Chirurgické odstranění hemangiomu

• Fotoalbum (5)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
42
6.1.11 00:11

Chirurgické odstranění hemangiomu

Příští týden jedeme s roční dcerkou na vyšetření do nemocnice v Hradci kvůli hemangiomu,který má malá na hlavičce. Udělal se jí v šesti týdnech červený flíček a dnes už dorostl do velikosti 2×2cm a je víc než centimetr vystouplý. Lékaři jsem zasílala fotky a dle jeho soudu by to mělo jít ostranit. Nečekala jsem to,dosud nás všude odbyli a ani jsme tam nechtěli jet za účelem odstranění,pouze vyšetření,jestli je to o.k. Nyní jsem rozhodnutá,že pokud to půjde,tak do toho jdeme. Hledám proto maminky,které již to mají za sebou,jestli by nenapsaly,jak dlouho byly v nemocnici,zda mohly být u dítěte hospitalizované taky a jak obecně to probíhalo. Mám z toho docela lufty,ale až bude po všem,strašně se nám všem uleví. Malá začíná zkoumat okolí a je jen otázkou času,kdy se do toho bouchne,má to přesně tam,kam děti nejčastěji bourají. Už si to začíná i drbat. O reakcích okolí,kdy sundáme čepici a naše ,,krása" vyleze na povrch ani nemluvím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
PetkaK
6.1.11 07:51

Ahoj, přidávám se k maminkám, které mají dítko s tímto problémem.

Malé jsou 4,5 měsíce, na nožice má hemangiom od narození - momentálně cca 2×1,5×0,5cm. Zhruba ve dvou měsících jí vylezl druhý na krku - ten je zatím opravdu malinký, asi jako zrnko rýže. Na nožičce jí to roste a roste, ten na krku taky, zatím ne tak viditelně ale mám obavy aby to nedorostlo do stejných rozměrů jako na nožce. Přeci jen na tom krku už je to více vidět a jak píše reakce okolí - taky se toho bojím :(

Byli jsme zhruba před měsícem na kožní - budeme tam chodit jednou za půl roku, kdyby jí z toho hnisalo, tekla krev tak mám přijít okamžitě.

Kožní nám teda říkala - že to jde chirurgicky odstranit, ale že nejdřív tak ve třech letech, dříve že se to nedoporučuje snad kvůli narkóze. Odstraňuje se to laserem (nevím odkud jsi, my ze Zlínska a na to odstranění bychom jeli do Brna do nemocnice - nevím do které). Po odstranění tam prý zůstane něco jako jizva od popáleniny.

A ani po odstranění nikdo nezaručí jestli se to na stejné místo nevrátí.

Neodpověděla jsem ti na otázky, ale vím že je to těžké, mě se to taky nelíbí že to máme, ale musíme s tím malou zatím naučit žít. Bohužel to máme zatím schované na nožičce a není to hned vidět, tak jako u Vás :( - jsem zvědavá co ten na tom krku.

V profilové fotce to jde trošku vidět na té nožce :)

Přeji ať to dobře dopadne - Vám i nám :)

• Citovat
  • Nahlásit
marcela_81
6.1.11 08:19

Ahoj, taky Ti bohužel neodpovím, jen se přidám. Náš malý (6 měsíců) má hemangiom na boku asi tak velikosti 1,5×1,5×0,5cm a stále roste. Dr. nás stále uklidňuje, že se může ještě ztratit, ale moc tomu nevěříme. Taky nás varovala, že pokud bychom ho chtěli nechat odstranit, může se znovu nalít. Zatím to neřeším, protože ho má schovaný a hlavně je to kluk, i když ho má na místě, kde se do něj snadno škrábne. Uvidíme v budoucnu.
Každopádně Ti moc držíme palečky, ať to jde odstranit. Na tý hlavičce je to přece jen horší. Budu moc ráda, když se ozveš, jak jste dopadli.

• Citovat
  • Nahlásit
3328
6.1.11 10:55

Ahoj,holky.Přesně takhle jsem to měla já,když jsem byla malá.Jen jsem ho měla na pravé staně hlavy,přesně na hranici vlasů,dál na levém rameni, v pravém podžebří a na zadní straně pravého stehna.Se mnou jezdili rodiče na pravidelné kont. do FN v Hradci a nic se neodstaňovalo.Hemangiomy časem ztráceli to syté zabarvení a od mých cca 18 let jsou takřka neviditelné,jen je v těch místech trochu tenčí a jemnější kůže.Na stehně mi sice zůstal stejný jako byl,ale zvykla jsem si na to a vůbec ho nevnímám,stejně jako ostatní,kteří mě znají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
122
6.1.11 17:49

Ahoj, nám se taky udělal nějak kolem toho šestinedělí, přímo na funtanele, má tam tedy jen malý flíček asi 0,5 na 0,5cm, dr nám řekl, že to buď zmizí, nebo se odstraní jako bradavice, ale máme štěstí, že nevystupuje na povrch, takže ti víc neporadím, jen, že by se to mělo odstrňovat vypalováním jako u bradavic, tím pádem by jste v nemocnici být neměli nijak dlouho počítám den max dva, je i možné, že to dělají jen ambulantně..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42
17.1.11 00:36

Tak se musím pochválit. Byli jsme u dr. na kontrole a odešli s papírem na přijetí k operaci. 21.února máme nástup,druhý den jí to vyříznou,dva dny tam zůstaneme a pak domů. Mám radost,fakt. Pan primář říkal,že tohle by se jí nikdy neztratilo,jen by to změnilo barvu a splasklo. Ptala jsem se,jestli to to není hemangiom,který by se časem vrátil a narost znovu a byla jsem ujištěna,že tento opravdu ne.
Ano,bude to riziko,operace bude v celkové narkóze,je to přece jen hlavička. Bude to bolet,propláčeme hodně času asi obě dvě,ale stojí to za to.Nejspíš přijde o půl hlavy vlásků,ale ty dorostou. Jizva by měla být max. o půl centimetru větší,než je hemang. A stejně jí to schovají vlásky.
Mám radost,že jsem po roce bojů našla doktora s mozkem na pravém místě a ten nám udělá krásnou hlavinku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
marcela_81
17.1.11 20:04

macimaci, tak super. :palec: Držím moc palečky, abyste toho času moc neproplakaly ani jedna a ať jde všechno tak jak má bez jakýchkoli problémů. :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
PetkaK
25.3.11 19:02

Macimaci - jak jste dopadli s operací? Jak to probíhalo?

Doufám že je vše v pořádku.

• Citovat
  • Nahlásit
42
7.4.11 21:44

Omlouvám se,že odpovídám tak pozdě,malá měla silný zánět průdušek. Operace proběhla naprosto v pořádku,jizva se hojí krásně,komplikace žádné. V nemocnici nebyl jediný problém,všechno zvládla na jedničku. Jizvu má dost velkou,ale protože měla hemangiom dost velký,muselo se to tak moc řezat. Stehů má 13,ale to z důvodu toho,že ve vlasové části ta kůže hodně pne,tak aby to drželo a nerozjelo se to,tak se musely stehy naskládat dost na husto vedle sebe. Měla klasické pevné stehy,ty jí po třech týdnech vyndali v lehké anestezii. To bylo taky o.k. Teď,po dvou měsících už je jizva krásně zhojená a obrůstá vlaskama,takže za pár měsíců nebude ani znát,že ji tam má. Přikládám fotku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
PetkaK
12.4.11 17:26

Macimaci - tak to jsem ráda že Vám to dobře dopadlo :palec: .

My stále vyčkáváme, na nožičce jí to trošku roste, na krku to má zatím pořád jako zrnko rýže a neroste to. Takže čekám co bude a nebude dál. Zatím to nechávám být, na operaci jí neženu, až když tak pozdjěi.

• Citovat
  • Nahlásit
PetkaK
12.4.11 17:28

Aktuální fotka.

• Citovat
  • Nahlásit
damianko
6.6.11 18:34

macimaci
ahoj.ja by som sa chcela opytt kde na akej klinike ste dali odstranit hemangiom.???

• Citovat
  • Nahlásit
42
7.6.11 09:53

ahoj,nechala jsem to malé odstranit ve fakultní nemocnici v Hradci Králové. Podotýkám ale,že vše jsem si vylítala na vlastní pěst,jinak to totiž nešlo. Měla jsem velké štěstí a narazila na člověka,který měl v hlavě mozek a bez problémů nás odoperoval. Až potom jsem se dověděla,že to běžně nedělají a ani sestry nechápaly,že tam jsme. Musely si myslet,že jsme protekční tlačenka. Asi Michalky krásné oči zafungovaly :-) Tuto nemocnici jsem doporučila i sousedce,která má chlapečka s daleko horším hemangiomem na uchu a boku hrudníku a ta tam nepochodila. Odmítli ji s tím,že má čekat,že s věkem se to upraví. Dali jí kortikoidovou mast a hotovo. Takže opravdu vám nezaručím,že vás vemou,ale držím palečky. Nesmíte se nechat,oni to neradi dělají,protože z toho nic nemají a berou to jako kosmetickou záležitost. Sami by si ale dítě s tímto na hlavičce nenechali. Přikládám dnešní fotku naší Mišky,abyste viděla,jak krásně vypadá teď, tři měsíce po operaci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
183
7.6.11 18:29

MACIMACI:je to super!!krása.My to teda máme daleko menší(cca půl cm)ale každý z okolí se ptá:co to má na hlavičce! :nevim:
Spíš mě vadí,že je to na takovém blbém místě kvůli zranění.
taky přikládám fotečku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
183
7.6.11 18:42

jak byste řešili eventuální zranění a krvácení,žeprý je to hrůza jako :-? začíná lozit,tak je to vcelku aktuální

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat