Poradna duly
Jana Čurdová
Jindule - zdravím novou těhulku ![]()
Jinak holky chtěla jsem se zeptat jestli se o mateřskou a rodičovák musí nějak speciálně žádat nebo je na to nějaký automatický nárok?
Jindulina:No pro mého přítele je tohle moje očekávané mimčo první dítko.Moje holčiny tak nějak vyfasoval se mnou
a zhostil se toho velmi dobře.Říkal,že si vždycky přál holčičku,ale ted co najednou má doma hned dvě,by raději kluka
Ono když se ty dvě začnou hádat.Tak to stojí za to
Ale jak říkáš,hlavně at je mimčo zdravé a je jedno jestli kluk nebo holka ![]()
Ahoj holky,
tak mám za sebou odběr krve na screening v druhém trimestru,v pondělí si mám zavolat, tak uvidíme. První odběry v prvním trimestru dopadly dobře. Stejně je zvláštní, jak to máme každá jinak. ![]()
Já bych měla mít mateřskou docela vysokou, protože jsem měla před nástupem na neschopenku rok docela dost vysokej plat, ale konkrétně jsem to zatím taky nestudovala.
Marfuško - u zaměstnavatele bych to nahlásila, alespoň budeš mít pokoj a pokud ti smlouvu neprodlouží, stejně budeš v ochrané lhůtě!!! Zavolej si na váš úřad práce, tam ti to řeknou přesně!
Paddy - velká gratulace
teď jen aby jim to vyšlo, co? ![]()
Jinak všem gratuluji k úspěšným kontrolám, nemám šanci si to pamatovat jmenovitě ![]()
A dneska jsem zase neodolala, v mothercare měli mega slevy, tak jsem zase malinko nakupovala… ![]()
Taky vítám novou těhulku, teeda aby na nás v tom červenci zbyla místa v porodnicích. Holky já jak Vás teď dočítala a bavili jste se i částečně o dovče, vy jste mě tak navnadili. Božínku já už chci aspoň jaro. My byly letos s přítelem na 3 týdny na Srí Lance a paráda, prostě pohádka, vám sem kdyžtak večer hodím fotečku se slonama.
Chtěla jsem se zeptat - strašně rádi jezdíme na prodloužený víkendy a když se zadaří i na dýl do termálů o Maďarska, teď na jaře bychom chtěli zase, jenže jsem někde na netu četla, že prý termály se v těhu nedoporučují.
Je to jen nějaký šum, nebo se to fakt nesmí? Nevíte? To hledám jak bůbka na netu a kde nic, tu nic.
Vítám novou těhotnou Jindulinu ![]()
a pak, že babyboom v ČR končí. Dopsla jsem tabulku a napočítala jsem nás v této diskusi 41
To je neuvěřitelné jak se rozrůstáme.
taky vítám novou těhulku, kde se pořád berete? ![]()
Natally, myslím, že se horká koupel v těhu vůbec nesmí, protože může vyvolat potrat či předčasný porod. naši teď pojedou do pivních lázní a tam taky těhu nesmí do horké koupele…
Marfuško - souhlasim se smeyou - budes na tom stejně i když to oznámíš hned dneska. není duvod to tajit, nic se na tom nezmeni, jsi v ochranné lhute, mateřská budepro tebe stejná.
stejne bys skončila v dubnu . a když budes ke konci tehotenství už hůře zvládat, vždycky muzes odejit na nemocenskou - bez ohledu jestli to zamestnavatel vi nebo ne - navic 7. mesic - pravdepodobne neutajis a zbytečně je nastveš.
Jindule také te vítám - znám nekolik rodin s čtyřma detma tehož pohlaví - nastestí ani jedněm to nikdy nepřislo zatěžko ![]()
har.
a tady jsou prý dobré těhu cviky na každý měsíc:
http://www.peceodite.cz/…tehotne.html#…
Jindule - sestra má 3 kluky a holčičku a sama říká, že kdyby všichni jednoho pohlaví bylo by to pro ní jednodušší ono 8 letou holčinu nebaví to samé co 7,5 a 2 letého klučinu ![]()
marye píše:
a tady jsou prý dobré těhu cviky na každý měsíc:
http://www.peceodite.cz/…tehotne.html#…
Dobré stánky. To můžu hned začít cvičit na míči. Doma se nám jen válí a tak bude aspoň užitečný ![]()
Předně moc děkuju za vaše reakce, jen jedna důležitá věc, u smlouvy na dobu určitou nic jako ochranná lhůta neexistuje, to bylo první, co jsem si zjišťovala. Na druhou stranu máte ale pravdu, mateřská se mi stejně bude počítat z výdělku předchozích 12 měsíců, ty byly právě poměrně hodně slušné, tak to nebudu hrotit a oznámím to, ne hned, teď je pro nadřízené hafo stresu s auditem a roční závěrkou, ale tak v tom březnu, aby měli čas. Můžu vás všechny ale ubezpečit, že na mě ani v sedmém měsíci nebude nic poznat, holky, já mám opravdu velkou obezitu, už teď vypadám jako bych byla v osmém měsíci. Já jen doufala, že bych se jim třeba po těch 3 letech mohla hodit, ale je pravda, že když na ně udělám podraz, tak těžko, nejsem nenahraditelná.
Petulinda - bolavá prsa mě už moc netrápí, lehnout si na ně nemůžu (stejně to teď nejde kvůli mimču), ale jinak problém moc není. Jak říkám, mám velká prsa, tam to asi není tak cítit jako u menších.
Maciček - já jsem jukla na netu a našla jsem něco takového, jak jsi popisovala na Lannovce, psala jsem tam, paní mi okamžitě odpověděla a půjdu do toho. Každopádně děkuju, že jsi mě tím postrčila.
Verunka555 - moc hezky zní, že když by o mě stáli, tak by smlouvu prodloužili, ale tady to tak nefunguje, nadřízená nemá rodinu a rovnou řekla, že nikoho s malýma dětma v žádném případě nechce a to se jim tam chtěla po mateřské vracet jedna holčina co tam je už asi deset let, je prý velmi schopná a pro malou má dvě hlídací babičky.
Marye - ta mateřská o 4 tis. menší mě taky děsně sejří, je to tak nefér, státním zaměstnanci, praštění zemědělci apod. si všechno vydupali, mám vážně chuť, abysme i my matky šly stávkovat a můžeme své mateřské mléko také lít do polí… Je to fakt sprosťárna, kdyby radši snížili počet státních zaměstnanců a dali jim a hlavně sobě míň peněz a odměn, nebyl by takový problém pro nás něco najít. A pak se do televize narve to prase paroubkovic, že chce dát důchodcům 13. důchod, to bych rostla. Radši se o tom nebavit, mě tohle děsně rozčiluje. Já jsem pro poplatky (teda v lékárně se mi to moc nelíbí, ale zase tam fakt málokdy beru něco na recept) i pro kde co, ale teď už to přehání a to nemluvím o tom, že chtějí zavést tu silniční daň pro fyz. osoby. ![]()
Paddy - podala jsi opravdu vyčerpávající info, jsi šikulka, děkuju.
Vítám novou těhulku.
Pořád se nějaká objevuje a to si vemte, jak malinký vzorek si tu píše, většina sem nepíše…
Marfuška:No já zjištovala taky a dokonce to aktuálně vloni řešil přítel.Zkončila mu smlouva na dobu určitou a v pohodě marodil v ochranné lhůtě.A o žádných změnách v tomto směru nic nevím.A i v diskuzích na emiminu o tom nikdo nic neříkal. ![]()
Holky, tak já trdlo pořád čekala, že nám tu skupinu založí admini a ona to musí založit některá z nás, která bude zrovna moderátorkou té skupiny, bude povolovat přístupy a tak… tak kdo se toho ujme, ať si tu našu fotogalerku možem co nejrychlejc přestěhovat???? ![]()