Cestování s měsíčním kojencem

918
28.12.05 14:02

Cestování s měsíčním kojencem

Ahoj holky, manžel zítra odjíždí do Moravského krasu na jeskyňářskou základnu. Nabídl mám ať jedeme s ním. Vybavení: pitná voda, koupelna se sprcháčem, el. sporák s troubou, lednice, topení na tuhá paliva. Je tam cca 10 lidí, máme možnost spát v soukromí sami v malé místnosti, zatopeno už je a barák je ohřátý, protože ostatní tam jeli hned po vánocích. Volala jsem dnes naší doktorce co si myslí o riziku přenosu onemocnění, tak řekla že je to rozhodně lepší než pražská hromadná doprava nebo supermarkety, kde se samozřejmě s Jankem vyskytujem od narození protože čím jiným cestovat po Praze a kde jinde v tomhle počasí nakojit a přebalit než v mekáčích nákupních centrech a pod. V podstatě selským rozumem mi vychází, že není důvod nejet s ním. Zůstat on s námi nemůže protože tam má i nějaké neodkladné pracovní záležitosti. Jediné co mi trochu šrotuje v hlavě je ono rčení o necestování s kojencem do konce šestinedělí. Tak se ptám vás ostatních zkušených mamin, jestli byste za těchto podmínek jeli nebo zůstali sami doma s kojencem (prvorozená je u babičky a dědy na prázdninách). Jo ještě musím poznamenat že doma přestavujem a bouráme, takže u nás rozhodně není sterilní prostředí bez prachu a řemeslníků (už skoto tři roky a ještě dlouho budem :( ).
Bludička + Kamilka + Janeček

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

12466
28.12.05 14:10

Bludicko, ja myslim, ze jak to tak popisujes, tak jediny problem je, abys ty to zvladla v pohode ;) Protoze jestli je tam dostatecne zazemi, tak to kvuli malymu nevidim jako problem. Ja se synem cestovala od jeho 14 dnu na chalupu se zhruba stejnym vybavenim, akorat teda v lete, takze jsme nemuseli topit, problem byl spis s tim, ze jsem ja byla trochu ve stresu, ze nejsem doma ve „svem“, syn nemel problem zadny :))))) Uzijte si to. Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1719
28.12.05 14:10

Ahoj, já myslím že klidně jet můžete, když se na to cítíš ty tak je to v pohodě. My jsme teda cestovali od těch šestitýdnů (ale ne že bysme jako čekali až jí bude 6 týdnů, prostě jsme předtím nikam neměli cestu) a to vždy vlakem (auto nemaje :-)). Cestu ze začátku většinou prospala a v cizí prostředí jí bylo šumafuk.
A můžu se zeptat kam přesně jedete, taky jsem kdysi jeskyňařila..:-)) a párkrát i s lidma z Mor. krasu..
Klaris

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1436
28.12.05 14:39

Bludicka ja si myslim, ze uplne bez problemov!! My sme maleho vozili v aute a po nakupoch uz dost skoro asi okolo toho mesiaca urcite a to je listopadcatko. Nikdy nebol chory.
A kamoska bola s mesacnym nekojenym drobcom letecky v egypte!!! Vsetci sme jej to vyhovarali ale ona se nedala a maly to prezil uplne v pohode. Neboli v sezone, takze tam neboli horucavy a boli v 4 hviezdickovom hoteli.
Osobne toto uz by som sa bala, ale ta chaticka znie super, tak si to uzite!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Kac
5049
28.12.05 14:49

Ahoj Bludi,
chtela bych te jeste informovat, ze na zakladne bude zrejme i HANCA s detma a psala mi ze nejsou prave zdravotne FIT, takze zavolej spis ji,
kdy tam jede-jestli tam uz neni a jak na tom jsou.
Samozrjme, ze nebudou miminko objimat, lisat se na nej apod.
pa Kac+H

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
918
28.12.05 15:07

Klaris jde o Slepičárnu, druhou základnu Plánivské skupiny v Ostrově u Macochy.
Kač, poslala jsem ti už včera soukromou zprávu, ale furt mrcha visí v neodeslaných, tak gratuluju k nočníku :lol: :wink:
B+K+J

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
28.12.05 15:42

Klidně jeď, já když byly Honzíkovi 4 týdny odjela do Brna na mistrovství republiky v plavání a stačila jsem vyhrát a kvalifikovat se na paralympiádu.

• Nahlásit
  • Citovat
394
29.12.05 22:28

ja vozila lindu vsude,kdyz ji byli 3tydny odjeli jsme na chatu,asi 40km a byli tam cely mesic,tak male mimi jeste dobre nevidi a ani nezna zadny pokoj nebo byt,takze je mu vcelku jedno kde je,dulezite je ze je v teple naruci u mamy..
POdstatne je aby bylo dobre oblecene a nebyl amu zima,a t achata aby 100% spolehliva na vytapeni…
Ostrov u macochy znam,bydlim 2km odtam..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1428
29.12.05 23:06

Ahoj Bludičko,

myslím, že nemáš důvod nejet. Marty1 psala o imunitě, ke mně se dostaly trošku jiné informace. Do 6 ti týdnů od matky, od 3 měsíců má svojí, takže mezitím by to mělo být kritické. Ale z toho bych tak obavu neměla. Spíš bych si zjistila, zda tam někdo není nemocný a nemohl by Vás nakazit, taky nějakého lékaře nebo kde fuguje nejbližší pohotovost. Papání máš při sobě 100% vždy teplé, snad jen přibal teploměr a paralen. Věřím, že to stejně nebudete potřebovat. Janeček to jistě zvládne, protože bude mít u sebe maminku, která je pro něj momentálně na prvním místě :D a bude mu asi jedno, jestli o 100 km na východ nebo 50 km na západ dál od bydliště. :)
Určitě mu prospěje víc tento výlet než návštěva marketu se spoustou nemocných, prskající lidiček :)
My jsme na první cestu jeli sice o něco později, ale stresovala jsem zbytečně, Lukášek snad ani nezaznamenal změnu prostředí a řekla bych, že možná i lépe v noci spal :D
Přeji krásný výlet a spoustu krásných zážitků…
Ahoj

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
367
29.12.05 23:35

tak budu asi jediná,která má jiný názor,ale já bych nejela nikam a to nejsem žádná citlivka.Myslím,že pro tak maličké miminko,které se sotva narodilo,tak je riziko jakákoli infekce,která mezi tolika lidmi v zimním počasí určitě je.Já chápu tvé rozhodování,být s manžou nebo ne atp,ale já si myslím,že je určitě lepší zůstat ve svém,byť rozestavěném,ale se zázemím a v domácím prostředí.Mimoto topení na tuhá paliva dětským plicím určitě nadělají větší škodu,než například procházka sice v rušném městě,ale v klidném parku.To aŤ mi nikdo nevymlouvá.Topit se musí celodenně a vycházka v rušném městě je na hodinu.Rozhodnutí je na tobě,ale určitě bych to zvážila

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
nikola 94
7.7.13 20:56

Ahoj chtela jsem se zeptat co si myslite o cestovani na slovensko s 5mesicnim miminkem? cestovani by bylo autem v sedacce. dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
219
7.7.13 21:56

Proč nejet, jestli ti v autě neřve, tak jedte, Slovensko je v poho, já tam byla loni v tatrách na dovče v osmém měsíci těhotenství..hezky si dovolenou užijte..my letíme a taky se toho nijak nebojím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
195
7.7.13 22:07
@nikola 94 píše:
Ahoj chtela jsem se zeptat co si myslite o cestovani na slovensko s 5mesicnim miminkem? cestovani by bylo autem v sedacce. dekuji

V sedačce by mimi nemělo sedět moc dlouho, takže záleží na tom, jak dlouho by trvala cesta. Musely by se dělat často delší pauzy, ve kterých by bylo potřeba mimi vyndat a povozit alespoň chvíli v kočárku… myslím, že pro tak malé dítě je cestování autem na dlouhou vzdálenost dost nevhodné…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama