České nebo čínské výrobky - je vám to jedno?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.11.17 23:06
české nebo čínské

Holky, zajímal by mě váš názor - je pro vás důležité, zda je oblečení „czech made“ nebo je vám to jedno, hlavně, že se vám to líbí?
Právě se zabývám myšlenkou vytvořit si vlastní kolekci oblečení a stojím před otázkou zda to dělat dráž, ale tady…nebo poptat výrobu v Číně. Moje návrhy, výběr látek, atesty atd…
Tak co - cena nebo původ?

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Detsa
Echt Kelišová 8603 příspěvků 24.11.17 23:08

Nevím jestli češi jsou zrovna zdatný v tomhle oboru. Já bych šel do číny ;)

iila
Ukecaná baba ;) 1293 příspěvků 13 inzerátů 24.11.17 23:13

Když budu mluvit za sebe, tak cena i původ hrajou určitou roli, ale hlavní je asi, jestli se mi ta věc líbí.

DanielaD
Ukecaná baba ;) 1558 příspěvků 24.11.17 23:54

Jak co, a pro jakou příležitost. Je dobré mít pár kvalitních věcí, které vydrží, nemění barvu ani tvar.
Drobnosti, které jsou na jednu sezonu klidně ve velkoskladu Vietnamu. Viděla jsem tam pěkné dětské tepláčky z bio bavlny, jen mě přišlo zbytečné kupovat 10ks stejné velikosti.

Příspěvek upraven 24.11.17 v 23:59

AnastazieB
Echt Kelišová 8235 příspěvků 24.11.17 23:56

Vzhledem k tomu, že se mi líbí máloco, tak na původ opravdu nehledím. Navíc české oblečení (myslím v obchodech) moc vkusem neoplývá. A na shánění nějakých originálních kousků nemám čas ani finance. To už si radši občas na sebe ušiju něco sama.

DanielaD
Ukecaná baba ;) 1558 příspěvků 25.11.17 00:00
@AnastazieB píše:
Vzhledem k tomu, že se mi líbí máloco, tak na původ opravdu nehledím. Navíc české oblečení (myslím v obchodech) moc vkusem neoplývá. A na shánění nějakých originálních kousků nemám čas ani finance. To už si radši občas na sebe ušiju něco sama.

to máš pravdu, že české výrobky, to je utrpení, jsi šikovná, že si ušiješ

Black_Orchids
Závislačka 3821 příspěvků 25.11.17 00:07

Hodně koukám na to, co odkud je. Pokud se mi věc líbí a je v minimálně stejné kvalitě, tak kupuji českou výrobu. I když je kolikrát mnohem dražší.

Petruna21
Echt Kelišová 9794 příspěvků 25.11.17 00:19

Vše je made in China :lol:..i takové boty adidas za pěknou pálku :palec: hlavní je že se líbí ;)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.11.17 01:00

Zakladatelka:
No já právě řeším, zda tady najmout švadlenu a šít to s tím, že to bude více „zakázkové“ a s tím spojené delší dodací lhůty…nebo velkovýroba v Číně, kde se ale může stát, že nějaký šev nebude úplně perfektně rovný, že…ale zase to bude o poznání levnější. Jde o oblečení jak pro ženy tak pro děti. Atesty jsou samozřejmostí.

Simca007
Kecalka 444 příspěvků 25.11.17 01:07

České…nebo někde z okolí…podporovat čínu rozhodně není dobré řešení a je děsivé, že to ještě nikdo neřeší…JAK TO, ŽE JE TO V ČÍNĚ O TOLIK LEVNĚJŠÍ? I s dopravou…? Asi bude někde háček…

Lucmína
Ukecaná baba ;) 1214 příspěvků 25.11.17 01:34

Ja si myslim, ze dneska uz si dost lidi priplati za cesky „hand made“. Siju neco malo pro deti a originalita se ceni :palec:

Koukni treba sem:
www.janeart.cz
Krasne, originalni a kvalitni veci, za ktere si rada priplatim (ceny mi neprijdou zas tak premrstene).

Netopirek
Echt Kelišová 7625 příspěvků 25.11.17 02:02

Rozhodně jsem raději když je to z Čech. Ale většina věcí co je v obchodech České výroby, je dost na Pikaču. Ale ráda si vyrábím sama a nebo fleru

Elenloth
Závislačka 3771 příspěvků 25.11.17 07:24

Myslím, že u oblečení záleží tak nějak na všem. Asi nikdo si nekoupí kousek, co se mu nelíbí jen proto, že je Made in CR. A málo lidí (aspoň si to myslím) ze stejného důvodu zaplatí třikrát vyšší cenu, než kdyby si podobnou věc koupili v normálním obchodě.
Mně u všech věcí záleží hlavně na poměru cena/výkon a samozřejmě i na tom, jestli se mi líbí. Takže většina české produkce má smůlu, jsem nudně konfekční. :oops:

Billi
Nadpozemská drbna 25785 příspěvků 25.11.17 07:28

Kdybych mohla sehnat hezké a kvalitní oblečení, které by bylo z ČR, tak sáhnu po něm. Bohužel na dospělé moc věcí z ČR nevídám. Když už to je česká firma, tak stejně často šije v Číně. Často to řeším tak, že si ušiju, nebo se dívám na Fler a podobně.

Konnny
Ukecaná baba ;) 1732 příspěvků 25.11.17 07:31

@Lucmína Je to originální, to jo. Ale že by to bylo nějak krásné? :think:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Pohnutý osud „chateau Stropnický“: Baronka ho propila, pak propadl kampeličce

Kdo ví, možná Matěje Stropnického (34) ke koupi zámku v Osečanech na... číst dále >

Mladý fotbalista z Vrchlabí se po zápase oběsil. Bylo to kvůli nešťastné lásce?

Další fotbalista si vzal život. V noci z pátku na sobotu spáchal sebevraždu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Marty: Pomůžu-li svému příteli, zradím tátu

Dostala jsem do situace, kdy musím volit mezi pomocí příteli a mým tátou.... číst dále >

Módní bible Vogue přichází do Česka, titulní stránka patří Olze Havlové

Poprvé v historii se magazín Vogue objevuje v československé verzi. První... číst dále >

Reklama