Cesta vlakem s 6měsíčním mimčem

240
28.5.18 14:08

Cesta vlakem s 6 měsíčním mimčem

Holky, čeká nás cesta s miminkem 6 měsíců vlakem cca 5-6 hodin cestování celkem. Máte zkušenosti jak to děti v tomto věku zvládají? Jak je zabavit? Děkuji. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
899
28.5.18 14:21

Zalezi jake mas miminko :)
Ja mohla jet jedine v noci s tim nasim urvancem :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1308
28.5.18 14:26

Zalezi na diteti. Starsi se musela vselijak zabavovat, chovat, mladsi spala, jakmile se vlak rozjel upadla do komatu a probrala ze vzdy pri prestupovani akorat :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64699
28.5.18 14:29

@Marcya v pohode, v tom veku je v kocarku, ktery mas postaveny u sebe (pokud si zarezervujes vhodny vlak). Horsi je to pak se starsim ditetem (rok a vic). Moje to prospala nebo jsem ji vytahla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16870
28.5.18 14:37

Jak holky rikaji, zalezi na diteti. Ja si do cca roku nedokazala predstavit nekam jet dele nez hodinu, protoze mala jecela cely bozi den. Kdyz jsem byla doma, tak to vadilo akorat me, ale kdyby obtezovala cele kupe, tak nevim, jak bych to zvladala.

Jinak bych asi nabalila ruzne blikajici hracky, knizecky, krupky a nasitko a kdyz by opravdu nemohlo decko vydrtzet, tak do nositka a chodit po chodbicce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1091
28.5.18 15:08

Z druheho pohledu - jsem ted teho, ale jako cestujici jsem se vzdy modlila, abych v kupe nemela deti. Jsou hodne tak prvnich 30 min, pak matky musi delat psi kusy a nedejboze, kdyz je decko protivny, urvany atd.
Absolutne nezalezi, ze vlaky maji detska kupe - v naproste vetsine jsou hned pryc a stejne musi pak rodice do normalnich.
Jela bych jen v pripade ze si stihnes rezervovat to detske nebo si v kupe koupis vsech 6 sedadel.
Jinak je to pro spolucestujici za trest! Nejde delat nic - spat, cist si, divat se na film, snad jen cucet z okna a rikat proc zrovna dneska.. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
240
28.5.18 15:23

Chápu, že to lidi kolem asi obtěžuje, když sedí poplíž mimčo, ale my se přepravit musíme :roll: Malý prořval první tři měsíce, teď má 4 a je vcelku pohodový. Budem cestovat tak za měsíc a půl, tak snad se to do té doby zase nezmění. Jinak kočárek bojkotuje. Řve v něm, takže ho asi ani brát nebudeme. Vezmu manducu. Děkuji holky za podněty :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1741
28.5.18 16:07

Mne čeká podobně dlouhá cesta cca za měsíc, a to bude holčičce nějakých 10 měsíců. Cestovala jsem s ní sama víckrát, ale takhle dlouhá jízda to nebyla + byla menší. Hodně záleží na tom, jak se dítě už samo hýbe nebo ne, mám zkušenost, že jak je dítě lezoucí nebo chodící, tak nehybnou cestu v autosedačce nebo kočárku hodně těžce nese - v tomhle je výhoda u cestování autem, že se dá zastavit, dítě vyndat, nechat protáhnout, a pak v jízdě pokračovat… Pro 6 měsíční mimi bych si s sebou vzala třeba nějaké rýžové křupky, ty by ho v období bdění mohly zabavit hodně dobře, oblíbenou hračku nebo nějakou novou, a z hlediska pohybu bych si možná připlatila i za vedlejší sedadlo, abych se tam mohla s prckem vyvalit a on mohl aspoň na té dvojsedačce trochu lézt a víc se hýbat. Jinak mám zkušenost, že děti taky hned po vyjetí usnuly, takže nebudit a nechat co nejdéle spát, aby to aktivní bdění bylo pak co nejkratší ;).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27643
28.5.18 16:26
@Marcya píše:
Holky, čeká nás cesta s miminkem 6 měsíců vlakem cca 5-6 hodin cestování celkem. Máte zkušenosti jak to děti v tomto věku zvládají? Jak je zabavit? Děkuji. :mavam:

Půlroční mimino bych asi ještě ve vlaku bez problémů přepravila. Syn moc nebrečel, ale musel by být zabaven po dobu bdění. Cestovala bych v oddělení matek s dětmi, abys mohla kojit a někdo se nepohoršoval, jak v minulé diskuzi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64699
28.5.18 16:35

@Russet ale musi pocitat s tim, ze je v techto vagonech/oddelenich velky hluk a dite nemusi diky tomu spat… obcas tam je velky rev

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27643
28.5.18 17:03
@blumen píše:
@Russet ale musi pocitat s tim, ze je v techto vagonech/oddelenich velky hluk a dite nemusi diky tomu spat… obcas tam je velky rev

To může být, ale zas v těch pro „normální smrtelniky“ kolikrát narazíš na partičku vracející se z nějakého vejletu, jsou posilněni alkoholem a baví se jeden přes druhého. I můj celkem hlučný syn kroutil hlavou, že dělají rámus. A to jsme naštěstí jeli jen kousek. Poslouchat je celou cestu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5889
28.5.18 19:14

@happiest taky muze jet particka ozralcu, lidi s nevychovamymi psy a na co jsem mela vzdycky stesti na lidi, co si chteli povidat, kdyz ja si chtela cist :zed:
A nejlepsi je, ze si lidi v pohode zarezervujou mista do detskeho kupe, nikdo jim nemuze nic rict a jeste ty lidi s detma vyhodi na chodbicku
(Prej jim to tak prodali na kase, byla to banda babek 55+ a byly mile jak osina v zadku. Byli jsme v kupe dve rodiny s detmi do 6m)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1091
29.5.18 10:57

@Ornwen samozrejme - vsechny situace muzou nastat. Ale komunikativnim muzes rict, at se nezlobi, ze potrebujes nastudovat neco do skoly/do prace nebo ze tu knizku musis zitra vratit. U ozralu jedine zmena mista nebo resit s pruvodcim. Babky v detskem to se vyresit neda - ale ja teda v zivote zadne seniory bez vnoucat detskem nepotkala.
Jezdivala jsem hodne, vetsinou 3h trasy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5889
29.5.18 11:12

@happiest a ty jezdis v detskem kdyz nemas deti? Jsem se nejak ztratila.
Taky jsme jezdili dost, auto mame az ted a tchanovce v jinem městě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1091
29.5.18 14:29

@Ornwen nee, ale bud projdes kolem (regiojet nema vsechna kupa v jednom voze detska), nebo leos ma tu cast preci oddelenou jen v jedne casti vozu - pak pokracuje normalni otevreny prostor. U drah jsem to videla jen letmo, tam uplne nevim, jak je do detailu resene.
Do detskeho jsem si primo nikdy jizdenku nekoupila - to priplatim radej za business nebo jdu do kupe bez servisu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama