Reklama

Obyč plomby - platí se nebo ne?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Sherry
Generální žvanilka 20296 příspěvků 27.04.10 09:54
Obyč plomby-platí se nebo ne?

Mám dotaz jestli se obyč plomby platí?
Manžel byl u zubařky a za 3 zuby, do kterých mu dala ty nejobyčejnější plomby-nevím jak se to jmenuje :lol: -platil 500,–
Mě to dorazilo. Myslela jsem si že tyhle se neplatí?
Jak to teda je? Poradíte

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

jana_m
Závislačka 4972 příspěvků 27.04.10 10:24

Někteří zubaři si účtují asi všechny úkony.. Já nevím, mám zubaře, kde zaplatím max těch 30 kč, jinak naštěstí nic.. :-D

Anetta
Ukecaná baba ;) 2466 příspěvků 27.04.10 10:31

Ahoj
Ručně připravovaný amalgám (obyč.) se neplatí, kapslový amalgám (třepaný v amalgamátoru) se platí myslím 200 a více (lépe těsní kavitu - dirku po kazu a neměl by vypadávat, je šetrnější lepší si připlatit)
 Pa

Anetta
Ukecaná baba ;) 2466 příspěvků 27.04.10 10:32

Takže jste si připlatili za kvalitnější amalgám :kytka:

Princess
Ukecaná baba ;) 2436 příspěvků 2 inzeráty 27.04.10 10:42

Připlácí se za kvalitnější amalgám, ale platí se i za ten nejobyčejněší a to v případě, že se plombuje více zubů…od pojišťoven jsou na to nějaké limity. Uhradí třebas jen jednu obyč.plombu za půl roku nebo tak nějak. Nevím to přesně, dávám jen příklad. Můžeš si to ověřit na své zdravotní pojišťovně, tam by ti to řekli přesně.

magnolie
Ukecaná baba ;) 1740 příspěvků 27.04.10 11:50

Ahojky..taky jsem se s placením obyč. plomby setkala.Manžel má zuby zdravé ,ale při prohlídce mu našla kaz a za obyč plombu si naúčtovala 400,–kč.Mám pocit,že si dr. tak trošku přivydělává na tom,že pacient vlastně tak úplně jistě neví za co má platit.

Jura007
Neúnavná pisatelka 18313 příspěvků 27.04.10 11:58

Já mám zase zubařku (v předdůchodovém věku), která mně veškeré plomby, aťuž z amalgámu nebo z tzv. FOTACU (fotoaktivní látka, vytvrzovaná ultrafialovým světlem) dělá zadarmo. Už jsem se jí párkrát ptal, jestli nebude měnit sazebník a něco za ty plomby účtovat, ale odpověděla mně, že u ní jsou si pacienti rovní a přece nebude chtít doplatky po nějakém dědečkovi nebo babičce. Paní zubařku mám i po stránce obecně lidské velice rád.....

Sherry
Generální žvanilka 20296 příspěvků 27.04.10 12:04

Děkuju moc..
tak doufám že aspon teda dostal ty lepší :think: :think: :think:
juro
teda taková zubařka se nachází někde v Brně? tu bych taky chtěla :lol: :lol: bere ještě nový pacoše :mrgreen:

ka-tka
Generální žvanilka 22308 příspěvků 27.04.10 12:46

Juro :mrgreen: jsi si zadelal :lol:

By mne ale zajimalo, z ceho pani zubarka zije?

Jinak treba muj zubar uz tu amalganovou obyc ani nema, a ta kapslova stoji cca 300-400

A ja si momentalne nechavam menit hnusy cerne rtutove za bile vyplne.....
To je takova nadhera, ted se smat na plnou hubu :mrgreen:

A co detem???? Jake plomby jim nechavate? Ja s muzem jsme se zarekli, ze Amalgan uz nikdy vice a pokud by ho nekdo cpal nasim detem- pryc od nej

Anetta
Ukecaná baba ;) 2466 příspěvků 27.04.10 14:54

Nj, bílé jsou hezké, ale jsou případy kdy je prostě lepší dát tu amalgámovou. :kytka:

kadlina
Neúnavná pisatelka 17206 příspěvků 27.04.10 22:16

Ka-tko tohle jsem řešila s kamarádkou zubařkou a od té jsem se dozvěděla, že momentálně jsou amalgámy nízkortuťové, tudíž neškodné a zubař, který dá bílou plombu do stoličky je vydřiduch, hazarduje se zdravím zubů a pryč od něj. Bílá plomba do zadních zubů nepatří, protože prý dokonale nedoléhá a hrozí záněty zubů.
Kamarádka zubařka bydlí daleko, ale mám skvělou svojí zubařku, která mi řekla to samé.
Moje zubařka za amalgám, který strká do strojku, neúčtuje nic. V Praze u zubařů zase letí termín „zahraniční amalgám“ a za ten se připlácí, protože je mnohem, ale mnohem lepší. Kolegyně za obyčejné plomby platily stovky Kč. Tak jsem se jednou zeptala svojí dr., že bych si ráda za lepší plombu taky připlatila /jsem si říkala, bůhví co mi dává do pusy, když to neplatím 8-o / a ona mi řekla /a kamarádka posléze potvrdila/, že zahraniční a český amalgám je složením stejný, takže proč by ona brala zahraniční, který by museli pacienti doplácet.
Ale je fakt, že třeba kamarádka za obyč.amalgám taky něco účtuje.

ka-tka
Generální žvanilka 22308 příspěvků 28.04.10 07:28

Teda holky, ale proc Amalgan?m? zakazali davat v jinych zemich?

Treba svycarsko? Neco musi byt spatne. a mit v tele rtut?

Zbyva mi vymenit 5 vyplni, je to vse na stolickach
zda je dr. vydriduch? za 3 zuby jsem posledne platila 1100 coz mi prijde super.

Samozrejme je to vec kazdeho, ale svym detem nikdy nedopustim, aby jim prisla do tela rtut!!! :think:

kadlina
Neúnavná pisatelka 17206 příspěvků 28.04.10 13:00

Tak konkrétně švýcarský amalgám dostávají ty mé kolegyně :mrgreen:
Já po detailech nepátrala, věřím kamarádce, která se mi dušovala, že je ho tam tak strašně málo, že když se u magistrály postavím na přechod a čekám na zelenou, tak než padne, si ho nadýchám víc.

Bílé fotokompozitní plomby nepatří do zadních zubů tj.od čtyřek výše, kde jsou kazy velké, protože ta bílá jak jsem psala „pracuje“ a hrozí, že se pod ní něco dostane a pak následuje zánět, zvlášť u dětí je to přůšvih. Třeba kamarádka /a to ona na rozdíl od mé zubařky, patří spíš k těm dražším a vydřiduštějším zubařům/ mi řekla, že už párkrát vyprovodila ze dveří maminku s holčičkou, že maminka trvala na bílé plombě do stoličky. Následky prý nejsou nic moc.
Já mám fotokompozitní plomby na jedničkách už jednou opravované a to právě proto, že se mi mezi zubem a plombou udělala rýha, ale u těhle zubů to není problém.

ka-tka
Generální žvanilka 22308 příspěvků 28.04.10 13:33

No ja teda nastesti predni zuby mam OK, horsi je to na tech stolickach......

Skoda, ze tady neni nejaky zubar, i vice co by nam dali jasnou odpoved.

Ale treba jeste pred rokem mi muj zubar tvrdil to, co pise, ze rika tvoje kamaradka
a ted posledne uz rikal, ze to neni problem, ze ty plomby porad jsou kupredu a uz nevypadavaji a podobne

tak uz nevim

ka-tka
Generální žvanilka 22308 příspěvků 28.04.10 13:44

http://sila-pro-zivot.cz/…-ucinky.html

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejhlubší dno, ultralevice zneuctila mši: Ovčáček se pustil do mluvčího z UK

Aktivistka Aneta Petani protestem proti představitelům církve spustila... číst dále >

S přítelem předvádějí svaly a filtry na Instagramu. Andreu omlouvá, že je zamilovaná

Andrea Pomeje (30) patří k nejkrásnějším ženám našeho showbyznysu, má velké... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >