Cesta v autě s ročním dítětem na dovolenou do Chorvatska

Napsat příspěvek
Velikost písma:
Hanney
17.5.15 09:47

@Hooupacka koncem září může být v chorvatsku už pěkná zima, na koupání to už nebude.

  • Citovat
  • Upravit
29577
17.5.15 09:48

@Hooupacka odjezd na noc, nejlépe kolem půlnoci, není co řešit. Dítě bude spát, když mu tam nebudete řvát s autorádiem a nějaký ten kousek Kinedrylu bude k nezaplacení :palec:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
15435
17.5.15 09:55

Byli jsme celkem 5× v září na 3 týdny v Chorvatsku na Brači. Cesty s dětma ve věku od půl roku do 6 let proběhly vždycky v klidu a to jsme ani nejezdili na noc. Jinak souhlasím s tím, že zejména v druhé půlce září to už na velké koupání není. Stačí jedna bouřka, která promíchá moře a je po koupání. Užili jsme kolikrát mikiny a šusťákové bundy.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
9454
17.5.15 10:06

Kazdy dite je jiny…sama vis jak asi snasi cestovani…nase mala zvladla v roce a pul poznavacku po francii (cca 5tis km) a byla zlata…ale ona miluje cestovani do dnes.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
125
17.5.15 10:28

Holky díky moc.. Malá je v autosedačce zlatá, ale nikdy jsme nejeli na víc než hodinu.. Tak budu doufat, že to bude o. k. Další věc, v jednom roce je vhodné ještě vajíčko? Nebo musíme autosedačku? V autosedačce bude sedět a spánek bude dost nepohodlný. Ve vajíčku bude v pololehu, ale co já vim.. :-) No a koupání neni třeba.. Jedeme k moři s roční prďolkou, takže spíš to budou procházky a poznávání.. Když nebude pršet, tak je nám fuk jestli bude na koupání.. A pršet může i v sezóně.. :-)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
10248
17.5.15 10:30

@Hooupacka u nás má A od včera už 9-18 a B uvidíme do září, ale vajíčko určitě ne, nevejdou se tam, pásy jim jdou už pod ramínka

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
15435
17.5.15 10:36

@Hooupacka S holkou jsme prvně jeli krátce po jejích prvních narozeninách a tou dobou byla asi měsíc už v autosedačce 9-18 kg. Měli jsme takovou hodně polohovací a cesta a spaní v poho.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1724
17.5.15 10:41

Ahoj,
taky pojedem letos poprvé s dcerou do chorvatska, konkrétně Omiš. Určitě pojedem přes noc a 100% v září, v sezónu bych tam s děckem nejela. Jezdíme tam cca od mých 4 let, což je 18 let a vždy konec srpna nebo začátek září, jen jednou jsme byli v červenci a to byl totální masakr.
Dceři bude 11měsíců, delší cesty zvládá v pohodě a pojede v autosedačce. Na žádné velké koupání to nebude a my stejně neoreferujem smažení se na pláži, chcem i něco vidět a máme tam známé-chorvaty, takže o zábavu nebude nouze.
Tak ať se dovolená vydaří, :andel:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
29350
17.5.15 10:46

@Hooupacka když měla malá rok, byli jsme na dovolené v Albánii… cestu zvládla naprosto v pohodě, ale ona je na cestování zvyklá… dělali jsme krmící a přebalovací zastávky, nechali jsme holky vyblbnout a protáhnout se… stejně většinu času prospala… pokud pojedete v noci, tak nejspíš bude spát celou dobu…
Nevím, jak bude koncem září v Chorvatsku (a taky podle toho, kam pojedete, podle km budete spíš severněji, tak těžko říct s počasím), ale počítejte i s možností horšího počasí a vemte si teplé oblečení sebou… když bude foukat, tak ho oceníte…
Jo a co se týká autosedačky, vajíčko jsme v tu dobu neměli, malá byla dost velká a nevlezla se do něho už dřív… takže měla tu větší od 9 kg, s polohováním, ani spaní nebyl problém a ještě z ní mnohem lépe viděla ven a mohla se bavit i pozorováním přírody venku…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
8112
17.5.15 10:53

Loni jsme byli s 8,5 měsíčním v Caorle, nakonec nám cesta trvala od 23-13 :zed: ( zácpa v Itálii na dálnici a před Caorle ) a obě děti to dali na jedničku, az jsme se divili ;-). Ke konci už je to moc nebavilo a nás taky ne, protože jsme celou noc nespali ( zato děti v noci chrupkali jedna báseň ).

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
sad 1
17.5.15 11:00

Jeli jsme, když bylo dcerce 13 měsíců a cesta nic moc. Vyráželi jsme v noci, dceru to probralo a neusnula až do 3 do rána, pak na chvíli, pak zas ne. Jezdí autem ráda, ale my nemáme spavé dítě, takže fakt nespala a v noci prudila. Zp+t jsme jeli přes den a bylo to mnohem lepší. Takže, když to shrnu, pokud je dítě spavé, jela bych, ale i tak spíše k ránu, protože i my jsme byli fakt vyřízení, když jsme dorazili na místo a celou noc nespali. Letos jedem s tříletou, to už bude v pohodě, to vím, ale vyrážíme kolem 4-5 h ráno. Přeji, ať se dovča vydaří.

  • Citovat
  • Upravit
29577
17.5.15 12:01
@Hooupacka píše:
Holky díky moc.. Malá je v autosedačce zlatá, ale nikdy jsme nejeli na víc než hodinu.. Tak budu doufat, že to bude o. k. Další věc, v jednom roce je vhodné ještě vajíčko? Nebo musíme autosedačku? V autosedačce bude sedět a spánek bude dost nepohodlný. Ve vajíčku bude v pololehu, ale co já vim.. :-) No a koupání neni třeba.. Jedeme k moři s roční prďolkou, takže spíš to budou procházky a poznávání.. Když nebude pršet, tak je nám fuk jestli bude na koupání.. A pršet může i v sezóně.. :-)

Není nepohodlný, určitě autosedačku s polohováním a za krk cestovní límec, at´jí pěkně drží hlavička.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
9454
17.5.15 12:16
@Hooupacka píše:
Holky díky moc.. Malá je v autosedačce zlatá, ale nikdy jsme nejeli na víc než hodinu.. Tak budu doufat, že to bude o. k. Další věc, v jednom roce je vhodné ještě vajíčko? Nebo musíme autosedačku? V autosedačce bude sedět a spánek bude dost nepohodlný. Ve vajíčku bude v pololehu, ale co já vim.. :-) No a koupání neni třeba.. Jedeme k moři s roční prďolkou, takže spíš to budou procházky a poznávání.. Když nebude pršet, tak je nám fuk jestli bude na koupání.. A pršet může i v sezóně.. :-)

zalezi jak je velka nesmi mit hlavu pres horni hranu vajicka…mam kamaradku co mela dceru prcka a jezdila v pohode ve vajicku do roka a pul…jinak treba romer dela pekne polohovaci sedacku (king plus)…je pohodla a ma pekne podpery pod hlavou ze nepada hlava. me se jezdi a jezdilo s dcerou lip pres den nez pres noc…ale zas je to individualni.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
755
17.5.15 13:10

@Hooupacka my chtěli jet s vajíčkem (jezdila s ním nakonec v druhým autě do roka a půl, dokud nevyrostla hlavičkou ven) ale týden před odjezdem jsme koupili Romerku a shodli se, že to i pro malou bude pohodlnější, jednak pojede po směru jízdy, bude tam mít víc místa, nebude si tlačit nožičky do opěradla sedačky apod. Ta Romerka je pěkně polohovací, takže poloha „na spaní“ je v podstatě sklonem stejná jako ve vajíčku. Je fakt, že vajíčko je bezpečnější, takže konečný pro a proti si musíte vyhodnotit sami za sebe…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
125
30.5.15 10:25

Tak jsem nakonec koupila krásnou polohovací sedačku BeSafe, je tedy z druhé ruky.. Původní cena 4500kč a od jedné maminky přes bazárek za 1500kč.. Takže už jsem trošku víc v klid.. Malá už leze, začíná vstávat u nábytku, ale ještě nesedí, takže ještě pár týdnů počkáme než jí vyzkoušíme.. :-)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

CabrioFix

  • (4.8) + 31 recenzí

Tario

  • (4.1) + 16 recenzí

Juno Fix

  • (4.6) + 14 recenzí

King plus

  • (4.4) + 14 recenzí

Aton

  • (4.4) + 13 recenzí

Poradna dětského psychologa

Ikona - Václav Mertin

PhDr. Václav Mertin