Čím ulevit od bolesti při kontrakcích?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
VeGo
Povídálka 29 příspěvků 22.05.19 16:05
Cim ulevit od bolesti pri kontrakcich?

Ahojky, bojim se bolesti pri porodu…prvni byl dlouhy a bolestivy :,( za par dni me ceka druhy… Moje otazka zni, co na bolest krome epiduralu? Dali vam v porodnici neco? U prvniho jsem mela rajcak ale ten „jen“ oblbne a bolesti zustanou. Je mozme pichnout treba neco na bolest do zily? Diky za info :)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Uživatel je onlineTazvesnice
Zasloužilá kecalka 630 příspěvků 22.05.19 16:11

Kdyby neco takoveho bylo, tak zeny nevoli epidural :nevim: me dali buscopan, ze pry to trochu ulevi, ale zadny rozdil jsem necitila.. puvodne jsem rikala, ze epidural nechci, ale kdyz jsme vyrazeli do porodnice, tak jsem zmenila nazor, ze si ho necham dat, ptze to jinak nedam :D no jake bylo prekvapeni, kdyz mi pani doktorka rekla, ze uz jsem za pulkou a nestihla jsem pripravu a epidural uz vubec ne :lol: nastesti me utrpeni trvalo „jen“ tri hodiny od prijezdu do porodnice ;) druhe porody jsou zpravidla rychlejsi, tak se hod do klidu :kytka:

P4ja
Echt Kelišová 9435 příspěvků 22.05.19 16:18

@VeGo Mně pomohla masáž a bylinky. Nechala jsem si od sestřiček namíchat a manžel masíroval a nahříval. Jinak dle počtu tvých diskuzí na téma porod a bolesti spíš doporučuju hodit se do klidu. Přestat zjišťovat a vyhledávat každou maličkost a uvolnit se. Pokud budeš takhle paralyzovaná strachem z bolesti, pak se to všechno nasčítá a bude to opravdu problém.

Uživatel je onlineJanli
Echt Kelišová 8796 příspěvků 22.05.19 16:21

Mimo epidurálu nic účinnýho není. Jen si pořádně zařvat a zanadávat. Nestresuj se předem. Já měla první porod naprosto hororovej a u druhýho jsem si mezi kontrakcemi dávala šlofíka a při kontrakcích kecala s personálem. Ani jsem neměla pocit, že rodím…

Murka
Ukecaná baba ;) 1799 příspěvků 22.05.19 16:37

Nestresuj se dopředu. Koukni na to tak, že porod bolí, ale ženský do něj jsou klidně znova i několikrát, tak to nebude taková hrůza :) Buď v klidu, uvolni se, užívej si těhotenství a věř svému tělu. Ženy jsou už po staletí naprogramované tak, aby porod nejen zvládly, ale aby byly schopné a ochotné podstoupit i další. Druhý porod je většinou úplně jiný než ten první. A když už myslíš na to, jak to bude bolet tebe, zkus se zamyslet nad tím, co asi pociťuje dítě, když je tlačeno tím úzkým prostorem ven. Dalo by se říct, že ono je na tom hůř než ty :)

lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 23335 příspěvků 22.05.19 16:48

@VeGo druhý porod může být totálně odlišný, jiný druh kontrakcí, jiná délka porodu…kdyby existoval nějaký zázrak na kontrakce, asi ho dávaj

Orissay
Nováček 6 příspěvků 22.05.19 16:54

@VeGo Ahoj,ja mela teda jen epidural a paradne to pomohl. a dokonce jsem zacala konecne po 13ti hodinach od praskle plodovky rodit. :lol: :lol:

iPodPrd
Kecalka 337 příspěvků 22.05.19 17:01

Mně dali kapačku čehosi - bylo mi úplně jedno, o co šlo. prý že tu bolest budu líp snášet. Ani prd. Po odchodu vody jsem už jen kousala chlapovu ruku a brečela, pak teda škemrala o epidural. Jenže než vzali krev a než dorazily výsledky, tak uběhla hodina, a než dorazil anestezilog, tak už jsem byla na 8 a šlo se na tlačení. Neboj se předem. Nevzpomínám na něj ráda, fakt to bylo hodně bolestivé a dlouhé (26 hodin), ale přesto chci další děti. U tebe to taky nemohla být taková tragédie, když sis dobrovolně s vědomím následků nechala vytvořit další, no ne? :kytka: Těch „pár“ hodin se to prostě vydrží. Zkus myslet na to, co se děje při každé kontrakci - že se to malé zas o kousek přiblíží, to mi trošku pomohlo. Budu držet palce :hug:

Micaella22
Ukecaná baba ;) 1448 příspěvků 22.05.19 17:13

U prvni jsem nestihla nic a u druhe epidural. To byla tak bozska vec! Dala bych si ho znovu klido jen tak, nic lepsiho jsem nezazila. Nic lepsiho asi v nabidce mit nebudou

VeGo
Povídálka 29 příspěvků 22.05.19 17:14

Nejde o to, ze bych byla vystresovana ze strachu z bolesti a kousala si doma strachy nehty :lol: jde o to, ze se snazim ziskat co nejvice informaci a zkusenosti co jineho nez epidural-nejsem uplne jeho zastancem :think:

P4ja
Echt Kelišová 9435 příspěvků 22.05.19 17:19
@VeGo píše:
Nejde o to, ze bych byla vystresovana ze strachu z bolesti a kousala si doma strachy nehty :lol: jde o to, ze se snazim ziskat co nejvice informaci a zkusenosti co jineho nez epidural-nejsem uplne jeho zastancem :think:

Třeba dýchání, uvolnění. Já si užila křížové. Ale dost mně to pomohlo včetně těch masáží, jak jsem zmínila.

iPodPrd
Kecalka 337 příspěvků 22.05.19 17:29

@P4ja A jak vám to dýchání a uvolnění šlo? I ty masáže - měla jsem křížové a pokaždé jsem byla paralyzovaná, nedokázala jsem se pohnout, natož dýchat nebo, jak mi rády doporučovaly PA, zhoupnout v kolenou. Masáže mi taky ani trošku nepomohly. Sprcha taky na nic, jen jsem v ní mrzla, nebyla dost horká na moje potřeby. Vleže se mi zas třepala stehna, takže jsem měla obouchaná kolena. Na boku to bylo nejlepší, to jsem si mohla i schrupnout, ale nedovolili mi to, že mám být svisle. Prostě žádná z doporučovaných úlevových pozic nevyhovovala.

zuzanka003
Kelišová 7479 příspěvků 22.05.19 17:30

Mě pomohlo že chlap mě silně masíroval kříže a záda, vnimala jsem trochu i jinou „bolest“ a nemyslela tím jen na tu jednu

P4ja
Echt Kelišová 9435 příspěvků 22.05.19 18:12
@iPodPrd píše:
@P4ja A jak vám to dýchání a uvolnění šlo? I ty masáže - měla jsem křížové a pokaždé jsem byla paralyzovaná, nedokázala jsem se pohnout, natož dýchat nebo, jak mi rády doporučovaly PA, zhoupnout v kolenou. Masáže mi taky ani trošku nepomohly. Sprcha taky na nic, jen jsem v ní mrzla, nebyla dost horká na moje potřeby. Vleže se mi zas třepala stehna, takže jsem měla obouchaná kolena. Na boku to bylo nejlepší, to jsem si mohla i schrupnout, ale nedovolili mi to, že mám být svisle. Prostě žádná z doporučovaných úlevových pozic nevyhovovala.

Mně docela v pohodě. Mezi kontrakcemi jsem si dýchala relaxaci podle hypnoporodu a kontrakcích zase dýchala to kontrakční. Rozhodně mně nepomohlo to psí, které na křížové opravdu není, to bylo naopak horší. Ale moc jsem nevnímala, jela jsem si svoje a vizualizace. Bylinky a masážní olej mně nachystala sestřička a většinu silnějších bolestí jsem ležela na posteli na boku a na křesle jsem potom byla taky na boku.

lovethelife
Ukecaná baba ;) 1198 příspěvků 22.05.19 19:05

Já bych radila v první řadě přeprogramovat hlavu, strach dělá strašně moc. Mě ohromně pomohla horká vana (pokud ji tvá porodnice má) oproti teplé vodě ve sprše, tam to bylo spíš za trest. Pak mi hodně pomohl volný pohyb, ale třeba být na míči neeee. Prostě zkoušet možnosti. Taky jsem nemusela temer travit cas na pasech, meli je prenosne a vodeodolne. Ptz lehnout si na pasy, to bylo muceni. Proste pokusit se maximalne si jet dle sveho, co citis, ze potrebujes. Nejdruv jsem sla proti sobe a poslouchala rady a stalo to za… pak jsem zacala jet podle sebe a vysledek se tacal dostavovat :) Chápu tvůj strach, poprvé jsem rodila 40h bez spánku a ta bolest… takže když jsem zjistila, že čekáme druhé dítě, zachvátila mě panika z bolesti, ale slušná. Pomalu na tom pracuju a preprogramovavam se a rekapituluju to dobré. Držím palce, aby byl tento porod za odmenu :hug:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama