Cestování autem s ročním - najednou problém

1788
5.8.13 21:35

cestovani autem s ročním

Ahoj maminky,
hledám rady, jak cestovat s ročním dítětem? Synovi cestování autem do jednoho roku moc nenvadilo, skoro to prospal nebo se jen tak díval, jen co mu byl rok, tak se to změnilo. Jeli jsme ted 300 km a on nám polovinu cesty prořval…hračky, jidlo, pití, pohodlí měl…ale prostě ho to nebavilo, když jsem mu něco podala hodil to na zem a pak to zase chtěl a pořád řval…Nemáte někdo s tímto zkušenosti? Poraďte co zabírá na vaše děti. Díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2273
5.8.13 21:40

Ahojky, s dovolenim se pridam. Taky nas ceka dlouha cesta a zacinam se bat. Mala nikdy nebyla v aute extra spokojena.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2659
5.8.13 21:44

@Helenie Nejezdíme autem moc často, spíš vlakem, a to syn miluje, i na dlouhé vzdálenosti. Pokud jedeme autem, tak se to snažím naplánovat tak, aby mu začátek cesty vyšel na dobu, kdy chodí spát, takže když vyjedeme, zpívám mu a hladím ho atd. aby usnul. Když se vzbudí, tak vytáhnu pytel hraček, ukazuju mu knížky, dávám pořád hračky a snažím se ho zabavit, když hodně kňourá tak na chvíli zastavíme. Jeli jsme takhle párkrát přes 400 km, ale je to pro mě teda náročné, příště jedem vlakem :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
aliceh82
5.8.13 21:45

Delší cesty naplánovat na spaní:-) já to vždycky tak nějak plánovala, unavit, najíst a jet:-) teď jsme teda jeli pres noc do Chorvatska a po cestě na zpátek se nám poblinka, tak pro příště vím uklidnit práškem na spaní (to se raději zeptat Mudr, ale mám pocit, že se dává diazepam) nebo kinedril. Pak je dobrý pořídit nějaký přehrávač do auta nebo tablet:-))) A.

• Nahlásit
  • Citovat
2168
5.8.13 21:46

Ahoj holky, my byli s malým (16měsíců) v červenci v Chorvatsku a musím uznat, že nás překvapil. U nás tedy hodně zabírá flaška s čajem nebo mlíkem.. Malý nemá dudlík už od 4 měsíců, ale někdy se prostě konejší flaškou. A taky hodně rád sleduje cestu, takže to bylo fajn. Popřípadě jsme měli období, kdy potřeboval mít rozsvíceno vzadu, takže jsme sehnali světýlko do zapalovače, některé auta mají světlo vzadu samostatně. A bylo po problém :nevim:. U nás tedy tyhle věci zabírají, jinak hračky taky lítaly daleko :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4240
5.8.13 21:49

@Helenie
Nám pomohlo neklimatizovat, nechat v horku - to prospali cestu přes den z Itálie. Jakmile se klimatizuje, řvou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4674
5.8.13 21:50

My jedeme v pátek do Chorvatska a s námi 11.měsíční dcera. Budeme vyrážet na noc, tak doufám, že to projde bez problémů. Zpět ale asi pojedeme přes den a toho se děsím, ale holt se nějak musíme dostat domů…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
689
5.8.13 21:52

Kamaradka s rodinou jela taky do Chorvat, jeli pres noc a v poho…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2273
5.8.13 21:52

U nas je problem, ze doma spi mala i 2,5 hodiny, v aute presne 30 min :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1788
5.8.13 21:55
@Osmanka píše:
@Helenie
Nám pomohlo neklimatizovat, nechat v horku - to prospali cestu přes den z Itálie. Jakmile se klimatizuje, řvou.

taky jsem zkoušela vypnout klima. ale bylo to stejné akorád byl uple mokrej od potu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1788
5.8.13 21:57
@Hančíí píše:
U nas je problem, ze doma spi mala i 2,5 hodiny, v aute presne 30 min :-(

no to je právě taky problém i u nás, cestu vždy plánuji na spací čas, ale po max 40 minutách je připraven zase k řádění :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1491
5.8.13 21:59

Ahoj, malé se v autě tedy líbí, ale mám zkušenost s mojí nejmladší sestřičkou, které jé také rok a musím říct, že nejvíce zabral film. Kouká na něj celou ceste, je spokojena a můj taťka má klid na řízení ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
818
5.8.13 22:00

@Helenie Jezdime casto 500km na Slovensko. Lip nez coholiv jineho se mi osvedcil spravny cas. Proste vyrazit zrana(9-10) tak, aby mala spala v svuj obvyklej cas. Je fajn, kdyz si jeste stihne pohrat a vybehat se. Radeji moc nezastavovat, to si sice vyhrajou, nechteji ale spatky do auta. Tak od 1,5 roku pouzivame i DVD nebo tablet. Dale oblibene susenky, tycinky, piti… vzdy kdyz se neco ji, je klid :-)
U nas teplo moc nefunguje, klimatizujem jen kvuli ni, neni pak z toho tepla nervozni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2492
5.8.13 22:02

No, to je téma pro mě :-)
Roční synek, cca do 8 měsíců pohodový cestovatel a pak jedna cesta na 3 hodiny ukázala, že je vše jinak…jela jsem sama a vzadu mi řval tur, byla to hrůza.
Od té doby tedy delší trasy sama nejedu, buď jsem animátor já nebo někdo jiný, ale delší trasy mimo spánkovou dobu jsou za trest.
Nejlepší model je zatím na střídačku hodina, hodina a půl cesty (i pokud spí, tedy včetně spánku) a hodina pauza někde, kde může lézt, prohlížet, zkoumat - nestačí vrznout do sedačky v restauraci.
V autě vozívám koš a v něm věci, co záměrně pár dnů před cestou schovám (oblíbené knížky, novou knížku, plechový hrneček s kovovou lžičkou, zasouvací kalíšky Ikea, rachtací hračky…). Výborné jsou kartáčky na zuby z DM drogerie, ty v autě celkem frčí, náš benjamínek je zcela bezdudlíkový. Poslední měsíc a půl jsme nikam daleko nejeli, tak nebylo třeba - nevím tedy esli by ještě fungovalo. A jezdil ve vajíčku, což se taky brzy změní.
Taky piškotky, pití…klasika :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5277
5.8.13 22:10

@Helenie U nás nepomáhalo nic, každá cesta u nás probíhala přesně jak píšeš ty :zed: Něky jsem měla sto chutí zastavit auto a utéct do pole :roll: Odešlo to samo věkem, teď je dceři 22 měsíců a je to o něčem jiném. Kouká z okna, líp se zabaví…holt musíš vydržet, prostě ho to nebaví :nevim: U nás občas zabralo půjčit mobil ( ale to by se nemělo :jazyk: ), nebo něco, co hraje a bliká :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama