Chci mít o Vánocích klid ale...

Anonymní
3.12.20 20:23

Chci mit o vanocich klid ale...

Prosim anonym
Jsem leta rozvedena a mam zazite sve ritualy a uz i jsem ve veku, ze mam rada svuj klid a prave ten stereotyp. Dnes u mne byl na navsteve syn s novomanzelkou, je to fajn holka, ale takova snizivka, vlezdoprdelka. Ale jinak je hodna ale na muj vkus proste vterka. Navrhla ze bychom letosek mohli stedry den stravit spolu, i svatky. No to je kamen urazu. Ziji od rozvodu sama, mam sve zvyky a prave svatky jsou ty dny kdy mam cas na sebe a jsem rada sama. Maximalne se stavi par sousedu na svarak. Nemam stromek, kapra, proste nic. Knizku, svarak tv a po roce shonu klid. Syn s novomanzelkou vzdy chodili az na novy rok a to jsme chodivali na pr hodin posedet ven. Nemam rada navstevy u sebe doma. Ja jim to naznacila, ze nechci vystoupit ze sve pohodlne zony a snacha se urazila. Syn mne chape ale nadruhou stranu je na strane snachy, protoze to pry stahla, ze to je kvuli ni. Ale neni proste chci byt sama, nevyvaret, nevykladat si do noci. Jsem tak zvlastni? A jak snase rict ze to neni proti ni ale ze uz ve svem veku mam zazite sve tradice… vim ze je spousta rodin co maji sise opacny problem

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1849
3.12.20 20:26
@Anonymní píše:
Prosim anonym
Jsem leta rozvedena a mam zazite sve ritualy a uz i jsem ve veku, ze mam rada svuj klid a prave ten stereotyp. Dnes u mne byl na navsteve syn s novomanzelkou, je to fajn holka, ale takova snizivka, vlezdoprdelka. Ale jinak je hodna ale na muj vkus proste vterka. Navrhla ze bychom letosek mohli stedry den stravit spolu, i svatky. No to je kamen urazu. Ziji od rozvodu sama, mam sve zvyky a prave svatky jsou ty dny kdy mam cas na sebe a jsem rada sama. Maximalne se stavi par sousedu na svarak. Nemam stromek, kapra, proste nic. Knizku, svarak tv a po roce shonu klid. Syn s novomanzelkou vzdy chodili az na novy rok a to jsme chodivali na pr hodin posedet ven. Nemam rada navstevy u sebe doma. Ja jim to naznacila, ze nechci vystoupit ze sve pohodlne zony a snacha se urazila. Syn mne chape ale nadruhou stranu je na strane snachy, protoze to pry stahla, ze to je kvuli ni. Ale neni proste chci byt sama, nevyvaret, nevykladat si do noci. Jsem tak zvlastni? A jak snase rict ze to neni proti ni ale ze uz ve svem veku mam zazite sve tradice… vim ze je spousta rodin co maji sise opacny problem

Reaguji rovnou. A co takhle ji prostě do očí rict, co píšeš sem? Prostě Marie, neber si to osobně, to neni nic proti tobě, ja jsem takhle spokojená, nechci to měnit, ráda vas uvidím/pohostim/projdu se s vámi v jinou dobu. To by nešlo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
212
3.12.20 20:27

A řekla jste to tak, jak to tady píšete? Jestli ne, tak bych upravila část o vlezdopr…a poslala bych ji to. Jestli se urazí i tak, je to její problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5555
3.12.20 20:32

No ono taky záleží jak se k ní chováš běžně. Kdyby ses chovala normálně, reagovala by tak vztahovačně i za jiné situace? Taky z tebe holka vlezdoprdelka může cítit že ji moc nemusíš, a chce se prostě zavděčit, mít hezky vztahy… Řekni jí to narovinu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61601
3.12.20 20:35

Normálně a narovinu ji řekni to, co jsi napsala.. Že máš ráda vánoce s TV, knížkou a sama.. Ona to nejspíš prostě neví :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30461
3.12.20 20:37

Rozumím ti. Navrhla bych kompromis. Když třeba se staví na svařák, cestou koupí stromeček, připraví kapra a ty si u toho budeš číst. To by nešlo? A po večeři pápá :lol: Nebo co sneseš. Uražená už je, tak hůř nebude :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
233
3.12.20 20:40

Třeba já vás naprosto chápu, já nesnáším doma návštěvy… To pramení z jistých věci z minulosti (ne, nechodilo k nám hodně návštěv, má to jiný důvod…) a taky mám ráda stereotyp a svůj klid. Holka by to měla pochopit a neurážet se. Mnoho lidí má pocit, že když oni mají nějaký názor, postoj, nějak věci cítí, že ostatní to mají taky tak, e sto lidí sto názorů… Je hezké, že vám to nabídla, ale pokud vy nechcete, tak svátky slavte, jak chcete vy. Jako jsou jednou za rok a nutit se během nich do něčeho? Pokud jste ji, nebo oběma, vysvětlila, jak to je a neřekla jen Ne, nechci a konec, ale Ne, nechci, děkuji, ale víš já to mám tak a takhle, protože tohle a tamto. Ráda se potkám jindy nebo na prochazku, tj pak si půjdeme každý po svém, tak co jako. Někdo kolem sebe chce davy, někdo chce si užít čas sám se sebou. Upřímně? Já to jednou budu mít taky tak. Mám teď malé miminko, o které se starám vesměs sama, přítel se skoro nezapojuje a co? Zvládám to i tak. Prostě jsem jiná, nepotřebuji někoho pořád za prdeli. Asi i tím, že já tu rodinu nemám už, tak jsem se naučila umět si užít čas i sama se sebou. Každý to máme jinak. Radím užijte si Vánoce podle svého a jestli to někdo nechápe, nerespektuje, je to jeho problém. Je to drsné možná, ale tak to je. Chápu, že chcete mít klid… Dyt můžete jít na prochajdu spolu všichni na dvě hodinky ven a pak si jít každý slavit, jak chce, uvidíte se, strávíte nějaký čas spolu, ale nikdo vám nebude narušovat prostor, který si zrovna chcete užít po svem. Já jsem evidentně generačně jinde, ale úplně vám rozumím :andel: PS hezké svátky podle svého!!!
PS se synem si promluvte, věřím, že vás pochopí, třeba si zavolejte, je to vaše dítě, ať to chápe a nemáte mezi sebou zle a jeho paní to holt musí respektovat. Někdo se chce družit někdo ne :nevim: :andel: :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní

@martina.se no jsou spolu se synem pristi rok 8 let. Nikdy toto nezkousela a byla spise odmerena a letos od svatby toto. Nechapu. A neni to jen o tech vanocich, ale co zacala druha izolace tak to bylo kazdy den pet smsek jestli neco nepotrebuji objednat, pokoupit. Proste jsem si pripadala a pripadam ja starena co si nenakoupi :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
2455

Podle me si mysli, ze ti takhle samotne musi byt smutno. a ze to rikas jen tak, abys neotravovala, ze ti je takhle dobre. chce byt mila a zavdecit se ti. proste ji rekni, ze OPRAVDU ti to takhle vyhovuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12852
3.12.20 20:42

Chapu. Cim jsem starsi, tim jsem mene naklonena zmenam :?
Chapu dobre, ze bys byla na svatky u nich? Neslo by to omezit jen na veceri 24.12.?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29160
3.12.20 20:45
@Anonymní píše:
@martina.se no jsou spolu se synem pristi rok 8 let. Nikdy toto nezkousela a byla spise odmerena a letos od svatby toto. Nechapu. A neni to jen o tech vanocich, ale co zacala druha izolace tak to bylo kazdy den pet smsek jestli neco nepotrebuji objednat, pokoupit. Proste jsem si pripadala a pripadam ja starena co si nenakoupi :roll:

Nesmíš naznačovat. Prostě to řekni. Nezlobte se, ale já chci mít svůj klid, doma jsem spokojená.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23502
3.12.20 20:45

Tak ji to normalne narovinu vysvetli. Ze se na to tesis, ze budes doma v klidu sama. A ze tim opravdu netrpis, navstevy nemas rada a vanoce neprozivas. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7615
3.12.20 20:46

A oni chtějí trávit ty svátky u Tebe? Nemůžeš jím říct, že se Ti to nechce chystat a ať to nachystají u sebe a že se stavíš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.12.20 20:50

@bublinek ano predstavuje si ze by prijeli oni k nam, ale ja opravdu nemam rada u sebe lidi, ikdyz jde o nejblizsi. Bydli ve meste pres 80km tak nejake odpoledni sezeni je pro mne na stedry den a svatky blbost a okradani se o tu pohodu a cas. Vzdy jsme se vidali az na novy rok a nikdy se nezvala a nebo je nebyla zvana k nim.
Ja ji narovinu rekla, ze at se neźobi, ze to nechame tak jak to je zazite. A pak smska od syna ze mu manzelka doma breci ze ji nemam rada a ze ji nechci.

• Citovat
  • Nahlásit
7368
3.12.20 20:52

Jako já jsem zastánce toho, že každý má právo na své Vánoce, ale na dotaz, jeslti si zvláštní, tak promin si jo..)
99% procent lidi, chtějí vidět rodinu o svátcích.. patříš k té druhé skupině.. Na druhou stranu, si myslím, že máš na to právo, a rozhodně bych si nenechala kazit to,, na co se těšíš, být celé svátky sama u tv, knihy atd..
Jenom se pak třeba nediv, když si na to mladí zvyknou, pak budou vnoučata, že jezdit nebudou, protože chceš mít klid..
Ono všechna rozhodnutí, se projeví bude hned a nebo až časem
Takže za mě, asi bych jim to řekla ještě jednou, až se nezlobí, ale ty chceš být na Vánoce sama.
Jenom si neodpustím, takový menší komentář, myslím, že by ti tě třeba dvě, tři hodinky návštěvy neubylo, třeba až 26. prosince napr… jenom názor..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat