Chronická borelióza - máte zkušenost?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
noren
Kecalka 203 příspěvků 16.01.12 11:30
Chronická borelioza - máte zkušenost??

Ahoj holky, chtěla bych vás, které máte zkušenost, poprosit o radu.
Na podzim jsem začala mít zdravotní potíže - bolesti hlavy, zad, ramene a oka. Po lítání od jednoho doktora k druhému jsem se dostala na neurologii, kde mi vzali krev na všchno možné. Minulý týden jsem si dojela pro výsledky - doktor mi řekl, že mám možná boreliozu, mám pozitvní výsledky u chornické infekce. Řekl mi ale, že výsledky jsou hraniční…Ty výsledky mi neukázal, poslal mě na magnetickou rezonanci a na lumbální punkci. To bude ale až za dva měsíce, do té doby nic…
Nedalo mi to a druhý den jsem si tam dojela s tím, že chci kopii výsledků domů. Něchtěli mi je dát, i když jsem na to měla právo. Nakonec jsem sestru přemluvila a to co jsem si přečetla mi docela vyrazilo dech. Výsledky jsou silně pozitivní u chronické infekce. A moje otázka: máte někdo zkušenost s léčbou chronické boreliozy?? Přijde mi divné čekat 2 měsíce jen tak :think: Mám si zajít ještě k jinému doktorovi nebo věřit tomu, který si není boreliozou jistý přes silně pozitivní výsledky a moje zhoršující se potíže? :nevim:
Omlouvám se za román :lol:

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
JaSa
Zasloužilá kecalka 711 příspěvků 16.01.12 11:49

já bych to okamžitě řešila, maminka přehodila borelu a byla s ní v nemocnici - bylo ji zle, špatně viděla, hned si ji tam nechali!!!borela je hrozná potvora fakt, zkus jít přímo do nemocncice, maminka byla na infekčním, možná si tam zkusit zavolat, koukám, že jsi z prahy, tak tam je určitě možností hodně, raději se zeptat než něco zanedbat

eumedon
Extra třída :D 13747 příspěvků 16.01.12 12:24

No, čet jsem, že borelióya by se měla začít léčit už při PODEZŘENÍ na boreliózu. Hrozí nebezpečí z prodlení. V první fázi je borelióza dobře a úplně vyléčitelná antibiotiky. Jakmile se ale zanedná, borelie se usadí do kloubů, kam na ně antibiotika nemohou a odtud se při jakémkoliv oslabení imunity šíří.
Hnus, svinstvo.
 http://sdruzeni.borelioza.cz/

JaSa
Zasloužilá kecalka 711 příspěvků 16.01.12 12:25

já to znám od maminky, je to už 7 let co ji zanedbala a následky tu ani nebudu popisovat

eumedon
Extra třída :D 13747 příspěvků 16.01.12 12:27
noren
Kecalka 203 příspěvků 16.01.12 12:36

Děkuji vám moc za reakce. Bohužel ta první fáze se u mě asi nijak neprojevila. Nevím ani, kdy jsem se nakazila. Měla jsem loni asi 4 klíšťata, ale flek žádný…Teď už mě i bolí klouby a brní ruce a nohy. Zkusím si zavolat do nemocnice na to infekční, snad mi poradí :think:

noren
Kecalka 203 příspěvků 16.01.12 12:37
JaSa píše:
já to znám od maminky, je to už 7 let co ji zanedbala a následky tu ani nebudu popisovat

A tvoje maminka měla boreliozu potvrzenou z krve a neléčila se nebo o tom ani nevěděla, že jí má?

JaSa
Zasloužilá kecalka 711 příspěvků 16.01.12 12:53

bylo to tak, že mamka měla ten flek, trošku teplotu, ale nevěnovala tomu pozornost, za pár týdnů (myslím, už je to dlouho) ji bylo zle a začala dvojitě vidět, chodila po doktorech a ti nic a nakonec šla do nemocnce, tam si ji rovnou nechali - okamžitě lumbálka a myslím antibiotika, už přesně nevím, čím ji léčili, ale tím, že přechodila tu prvotní fází se borely nebo spíš jejího následného působení nikdy nezbavila

JaSa
Zasloužilá kecalka 711 příspěvků 16.01.12 13:02

Noren, určitě zavolej, zdraví je jen jedno, držím palce

eumedon
Extra třída :D 13747 příspěvků 16.01.12 15:59

Manželka měla lymskou boreliózu, když byla těhotná. Ten rok měla 4 klíšťata, ihned poté, co se objevila, jsme je odstranili a přesto: „Podívej se, co je to za flek, co mám na noze!“
Povídám: „To je borelióza, musíš co nejrychleji k doktorovi!“
Ona: „Třeba se to ztratí!“
Já: „To víš, že se to ztratí! Jenže když to přechodíš, tak se toho už nezbavíš!“
To bylo samozřejmě v pátek večer (jak jinak) a v pondělí ráno šla k lékařce, ta ji poslala na vyšetření do nemocnice na infekční a byla to ukázková erythrema migrans. Měla ta, praktikantku, tak ji na tom učila. Ještě jí našla pár dalších fleků. Nasadila penicilin a borelióza je vyléčená. Naštěstí jsme to chytli v 1. fázi.
Bohužel, jsou i případy, kdy se erythrema migrans neobjeví. :,(

http://zdravi.doktorka.cz/…ema-migrans/

„Testování nemá smysl ihned po přisátí klíštěte, ale až po 6 týdnech po přisátí klíštěte, kdy jsou již vytvořeny protilátky.“ - Ne jo, jenže hraje se o čas. Když se objeví protilátky, tak už to taky může být nevyléčitelné.

devonie
Ukecaná baba ;) 1755 příspěvků 16.01.12 20:51
noren píše:
Ahoj holky, chtěla bych vás, které máte zkušenost, poprosit o radu.
Na podzim jsem začala mít zdravotní potíže - bolesti hlavy, zad, ramene a oka. Po lítání od jednoho doktora k druhému jsem se dostala na neurologii, kde mi vzali krev na všchno možné. Minulý týden jsem si dojela pro výsledky - doktor mi řekl, že mám možná boreliozu, mám pozitvní výsledky u chornické infekce. Řekl mi ale, že výsledky jsou hraniční…Ty výsledky mi neukázal, poslal mě na magnetickou rezonanci a na lumbální punkci. To bude ale až za dva měsíce, do té doby nic…
Nedalo mi to a druhý den jsem si tam dojela s tím, že chci kopii výsledků domů. Něchtěli mi je dát, i když jsem na to měla právo. Nakonec jsem sestru přemluvila a to co jsem si přečetla mi docela vyrazilo dech. Výsledky jsou silně pozitivní u chronické infekce. A moje otázka: máte někdo zkušenost s léčbou chronické boreliozy?? Přijde mi divné čekat 2 měsíce jen tak :think: Mám si zajít ještě k jinému doktorovi nebo věřit tomu, který si není boreliozou jistý přes silně pozitivní výsledky a moje zhoršující se potíže? :nevim:
Omlouvám se za román :lol:
Držím palce, at ti to dobře dopadne. Trochu jsem se lekla, když jsem četla tvůj příspěvek, protože minulý rok mě strašně bolely klouby a také prý jsem měla boreliozu v krvi, ale také na hranici, či co.....brali mi krev znovu za 2 týdny a pak už prý tam nebyla a že vše je tedy v pořádku :nevim: tak doufám, že se nic nezanedbalo, klíště mě nekouslo :? problémy zmizely, ach jo dufám, že doktor to nezvoral, už mám jinou doktroku, tak se možná zmíním, at mi to víc vysvětlí, ted se bojím :roll:
noren
Kecalka 203 příspěvků 16.01.12 23:56

Devonie: to mě mrzí, že jsem tě vyděsila :kytka: Já bych se raději doktorce zmínila, může ti pro jistotu udělat kontrolní testy. Ale jestli to bylo před rokem a nebolelo tě nic jiného než klouby, tak by to snad mělo být v pořádku. Teď už žádné problémy nemáš? Já už doktorům nevěřím, taky mi řekl, že mám hraniční výsledky, přitom je mám pozitivní a ještě mi ty testy ani nechtěli ukázat…

noren
Kecalka 203 příspěvků 17.01.12 00:00
eumedon píše:
Manželka měla lymskou boreliózu, když byla těhotná. Ten rok měla 4 klíšťata, ihned poté, co se objevila, jsme je odstranili a přesto: „Podívej se, co je to za flek, co mám na noze!“
Povídám: „To je borelióza, musíš co nejrychleji k doktorovi!“
Ona: „Třeba se to ztratí!“
Já: „To víš, že se to ztratí! Jenže když to přechodíš, tak se toho už nezbavíš!“
To bylo samozřejmě v pátek večer (jak jinak) a v pondělí ráno šla k lékařce, ta ji poslala na vyšetření do nemocnice na infekční a byla to ukázková erythrema migrans. Měla ta, praktikantku, tak ji na tom učila. Ještě jí našla pár dalších fleků. Nasadila penicilin a borelióza je vyléčená. Naštěstí jsme to chytli v 1. fázi.
Bohužel, jsou i případy, kdy se erythrema migrans neobjeví. :,(

http://zdravi.doktorka.cz/…ema-migrans/

„Testování nemá smysl ihned po přisátí klíštěte, ale až po 6 týdnech po přisátí klíštěte, kdy jsou již vytvořeny protilátky.“ - Ne jo, jenže hraje se o čas. Když se objeví protilátky, tak už to taky může být nevyléčitelné.

Tak hlavně, že u vás se to podchytilo včas :kytka: Vím, že někteří doktoři dávají antibiotika okamžitě, pokud se erythema migrans objeví a nečekají ani na testy. Ale bohužel většina doktorů je k borelioze dost laxní, což vůbec nechápu :zed:

noren
Kecalka 203 příspěvků 17.01.12 00:00
JaSa píše:
Noren, určitě zavolej, zdraví je jen jedno, držím palce

Díky moc :kytka:

devonie
Ukecaná baba ;) 1755 příspěvků 17.01.12 11:32
noren píše:
Devonie: to mě mrzí, že jsem tě vyděsila :kytka: Já bych se raději doktorce zmínila, může ti pro jistotu udělat kontrolní testy. Ale jestli to bylo před rokem a nebolelo tě nic jiného než klouby, tak by to snad mělo být v pořádku. Teď už žádné problémy nemáš? Já už doktorům nevěřím, taky mi řekl, že mám hraniční výsledky, přitom je mám pozitivní a ještě mi ty testy ani nechtěli ukázat…
jsem v pořádku, kromě toho, že jsem šíleně náladová, až nervozní a úzkostná, ale to připisuji antikoncepci, ale stejně se pro jistotu zmíním, člověk nikdy neví. A Tobě držím palečky.
Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Dobrý den, prsa ven: Vnadná Štěpánová ukázala víc, než chtěla

Herečka Bára Štěpánová (59) sice filmy, v nichž hrají prim její vnady, nemá... číst dále >

Hůlka se zapojil do kauzy ze StarDance: Asi se přihlásím do SuperStar!

Je fér, aby Jiří Dvořák (51) soutěžil v zábavné show StarDance? Jak Expres... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >