Chyba účetní - 2x uplatněná sleva

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.09.19 21:45
Chyba účetní

Ahoj, pracoval jsem jako student na brigádě u dvou zaměstnavatelů. V červenci jsem pracoval u jednoho, proto jsem podepsal prohlášení k dani. V srpu jsem pracoval u dvou zaměstnavatelů, tak jsem podepsal u toho, kde si vydělám více. Proto jsem řekl účetní, aby ho zrušila. Nicméně ona ho nezrušila (mám to písemně podloženo). Tzn. uplatnil jsem slevu 2×. Když jsem psal účetní tak, že to prý je v pořádku. Díky

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Amelie30
Závislačka 3330 příspěvků 11.09.19 22:03
@Anonymní píše:
Ahoj, pracoval jsem jako student na brigádě u dvou zaměstnavatelů. V červenci jsem pracoval u jednoho, proto jsem podepsal prohlášení k dani. V srpu jsem pracoval u dvou zaměstnavatelů, tak jsem podepsal u toho, kde si vydělám více. Proto jsem řekl účetní, aby ho zrušila. Nicméně ona ho nezrušila (mám to písemně podloženo). Tzn. uplatnil jsem slevu 2×. Když jsem psal účetní tak, že to prý je v pořádku. Díky

Máš povinnost příští rok podat daňové přiznání. Od obou zaměstnavatelů si vyžádej potvrzení o příjmech a dle toho přiznání vyplň. :kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.09.19 22:04

A toto potvrzení mohu žádat až na konci roku?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.09.19 22:05

A to nevadí, že jsem uplatnil slevu u obou zaměstnavatelů?

Amelie30
Závislačka 3330 příspěvků 11.09.19 22:41
@Anonymní píše:
A to nevadí, že jsem uplatnil slevu u obou zaměstnavatelů?

Stačí v lednu příštího roku, přiznání podat do konce března. Nevadí, jediné, co ti z toho plyne je povinnost podat to daňové přiznání. Pokud ti vznikne nedoplatek, vrátíš to. Mám zjištěno přímo od FU, řešila jsem stejnou situaci. :kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.09.19 22:43

A nemohu ten nedoplatek uhradit dříve? Ideálně ihned?

Amelie30
Závislačka 3330 příspěvků 11.09.19 22:47
@Anonymní píše:
A nemohu ten nedoplatek uhradit dříve? Ideálně ihned?

Mně to bylo řečeno takto, myslím, že to nepůjde uhradit hned, ale ruku do ohně za to nedám. Třeba odpoví někdo kovanejsi, nebo si pak zavolat přímo na FU. Hlavu ti neutrhnou. :kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.09.19 22:49

Ale kdybych to udělal úmyslně, tak neřeknu. Nicméně účetní jsem to říkal, ale přesto to uplatnila. Achjoo

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.09.19 22:50

To není špatný nápad! Zítra tam zavolám.

Amelie30
Závislačka 3330 příspěvků 11.09.19 22:57
@Anonymní píše:
Ale kdybych to udělal úmyslně, tak neřeknu. Nicméně účetní jsem to říkal, ale přesto to uplatnila. Achjoo

Neboj, já se taky děsila a na FU mě uklidnila. To bude dobrý :kytka:

sagina
Echt Kelišová 8111 příspěvků 11.09.19 23:01
@Anonymní píše:
Ale kdybych to udělal úmyslně, tak neřeknu. Nicméně účetní jsem to říkal, ale přesto to uplatnila. Achjoo

no, říkat nestačí :nevim: uvedl jsi změnu písemně se svým podpisem do prohlášení poplatníka k dani?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.09.19 23:02

Písemně ne, pouze přes SMS, ale ona mi to potvrdila.

Hanula1212
Kelišová 5653 příspěvků 12.09.19 06:04

Veškeré změny musí být písemně uvedeny v prohlášení k dani a podepsány. Chyba je na tvé straně. @Amelie30 nemá pravdu. Správný postup je ten, že jedna z účetních musí pravit mzdu a ty rozdíl doplatíš zaměstnavateli. Roční zúčtování ani daňové přiznání není od toho, aby opravovalo chyby. Zda vznikne nebu nevznikne povinnost podat přiznání závisí na jiných okolnostech.

Amelie30
Závislačka 3330 příspěvků 12.09.19 06:31

@Hanula1212 nehádám se, jen jsem napsala, jak mi bylo z FU odpovězeno, když jsem řešila to samé. :nevim: nejlepší bude, když si zskladatel na FU zavolá. Budu ráda, když dá vědět, jak to dopadlo.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.09.19 18:05

@Amelie30 Měla jste pravdu. Bylo mi to řečeno jako Vám.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama