Chybí dvojky u mléčného chrupu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Gina108
Generální žvanilka 23862 příspěvků 28.04.10 21:18
Chybí dvojky u mléčného chrupu

Mám obavu, že synovi vůbec nevyrostou horní řezáky. Spodní zuby má krásné, dokonce po jedné stoličce na každé straně, ale ty horní, to je hrůza. Jedničky má hodně široké a dost od sebe (že by se mezi jeden zub vešel) a teď pozoruju, že zuby, co mu rostou vedle nejsou dvojky, ale špičáky a vedle těch špičáků se mu nejspíš klubou stoličky. Ať už mu chybí špičáky nebo řezáky, už tam na ně nemá místo :-( Aby toho nebylo málo, tak se mi zdá, že ty spodní zuby má při skusu vysunuté dopředu.
Tak a teď co s tím? Mám jít k zubařce hned, nebo počkat, až se pořádně prořežou ty horní stoličky. A jak se to vůbec řeší v takových případech? Bude mít rovnátka na mléčném chrupu? Máte někdo podobné zkušenosti? Předem díky za jakoukoli radu.

Reakce:
BohunkaP
Extra třída :D 14969 příspěvků 28.04.10 21:24

Já bych k zubaři určitě šla… i kvůli malému, ať tam jde poprvé dřív, než mu budou něco dělat.

Jinak, nevím, jak se to řeší dnes, ale já sama nemám a ani v mléčném chrupu jsem neměla dolní pětky, prostě v mé genetické výbavě nebyly založeny. Nijak se to neřešilo, prostě se mi ostatní zuby trošku porozlezly - nijak výrazně, jen mezery jsou malilinko širší. Ale dnes už to asi bude jinak než za našeho dětství :lol:

janac
Závislačka 3138 příspěvků 28.04.10 21:26

Ahoj, řekla bych že to bude OK.
Ale nevím na co čekáš s tím zubařem, my už za měsíc jdeme na druhou.( i když já jsem trochu zubní maniak..)

Gina108
Generální žvanilka 23862 příspěvků 28.04.10 21:43

No, byli jsme už u zubaře poprvé na konci února a to měl jen horní jedničky, jinak byl OK, tak tam nechci zas tak brzo otravovat :nevim: ale asi se raději objednáme zas :think:

Příspěvek upraven 28.04.10 v 21:46

Kiťa
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 28.04.10 21:44

Ahoj Gino,

náš Honzík nemá u mléčného chrupu horní dvojky a zubař mě ujistil, že se to neřeší nijak, že bude mít aspoň více místa pro druhé zoubky. Mohl by prý udělat rtg, ale vzhledem tomu, že tuto „přednost“ zdědil po mně tak by to bylo naprosto zbytečný. Já teda měla aspoň mléčný, ale trvalý už nenarostly…

Gina108
Generální žvanilka 23862 příspěvků 28.04.10 21:52

Kíťo, možná blbý dotaz, ale nevadí to nějak funkčně nebo po estetické stránce? U nás v rodině jsem se s tím nesetkala, tak jsem mírně vykulená. U přítele mají v rodině jednu horní jedničku mírně předsunutou před ostatní zuby, ale vyrostly jim zuby všechny. Ženský kvůli tomu nosily rovnátka, chlapi to neřeší.

Kiťa
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 28.04.10 22:00

No funkčně to snad nevadí a z estetického hlediska… holt ty mezírky tam jsou, ale nám to přijde spíš roztomilý než že bysme se tím trápili :wink:

Gina108
Generální žvanilka 23862 příspěvků 28.04.10 22:06

Kíťo, díky moc za uklidnění. :kytka: Mně vlastně taky přijde u přítele ten předsunutý zub sexy :oops: tak snad Míša nebude mít problémy.

Kiťa
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 28.04.10 22:13

Gino, nemáš vůbec zač. A určitě to bude v pohodě, uvidíš :wink: :mavam:

Martasaja
Ukecaná baba ;) 2138 příspěvků 28.04.10 22:23

Ahoj, já taky nemám dvojky, malý jo. Jenže zubařka mi říkala, že to ještě nic neznamená a pak jsem se od mámy dozvěděla, že já je mléčný taky ještě měla, ale trvalý mi nenarostly.
U vás se to pozná jen s RTG, jestli třeba nechybí naopak jen mléčný, ale trvalý tam založený jsou a pak normálně narostou. A kdyby ne, funkčně to nevadí, jen pak záleží, jak se tam ty ostatní zuby porovnají, aby nebyly velké mezery. V nejhorším ho čekají rovnátka, ale až u trvalého chrupu. Myslím, že u mléčných se to nijak neřeší.

dalmatinka 123
Hvězda diskuse 47101 příspěvků 28.04.10 23:55

Tak já mám podobnou zkušenost,ale mě narostli trojky jen mléčné,pak už né,takže ještě ve 20 letech jsem měla mléčnáky :lol: .V 21 letech mi je vytrhli a mám můstky.
S malim chodim k zubaři pravidelně už od pul roku každé 4 měsíce.Určitě bych neváhala i když pochybuju že s tím něco dělají :nevim:
Držím palce

Daniela82
Závislačka 4990 příspěvků 29.04.10 09:19

Ahoj, tak mala nema spodni dvojky, pry ani vubec zalozene. U zubare uz jsme byli, nevahala bych vubec, ale nic s tim neudela. Resit to bude pripadne az u zubu trvalych :wink:

janac
Závislačka 3138 příspěvků 29.04.10 12:10
Gina108 píše:
No, byli jsme už u zubaře poprvé na konci února a to měl jen horní jedničky, jinak byl OK, tak tam nechci zas tak brzo otravovat :nevim: ale asi se raději objednáme zas :think:Příspěvek upraven 28.04.10 v 21:46

Ahoj,aha, pokud jste byli v unoru, sla bych normálně za půl roku. Rentgen v tomhle veku podle me stejne nehrozí..

Ifca1
Echt Kelišová 8914 příspěvků 29.04.10 12:19
Daniela82 píše:
Ahoj, tak mala nema spodni dvojky, pry ani vubec zalozene. U zubare uz jsme byli, nevahala bych vubec, ale nic s tim neudela. Resit to bude pripadne az u zubu trvalych :wink:

Nášemu Kubovi chybí jedna spodní dvojka, zubař to taky neřeší, prý trvalé může mít normálně založené :nevim:

Mezera mezi horníma předníma zubama je normální, trochu se stáhne, až jak dorostou ostatní zoubky :wink:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Partnerka Dvořáka ze StarDance: „Každá chyba je u nás trestanější!“

Jejich pár teď postoupil do finále, což tanečnice Lenka Nora Návorková bere... číst dále >

Nejhorší pařba roku: Na večírku StarDance se víc zívalo, než pilo, Necpál nedopadl dobře

Z příjemného zvyku jako by se stala vynucená povinnost. Účastníci letošního... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nemoci u dětí často odrážejí atmosféru v rodině, říká lékařka

Dokud jsme zdraví, bereme to jako samozřejmost. Zpozorníme, až když je... číst dále >

Pět chyb, kterými si přiděláváme zbytečné vrásky

Nejsme kouzelníci, abychom zastavili čas. A tak se vrásky dříve či později... číst dále >