět let, a má to na čele, vypadá to jako šrám, trochu to vybledlo, ale nezmizelo.Vzadu to měla na zátylku, tam to zmizelo úplně, a mezi lopatkami má skvrnu ve tvaru srdíčka. Tu jí tam necháme, alespoň má nějaké poznávací znaménko :lol: .Lékařka ji za rok chce objednat na kožní chirurgii, kde se to dá odstranit lejzrem,nebolí to a nejsou po tom jizvy.Je fakt, že když se rozčílí pruh na čele zrudne, a pak si každý myslí, že se někde nabourala.Necháme to odstranit touto cestou a malá bude mít do budoucna klid.Takže nevěš hlavičku vše jde odstranit.Tyto skvrny prý většinou vzniknou, když se při velkém leknutí sáhneš na břicho, nebo nárazem,nebo od pupečníku jako otlak,říkali to lékaři v nemocnici.My měli ne vlastí vinou lehkou havárku v autě,v té době jsem byla asi v šestém měsíci,a můžu říct, že jsme byli rádi,že to tak dopadlo.Horší by bylo, kdyby to měla přes celý obličej.Ale vše se dá napravit :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13
21.11.04 15:39

Zajímalo by mě, zda ty skvrnky jsou vystouplé. Naše dceruška má na čele červenou vystouplou skvrnku o průměru asi 5 mm. Nemá ji hned od narození, udělala se až potom.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.11.04 14:15

Vystouplá červená skvrna

Ahojky Haluško,

až z Tvého příspěvku jsem se dozvěděla, že hledáš odpověď na vystouplou skvrnu, proto odpovídám až Tobě, protože z celé stránky bylo nejasné, o které skvrny opravdu jde. Tu, co myslím já, tak té se říká „Hemangiom“.
Píšu o sobě. Jsem zatím těhule, ale napadá mě myšlenka, jestli tuhle skvrnu bude mít mé dítko, máme to v rodině (babička a teta, moje mamka ne)
Narodila jsem se v r.79, jako zdravé dítko s placatou červenou skvrnou mezi nosem a okem. Do 3 měsíců po porodu mi vystoupla. Všichni doktoři tenkrát tvrdili, že skvrna bude hnisat a do 1 roku se vstřebá. Prdlajs. Skvrna byla nalitá krví a jednou se i stalo, že jsem si ji ručkama při chování odtrhla. Tak začala hnisat, mamka si už dělala naději, že konečně zmizí a ona tu byla zase.
Mimochodem jsem ji měla i na jiných místech. Od levého malíčku až po dlaň a na zádech. Na těchto místech mi to bylo odstraněno kysličníkem. Dnes se to asi dělá leasrem, jak už psala jiná pisatelka.
V obličeji to ale nešlo jen tak odstranit, to muselo být operativně. Pocházím z menšího města u Zlína a tam mamka tenkrát se mnou nepochodila. Bohužel ani v Brně. A tak jsme se přes známé a doktory dostali do Prahy na Vinohradskou nemocnici - plastické chirurgie k paní Dc. Hrivňákové. Byla to rarita. Ta se jen zasmála :P a milou skvrnu v obličeji asi v 18. měsících operovala. Ve 12 a 15 roku mého života byly ještě 2 nutné operace (dřív to nešlo, jelikož jsem byla ve vývoji růstu hlavy) a dnes vidím jen malý, světlý, placatý flíček.
Své mamince budu do smrti za tuhle „Oběť“ vděčná, jen díky Ní vypadám dnes k světu. Tou obětí myslím, celé noci probdělé na de mnou 8O , ježdění do daleké Prahy celou noc špinavým vlakem… ale všechno má svůj dobrý konec, maminka mi umožnila se vyléčit!!! :D :D :D

Tak Haluš, pokud jde o tu samou skvrnu a její průběh neboj, vše se v dobré obrátí!!! Dnes je medicína tak daleko a více možností!

Hezký den Ti přejí
Iva a Michael 26tt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
25.11.04 14:35

Ahojky.Taky si myslim,ze jde o vyse zmineny hemangiom. Na obliceji jsem se s nim nikdy nesetkala,ale nase mala ho ma na raminku, ja malou tecku na prsu a moje sestra na brise. Mam ji tam uz dlouho a udelala se mi v puberte, tak si myslim, ze sama od sebe opravdu nezmizi. No uvidite. Na raminku nevadi,ale na obliceji je to horsi. Dnesni plasticka chirurgie si s tim urcite poradi.

Anny a olivie

• Nahlásit
  • Citovat
2318
25.11.04 15:19

Ahoj Haluško,
hemangiom měla moje dcera na čele a na bříšku, ten na čele byl vystouplý asi 0,5 cm, v průměru asi 1 cm. No prostě čertík s jedním růžkem :twisted: Největší byl když jí bylo asi 8 měsíců, pak se začal pomalu vstřebávat. Ve dvou letech zbyla jen taková malinká plochá modřinka schovaná pod vláskama. Na bříšku to teď vypadá stejně. Nám nabízeli v Motole, že to z toho čelíčka odoperují, ale malá s tím neměla žádné problémy takže jsem odmítla. I dětská doktorka mi řekla, že pokud hemangiom nekrvácí nebo si ho dítě nestrhává tak není potřeba ho odstraňovat, vstřebá se sám. Synovi je teď 7 týdnů a asi ve 4 týdnech se mu začal dělat na rameni. Švagrová prý měla totéž na břiše a časem to úplně vybledlo jen se to místečko nikdy neopálí, v létě tam má bílý flek. Jedné známé syn ho měl na špičce nosu, jako miminko vypadal legračně s takovou bambulkou, ale ve třech letech už nebylo vůbec nic vidět.
Je to celkem častá záležitost, pokud nejsou problémy, stačí když to hlídá dětský lékař v rámci prohlídek. Pokud bys chtěla, aby byla dcera pod odbornějším dohledem, v Motole na chirurgii se na to specializuje jedna paní doktorka, jméno si bohužel nepamatuju, ale určitě by to šlo zjistit.
Katka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama