Čím ošetřit dřevěnou podlahu?

3199
19.1.20 11:15

Čím ošetřit dřevěnou podlahu?

Ahoj holky, prosím radu. Máme v pronájmu baracek, jsou tu všude dřevěné podlahy, vč dětského pokoje. No a dnes jsme si hrály s dcerkou a já si do nohy zarazila trisku jako blázen. Všimla sem si, že je na dost místech lehce popraskana. Čím tu podlahu ošetřit? Bolí to jak blázen, neumím si představit, že by si to do nohy zarazila malá. Backurkam moc nedá, většinou je po pár minutách sundava, další varianta je jít pro koberec a asi to tak dopadne, jenže do 240m2 kupovat nový koberec mě lehce vysaje, takže aspoň na pár dní nějaké ošetření, aby nebyla životu nebezpečná :mrgreen: (jako jsem fakt histerka, na tu nohu se pomalu ani nepostavím :D)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7404
19.1.20 11:26

Napadlo me vybrousit a prelakovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
781
19.1.20 11:35

Ahoj, přidám se..
klasická školácká chyba. Též máme dřevěnou podlahu a měla jsem naní kytku asi měsíc. Voda, jak si sem tam trošku přetekla a pod květináčem se udělal flek 10×10cm, černo, šedý. Jak bych tohle mohla odstranit :zed: děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3054
19.1.20 12:21

Máme dřevěné podlahy a máme je nalakované. Přebrušte a nalakujte, jiná rada asi není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8966
8.6.20 14:14

Máme rok starou dřevěnou podlahu, dubovou. Jen tedy začíná lehce trpět… lakovaná určitě není, prý už se to dávno nedělá. Poptávám tipy, čím ji vylepšit. Vytírám s přípravky na dřevěné podlahy s oleji a říkám si, jestli to stačí :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Lalelale
8.6.20 14:18

@cell my máme úplně novou lakovanou :) Co přesně je s podlahou špatně, je odřená?

• Citovat
  • Nahlásit
25924
8.6.20 14:20

My máme parkety a minimálně dvakrát za rok je potřeba natřít olejem, jinak to trpí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8966
8.6.20 15:06

@Lalelale : to je zajímavé, nám firma tvrdila, že se to prý už nedělá dlouho, je to napuštěné oleji. Je poškrábaná a potřebovala by lehce oživit barvy

@pikola : doporučíš přípravek?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Lalelale
8.6.20 17:03

@cell zajímavé, trošku mě to nutí přemýšlet o úrovni práce firmy, jestli po roce potřebuješ podlahu ošetřit a lak se daaavno nevyrábí :think: Mám dub v oleji na schodišti cca rok, je to hodně vytěžované a je to totálně v tip top stavu. Jinak olej je mnohem lehčí ošetřit než ten lak, prebrousis, pouzijes vybraný olej, prebrousis a zase olej, na ty schody jsem dala ještě třetí vrstvu. A podle prostredku nechas odpočívat. Tak jsme to dělali my, ale raději bych se informovala, pokud si nejsi jistá jaký olej a zda opravdu máte olej.

• Citovat
  • Nahlásit
8966
8.6.20 17:20

@Lalelale : jakože to nemáš vůbec poškrábané? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31302
8.6.20 18:44
@cell píše:
@Lalelale : jakože to nemáš vůbec poškrábané? :think:

My máme třeba dřevěnou poškrábanou v podstatě jenom kvůli kamínkům, protože není dodělaný vnějšek a počasí tomu občas nepomáhá, tak se to prostě občas rejpne. Jinak by jí taky nic nebylo. Ale kvůli tomu jsme nechtěli lakovanou hladkou, tohle se hezky schová :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Lalelale
8.6.20 19:10

@cell vubec, vypadá to jako nové, což po roce člověk očekává. Vždyť rok staré je úplně nové. Jsem úplný laik ale třeba náš podlahář říkal, že těch nátěrů oleje se musí dát minimálně tři vrstvy (a totéž říká plechovka oleje), jinak že dřevo pořádně nenasakne a rychle se zničí. Nepamatuješ si, kolikrát ti to natírali? Není možné, že ti třeba prskli jen jednu vrstvu?

• Citovat
  • Nahlásit
Lalelale
8.6.20 19:11

@Nimie jj jako on každý pod pojmem opotřebení vidí něco jiného, ale pokud má Cell pocit, že po roce to musí nechat předělat, zní to zvláštně :think:

• Citovat
  • Nahlásit
31302
8.6.20 19:16
@Lalelale píše:
@Nimie jj jako on každý pod pojmem opotřebení vidí něco jiného, ale pokud má Cell pocit, že po roce to musí nechat předělat, zní to zvláštně :think:

Jako takhle, my třeba mít lakované parkety, tak po roce na tom budeme stejně z jednoho prostého důvodu - pes. V tom laku bůh ví proč zůstává takových škrábanců jen protože se po tom projde, až to není možné. Ale mám takový pocit, že to je obecný problém, nejsem si jistá jestli jde o problém s kvalitou. Bych to možná zkusila ukázat nějakému odborníkovi ať řekne tco si o tom myslí, minimálně by to bylo relativně objektivní zhodnocení situace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25924
8.6.20 19:24

@cell woca
Ale jestli máte hodně m2 tak si na to radši někoho pozvat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...