České dítě na Rakouské škole

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
sebonel
Nováček 2 příspěvky 04.04.19 11:20
České dítě na Rakouské škole

Ahojte, jsem tu nová a ráda, bych se zeptala na zkušenosti z Rakouska, zda tu někdo má. Zajímalo, by mě, jak je to s českými dětmi na Rakouské škole. Stěhujeme se do Waizenkirchen je to asi 50km od Linzu a syn půjde do zš tam, nevíte náhodou, jak to chodí, když syn neumí německý, byla, bych ráda za jakékoliv zkušenosti. Děkuji :kytka:

Reakce:
fia80
Závislačka 3134 příspěvků 04.04.19 11:40

Mám zkušenosti z německé školy. Bude to snad podobné.

Pokud dítě neumí mluvit, tak ho nechají opakovat ročník a ono se během toho roku německy naučí. V některých školách mají kurzy pro děti, které neumí němčinu v jiných je nemají. Záleží na tom, jak moc v té oblasti je dětí, které jazyk neumí.

Moje dcera nastoupila v srpnu do školky a v březnu bez problémů prošla všemi testy na Gesundamtu, při kontrole školní zralosti. Pokud jsou děti v německy mluvícím kolektivu, tak se ten jazyk naučí velmi rychle.

Začni mu pouštět věci v němčině, aby si naposlouchal alespoň nějakou pasívní slovní zásobu. Moje dcera se po půl roce hodiny denně, kdy poslouchala pohádky a písničky v němčině byla schopna po cca 2 týdnech s kamarádkama ve školce bavit. Ale hodně záleží na typu dítěte. Dcera mluvila, protože chtěla. Můj syn začal komunikovat v němčině až po 8 měsících, protože před tím nechtěl.

sebonel
Nováček 2 příspěvky 04.04.19 15:45

Moc děkuji za odpověď,pročítám tady diskuze,sice jsem něco našla,ale vše staršího data,nevím ,zda se něco nezměnilo.Budu ještě dceru hlásit do mš její 5 let,to bude taky zajímavé,nemám strach,že, by se nenaučily mluvit,jen ten začátek bude dost těžký,ještě jednou díky.

Váš příspěvek
Reklama