Čím si usnadnit mateřství?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.06.19 20:00
Čím si usnadnit mateřství?

Ahoj, holky.
Napadlo mě založit tema, jak a čím si můžete usnadnit mateřství. Není to žádná dovolená, nechápu, proč se tomu tak říká :zed: v našem případě syn byl totální nespavec, nejedlik, nekocarkovy typ a ani nebyl zvědavý na návštěvy :andel:
Napisu sem par věci/vychytavek, které nám na začátku usnadnili i tak náročnou péči o miminko.
Samozřejmě, ze někdo muže tvrdit, ze je to zbytecne a dá se to zvládnout i bez toho, ale já jsem byla upřímně naštvaná, ze jsme si to neporidili dřív :cert:
1. Kolébka - jak jsem již zmínila, malý moc nespal, respektive nemohl zabrat, takže se nechal uspavat klidně i hodinu v náruči. Po zakoupení kolébky usnul během 15min a my jsme tomu nemohli uvěřit.
2. Bílý šum - nevím, jak je to možné, ale hodně pomohl na koliky, syn se během chvilky uklidnil.
3. Kombinace BioGaia+Espumizan - za to mohu poděkovat tady holkam, druhou noc doma jsme nedělali nic jiného, než projížděli tisíce diskuzi a nakonec jsme narazili na rady tady od již zkušených maminek.
4. Konvice s nastavitelnou teplotou - tu si pořídil chlap, neuměl odhadnout správnou teplotu pro přípravu mléka, ale já už taky rozhodne nenadavam :oops:
5. Koupací kyblik - po zánětu šlach jsem hledala něco praktického, abych měla při koupání aspoň jednu ruku volnou. A teď mám ruce úplně volný, malý je spokojený a konečně při koupání neplace :dance:

Doufám, ze to do budoucna někomu pomůže tak, jak to pomohlo nám. Je skvěle, ze tady ty maminky na emiminu jsou a byly ochotne nám před 8 měsíci poradit. Přidávejte i svoje vychytávky, jednou je určitě někdo ocení, stejne jako my :hug:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Margery
Extra třída :D 11853 příspěvků 13.06.19 20:04

Mateřství mi rozhodně ulehčily samosterilizační lahve, skleničky s příkrmy, u druhého dítěte houpací lehátko a nosítko (bez toho bych už asi byla na neurolu), u prvního rektální rourka. :pankac:

Ravedd
Zasloužilá kecalka 887 příspěvků 13.06.19 20:07

Probiotika a babycalm kapky, nositko, lehátko a když to jinak nešlo tak bílý šum :D

Kriss Tina
Extra třída :D 11140 příspěvků 13.06.19 20:11

Já mám teda druhé dítě a úplně zlaté, ale jinak teda ještě víc mi to usnadňuje houpací lehátko, to je fakt vynalez, už druhý syn v něm leží prakticky od narození, houpe se a kouká co dělám :lol: potom šátek, když je nejhůř a nechce ležet sám, navážu ho na sebe a mám volné ruce. Z toho co píšeš sme nevyužili skoro nic, kolébka je u nás zbytečnost, neb synové nechtějí spát sami, bílý šum pouštím na mobilu, nebo prostě nechám po bytě běhat vysavač, to má stejný efekt a navíc se mi i uklidí :D espumisan dávám akorát občas na noc. Konvici nepotřebuju, kojim a u toho teploty měřit nemusím. Kyblík je podle mě neskutečně neprakticky a u novorozence sem vůbec netušila jak s tím manipulovat :D lepší lehátko do vaničky.

chaela
Ukecaná baba ;) 2368 příspěvků 2 inzeráty 13.06.19 20:13

Espumisan, bublifuk, kočár a vodítko :)

Aduš8
Kelišová 5243 příspěvků 13.06.19 20:17

Šátek, nikde jinde mi první tři měsíce přes den neusnu. Bílý šum, u toho později krásně usínal. Kojící polštář, jinak bych měla záda v háji, do půl roka jsem kojila jen v sedě. A gymnastický míč, proti prdíkům i na uspávání.

Ravedd
Zasloužilá kecalka 887 příspěvků 13.06.19 20:17
@Kriss Tina píše:
Já mám teda druhé dítě a úplně zlaté, ale jinak teda ještě víc mi to usnadňuje houpací lehátko, to je fakt vynalez, už druhý syn v něm leží prakticky od narození, houpe se a kouká co dělám :lol: potom šátek, když je nejhůř a nechce ležet sám, navážu ho na sebe a mám volné ruce. Z toho co píšeš sme nevyužili skoro nic, kolébka je u nás zbytečnost, neb synové nechtějí spát sami, bílý šum pouštím na mobilu, nebo prostě nechám po bytě běhat vysavač, to má stejný efekt a navíc se mi i uklidí :D espumisan dávám akorát občas na noc. Konvici nepotřebuju, kojim a u toho teploty měřit nemusím. Kyblík je podle mě neskutečně neprakticky a u novorozence sem vůbec netušila jak s tím manipulovat :D lepší lehátko do vaničky.

Ty jo měla jsem to naopak první dítě zlatý a druhý mi to natrelo :lol: v noci každý dvě hodiny vzhůru (první od 2 měsíců celou noc), neustálý bolení břicha (u první jsem to nezažila), u ničeho nevydrží a teď mi to natírá s nočníkem :roll: jsou jí dva roky že do něj má čůrat ví ale nedělá to :roll: jsou jí dva roky to už starší neměla plinu ani na noc :zed: :lol:

Verurizeckova
Ukecaná baba ;) 1766 příspěvků 13.06.19 20:21

Za mě sterilizator do mikrovlnky… jinak se dá bez všeho žít. Malý od mimina miloval vodu a hned se koupal ve velké vane. Každá máma má jiné vychytávky :) na každé dítě platí něco jiného. Momentálně malého zvykám na nocnik a nadherne na něm vydrží sedět, když cumi na reklamy v televizi :lol:

Jinak ještě homeo cipky Viburcol na zklidnění, lepší než všechny gely světa, když rostly zuby :lol:

Ravedd
Zasloužilá kecalka 887 příspěvků 13.06.19 20:23

@Verurizeckova viburcol na ten jsem zapomněla :D ten nás taky zachránil když lezly zuby :lol:

Tableta
Kelišová 5315 příspěvků 13.06.19 20:24

Gymnastický míč, kojení a aplikování kontaktního rodičovství, takže především šátek a spaní spolu. Jen jsem „vyhodila“ prso a vesele chrupkala dál :mrgreen:

sakota
Kelišová 5893 příspěvků 13.06.19 20:31

Hehe, tvuj vycet by mi to skoro spis komplikoval. U nas urcite zjednodusila: manduca, naucit deti na studene mliko a studene jidlo, naucit je hrat si samotne, neresit nejakej drobek nebo spinu. A tablet. :D

Azallea
Ukecaná baba ;) 1383 příspěvků 13.06.19 20:37

Mne ohromne pomohla manduca, maly je lepidlo lepivy, mivala jsem ho v ni cele dny. Taky jsem prestala resit reci typu „za nas se deti polozily do postele a spaly“ a spi se mnou a porad kojim a uspavam u prsu (je mu 14 mesicu). Jo a televize s prehravanim youtube :D zvlast kdyz jsem s nim sama doma a uz ho nemuzu jinak zabavit a potrebuju se aspon najist, tak mu pustim krtka a muzu si oddechnout.

Kriss Tina
Extra třída :D 11140 příspěvků 13.06.19 20:38

@Ravedd já mam hodné obě, první syn je milionovej, jako miminko byl hodnej a jako velkej brácha je ještě lepší, se vším (krom přebalování) mi s mladším pomáhá :D a mladší je taky hodnej, budí se maximálně jednou za noc, skoro nepláče, v kočáru celou dobu spí tak mužem na dlouhé procházky, prostě dokonale dítě a když kouká tak leží v tom lehátku a pozoruje :D já mám mateřskou opravdu jako dovolenou, stihnu si uklidit, navařit, věnovat se staršímu, nakoupit, cvičit, koukat na seriály nebo číst, zkrášlovat se… :mrgreen:

Renca8
Ukecaná baba ;) 1518 příspěvků 13.06.19 20:56

Kos s kolecky-malou sem si prevazela vsude sebou po byte, gymnasticky mic pozdeji jsme koupili Hojdavak to nam zachranilo zada z mice :palec: nositko Kibi, rektalni rourka, calgel, espumisan+biogaia

eva.pass
Kecalka 130 příspěvků 13.06.19 21:20

Já myslím, že mateřství dost usnadňují tyto věci: jednorázové plínky, kupované příkrmy, mikrovlnka, pračka, myčka.. chuděry naše babičky! mně taky pomáhá bydlení v baráku s mamkou - možnost častého hlídání… jo a taky mi pomohla postýlka s kolečkama, kterou jsem měla v kuchyni přes den, dítě v ní vydrželo a já mohla dělat cokoli

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama