Poradna porodní asistence
Bc. Vladimíra Toplaková
Měla jsem akutního císaře a cévkovaly mě, a čurání mě nebolelo, nechaly mi je dva dny..Radši jdi k Dr
Ahoj, mně se furt chodily sestry ptát, jestli a kolik čůrám, vůbec jsem nepociťovala potřebu, několikrát mě proto i cévkovali, začala jsem chodit automaticky na wc (ne, že by se mi chtělo, ale řekla jsem si že jdu
) a ty dva-tři týdny to opravdu docela bolelo a byla jsem oteklá. Mě se k tomu přidružili i jiné diagnózy, kt. přímo s tím nesouvisely, tak jsem tam zůstala déle, proto ti chci jen napsat, aby ses o tom určitě zmínila sestrám a na vizitě(pokud jsi ještě v nemocnici..)
Taky jsem dostala cévku před akutním císařem. Byla jsem za ní vděčná, nemusela jsem na wc, nemusela jsem vstávat a to pro mě bylo rozhodující. Zavádění cévky ani její vytažení nebylo nic hrozného - rozhodně se to nedá vůbec srovnat například s vyšetřením, o vstávání po císaři vůbec nemluvím! Po vytažení jsem si koupila preventivně urlogický čaj a všechno bylo ok. Takže za mě dobrý! Rozhodně to není nic zlého nebo bolestivého.
Ahoj,
já teda mám podobnou zkušenost. Po vyndání cévky mě 2 dny močení tak trochu bolelo. Nebyla to vyloženě bolest, ale takové tupé tlačení nebo svírání. Doktorovi jsem to nahlásila, ale prý se to stává, bývá tam otok. Po 3 dnech výrazné zlepšení a pak už jsem neměla žádný problém.
Jinak sestry u nás doporučovaly hodně pít.
No tak ja citila paleni pri moceni 4 dny po cisari. Delali mi kontrolu rezidua moci a biochemii a vse bylo ok. Pry to bylo zpusobene tim, ze mam uzkou trubici a tim, ze pri cisari hybou s mocakem-narvou ho co nejnize, aby jim neprekazel…
JÁ měla také akutního císaře a hned jak dr vyřkl, že honem na sál tak mi PA dávala cévku kterou mi nemohla zavést a pak druhá takže se na mě vyřádili dvě. Císař jsem měla v půl desáté večer a vytáhli mi cévku v 11dopoledne. Já hodně pila po částech hned jak jsem se probrala po hodině a čtvrt po císaři. Při čůrání mě pálilo(bolelo)ještě po třech nedělích-sláblo to. Přítel mi řekl, že je to tím jak mi cévku nemohli nandat tak mi to tam poškrábali.
Prodělala jsem před císařem třikrát zánět močáku tak vím jaké to je-podobné, ale ne v takové míře-řezání a také mě to bolelo spíše vnitřně. Také mi při zánětu brali moč a to 2× a v pohodě-žádná bolest.
Ale proti cícaři je cévkování naprostá banalita, ne? Aspoň u mě to tak bylo ![]()
Tak já musím říct, že cévka to bylo to nejhorší z celého císaře..zavedli mi jí bylo mi zle, dokud jsme nepřijeli na sál..rodila jsem císařem, měla jsem epidural, jak mě napíchli a já cítila jak se rozlévá teplo do nohou bylo všechno ostatní opravdová nádhera
pak už jsem o cévce nevěděla druhý den ráno jsem si jí nechala vyndat a vše v pořádku, ale jak říkám, pro mě horší než porod, nicméně jestli se zadaří a půjdeme do třetího už vím co čekat, možná mě nejvíc rozhodilo to, že jsem si myslela, že to nic nebude, sestřička poslala muže ven s tím, že se za minutku vrátí a když se vrátil, tak já se tam svíjela a bylo mi zle..takže za mě oproti zavedení cévky je císař pohodička ![]()
A taky se vám při císaři stalo to, co mi? Jak do mě začal proudit ten epidural, tak se mi začínal rozlévat do noh, do podbřišku, ale pak i výše, že jsem se nemohla nadechnout, pak jsem začala dýchat jak divá, abych nabrala vzduch (reflex prostě), ale bez výsledku a pořád jsem opakovala, že nemůžu dýchat a jako bonus mi to pak vešlo i do hlasivek a nebyla jsem schopná říct už ani to, že nemám vzduch ![]()
V tu chvíli černo a pak už si jen pamatuji, jak jsem napojená na JIP pár hodin po zákroku. Ráno se mi anesteziolog přišel omluvit, že jsem asi neměla moc pěkný zážitek, že mu je to líto a že jsem si prý vydýchala hořčík nebo co, vůbec jsem ho nepochopila, ale bylo mi to fuklajs, hlavní bylo, že žije prcek i já ![]()
Za mě cévkování před císařem byl příšerný zážitek. Bolelo mě to ještě dlouho, sestřičky mi říkaly ať chodím čůrat do sprchy. Nakonec z toho byl i zánět. Radši se nech zkontrolovat.
@Karolina111 to má pravdu. Nechápu holky co si přejí, chtějí nebo jdou dobrovolně na císaře. Já ho nechtěla a dodnes je tomu skoror rok jsem se s tím nesmířila a taky ten vak na břiše a jakobych hladila cizí břicho nebo ještě líp jak když si přeležím ruku nacítím
@Anonymní píše:
Tak já musím říct, že cévka to bylo to nejhorší z celého císaře..zavedli mi jí bylo mi zle, dokud jsme nepřijeli na sál..rodila jsem císařem, měla jsem epidural, jak mě napíchli a já cítila jak se rozlévá teplo do nohou bylo všechno ostatní opravdová nádherapak už jsem o cévce nevěděla druhý den ráno jsem si jí nechala vyndat a vše v pořádku, ale jak říkám, pro mě horší než porod, nicméně jestli se zadaří a půjdeme do třetího už vím co čekat, možná mě nejvíc rozhodilo to, že jsem si myslela, že to nic nebude, sestřička poslala muže ven s tím, že se za minutku vrátí a když se vrátil, tak já se tam svíjela a bylo mi zle..takže za mě oproti zavedení cévky je císař pohodička
Mam to taky tak-cevka z celeho cisare bylo to nejhorsi ![]()
Jsem 8 týdnů po císaři a po cévkování mě taky bolelo močení ale jen asi 2 dny, sestry mě sami řekli že močení bude ze začátku trochu bolet. Nic to neni, to přejde
![]()
Před císařem bylo mou největší starostí hned po zdraví prcka to jak přežiju cévkování, a musím teda říct že i když to nebolelo, beru to za pro mě nejhorší část toho výkonu
cévku mi nechali taky cca 24 hodin a po vyndání jsem měla při plném močáku takový pocit píchání a vůbec se mi nechtělo čurat, tento pocit mi vydržel dlouho a řekli mi, že je to běžné ![]()
Ono to cévkování nebolí pokud se člověk nebrání-uvolní svaly.Pro člověka je toasi nepříjemné, ale dr a sestry to berou jako rutinu.Jako gynekolog musí denně čučet na pindy.Co mladý, ale když tam vejde nějaká bábina a což teprv nějaká špindíra.
@lukresia píše:Já vím, že te sem nepatří, ale přítel byl na operaci-vyflákl se na motorce(starý veterán)zablokovalo se mu řízení tak to napasoval mezi sloup a kamennou zeď. Měl rozlámanou stehenní kost tak mu tam dávali šrouby. Byl ležák a tak měl cévku. Když mu ji vytáhli tak v pohodě. No jo jenže on neměl potřebu jít na záchod ikdyž se mu močák plnil. Řekl to sestře a ona, že přinese bažanta, jenže nic. Sestry to neřešili. Pak už se mu chtělo, ale nešlo to a měl bolesti. Zavol na dr, který šel po chodbě, ten mu šáhl na břicho a začal řvát a prý sestry začli lítat a znova cévku. Hrozilo mu prasknutí močáku. Měl tam snad litr a půl(nevím přesně),ale zlatá cévka
JÁ bych si nechala klidně dát desetkrát za sebou cévku jen kdybych neměla císaře