Chci třetí dítě, manžel ne!

14.1.20 22:16

Chci třetí dítě, manžel ne

Dobrý den, prosím o rady co by ste dělali na mém místě. Máme děti (kluk 5 a holka 1 rok), obě z IVF, spermie od dárce. Dnes mi přišel dopis z CARu, že tam máme ještě zmražené embrya, tak máme dat vědět, jestli chceme graviditu s tím že do 1roku zdarma nebo uschovat na pozděj, což se platí, nebo jestli mají vyhodit, popř. využít pro jiný pár nebo pro výzkum. Já se začala těšit, jak by bylo krásný mít třetí dítko, protože děti miluju a užívám si to s něma…Jenže manžel řekl rezolutně NE, že nemáme tak velký dům (máme na patro, 4+1,takže 2 dětské pokojiky), že mu dvě bohatě stačí a kdo by to živil…Tak jsem zklamaná, chtěla bych tu šanci využít, když tady je, ikdyž vím že to má své pro a proti. Staří nejsme, mě letos 35,manžel 37. Zkusím mu to ještě nadhodit ale bojím se že nebude chtít a za zády jednat nebudu.co vy, jaký na to máte názor?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1836
14.1.20 22:20

Rekla bych, ze proste nechce znovu miminko pleny atd…ale vidim ze mladsi ma rok. Takze v tom opravdu neni to, ze uz chce mit,,svuj,,zivot…takze bych se ho pokusila zpracovat. Ale pokud se jeden neciti, druhej s nim tezko hne. A pokud hne, tak buh vi jestli bude spokojen.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3755
14.1.20 22:22

Když nechce, tak nechce. Prostě s tím nic neuděláš. Dítě musí chtít oba. Byla bych ráda za 2 zdravé děti a fungující rodinu a zbytečně bych nepokoušela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
626
14.1.20 22:24

Nech tomu ještě čas, mladší je malá a mít třetí dítě s takto malým rozdílem je masakr - vlastní zkušenost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3975
14.1.20 22:27

Ty nechceš do práce viď??? :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14950
14.1.20 22:27

Nedivím se mu, třetí dítě bych taky nechtěla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
11329
14.1.20 22:31

Především potřebuješ porozumět tomu proč doopravdy je nechce. Bez toho abys porozuměla a akceptovala jeho obavy, tak nenajdete takové řešení, kdy budete oba spokojení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.1.20 22:36

@cverunka - Jj, taky si říkám, že můžu být ráda za dvě zdravé děti, protože jsme si zažili už dost s tím vším…
@Helen78 - jo jenže platit 2000,– za rok uschování a za rok, dva mě řekne to samé? proto je potřeba se rozhodnout teď. Však než bych šla, budou malé skoro dva roky…
@GabinkaCh - :D v tom to není, já chodila ráda do práce, ikdyž firma za tu dobu co jsem doma krachla takže budu hledat něco jiného…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní

Manžel taky dlouho nechtěl. Nakonec jsme se domluvili, že třetí bude. Nechala jsem ho, aby si to rozmyslel sám. My už máme větší děti (8 a 5 let).
Kdyby nechtěl, tak ho nutit nebudu.
Taky mám je 35 a 37. Dávám tomu rok a když se nepovede, tak na to kašleme. Přiznávám, že mi to přijde tak akorát. Věk už je z mého pohledu hraniční. Sama jsem měla starší rodiče a nebylo to sice špatné, ale táta šel do důchodu po mé maturitě…

• Nahlásit
  • Citovat
473

Máme to stejně, děti miluji mám dva syny 10 let a 3 a půl a od začátku co je mladší toužím ještě po jednom, prostě to tak cítím, ale přítel nechce, že dvě stačí, že si chce užívat život a ne mít jen mimina atd. Není den abych na to nemyslela a hodně se nám tím pokazil vztah, vím že když zůstanu nebudu už nikdy úplně šťastná. Hrozně závidím těm co se snaží o mimi nebo ho mají. Takže řešíme kvůli tomu i rozchod, protože nikdo z nás neustoupí. Mě je 32 příteli 31.Pro rýpalky pracuji z domu, takže o tom že bych do práce nechtěla to falt není.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14950
14.1.20 22:47
@vejisek píše:
Máme to stejně, děti miluji mám dva syny 10 let a 3 a půl a od začátku co je mladší toužím ještě po jednom, prostě to tak cítím, ale přítel nechce, že dvě stačí, že si chce užívat život a ne mít jen mimina atd. Není den abych na to nemyslela a hodně se nám tím pokazil vztah, vím že když zůstanu nebudu už nikdy úplně šťastná. Hrozně závidím těm co se snaží o mimi nebo ho mají. Takže řešíme kvůli tomu i rozchod, protože nikdo z nás neustoupí. Mě je 32 příteli 31.Pro rýpalky pracuji z domu, takže o tom že bych do práce nechtěla to falt není.

Takže zničíš rodinu těm dvěma co už máte? Nechápu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4013
14.1.20 22:58
@Ou píše:
Především potřebuješ porozumět tomu proč doopravdy je nechce. Bez toho abys porozuměla a akceptovala jeho obavy, tak nenajdete takové řešení, kdy budete oba spokojení.

Přesně, lépe bych to nenapsala.
Je krásná představa čekat další miminko a pak je krásná představa až budeme stří a budeme se váichni scházet u jednoho stolu a bude nás tak moc ale je to velká dřina a i odříkání takového toho soukromého života u každého dítěte a nékaždy vztah to ustojí a proto bych muže nenutila a když se mi tak zasteskne a přijde na mě touha po miminku tak si vzpomenu na ty probdělé noci, únavu, strach a celodenní kolotoč a hned se mi zanechce. Teď je to prostě super, děti jsou už více méně doma soběstačné co se týče např. ráno doma o víkendu, my si můžeme přispat a fakt si odpočinout po celém týdnu, na dovolené klídek…no už jsem asi lenivá ale je to super je nám báječně spolu :andel: :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.1.20 23:05

Já jsem manžela ukecala. Jenže on nebyl nikdy rezolutne proti. Sice si neni stále jistý a obavy jsou pochopitelné…jdeme do toho. Děti máme přirozenou cestou (5 a 3), ale kvuli věku jsem to dost řešila. Teď a nebo už nikdy. V červnu mi bude 36. To je pro mě hranice a pokud se do te doby nepovede, má to tak byt. Zkus to opatrně parkrat nadhodit a netlač na pilu. Třeba se mu to do roka rozleží v hlavě. Máte ročni ditě, takže chapu, že si to treba neumi představit.

• Nahlásit
  • Citovat
2010
14.1.20 23:07

Dítě je celoživotní závazek. Pokud máte už 2 zdravé děti, tak bych se realizovala u nich a chlapa do třetího už rozhodně nenutila. To pak fakt může skončit akorát rozchodem, když se na to už necítí. Nutit někoho do něčeho tak zavazujícího jako je dítě je blbost. To nemůže dobře skončit :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27595
14.1.20 23:25

@vejisek aha, takze se rozejdete, ty si poridis treti s nekym jinym a ty starsi dve budou mit tatu jen na vikend, popr budou ve stridave peci. To bude fakt super. :jazyk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama