Činčila

4018
3.3.13 15:01

Činčila diskuze

Jaké máte zkušenosti? Typy s chovem?? Dceři dva dny před šestými narozeninami umřel pátý křeček za dva roky.. nesla to opravdu katastrofálně. Je extremně citlivá, padaly věty jako „proč jsem to raději nebyla já“ apod. :( A prosila mě, abysme pořídili příště nějaké dýl žijící zvíře.. a aby nebyla smutná na narozeniny, tak jsem ji v pátek hodila do školky a razila po zverimexech.. a v jednom mi paní ukázala činčilku, že je ještě mládě, mají ji tam od chovatelky druhý den, je smutná, že je od maminky.. no to už jsem byla dojatá.. pak mi ji dala pochovat, činčilka si mě oňufala, přitulila se mi pod vlasy a v tu chvíli byla jasná.. takže mega akce.. jedna babička přispěla litr, druhá babička přispěla litr, já zbytek a klec, čičnilu a mraky blbostí k ní přítel večer po práci dovezl autem.. Tak si moc ráda počtu zkušenosti a tak. Já byla třeba docela v šoku, že lozí po zdi. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5648
3.3.13 15:09

Ahojky muj tatinek kdysi davno choval činčily ve vetsim počtu - 16 samic a 4 samce. Jedine, co si pamatuji bylo, že byly háklivé na vysokou vlhkost v pokoji. Muselo se to neustale hlidat, aby to nepresahlo, myslim, 52% vlhkosti a jeste vim, ze se nesmela chytat za chlupy. Jinak chlupy pustila a mela tam plešku. Chytala se za ocas. Víc nevím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48576
3.3.13 15:14

Taky o nich nic nevim, ale ta fotka je tak krásná že sem musela napsat :oops:
Obě holky jsou moc krásné. Malá je princezna

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1158
3.3.13 15:46

My máme doma činčilku cca pol roka.Je to milé zvieratko :D aj keď na rukách moc dlho nevydrží, dá sa s ńou pomaznať :lol: a je strašne rýchla..ja ju radšej ani nedávam behať, lebo neviem, či by som ju chytila :mrgreen:
My sme ju tiež kúpili takým zaujímavým spôsobom..deti strašne túžili pozvieratku..chceli zajaca alebo škrečka. ja som nechcela najprv o žiadnom zvierati ani počuť, no potom mi neja zo dňa na deň „preplo“ a tajne sme s manželom išli kúpiť deťom škrečka..že veď to nie je ani drahé zvieratko..že teda urobíme deťom radosť :D no a v chovprodukte mali zrovna činčilku..hneď ako sme ju s manželom zbadali, nám padla do oka a povedali sme si, že ju chceme :mrgreen: Tak sme tam nechali všetky peniaze - činčilka 40 eur, plus klietka a všetko do nej..A najväčšia sranda je, že ja som ani nevedela čo kupujeme..bola som úplne v tom, že to je druh králika :lol: potom sme po čase kúpili veĺkú klietku pre činčily, lebo v tej malej sa nemohla poriadne hýbať. Teraz máme už vyhliadnutú pre ňu /teda preňho :mrgreen: / kamarátku :D. Ono tie počiatočné náklady sú vyššie, ale potom už je to v pohode ;) činčilka moc toho ani nezožerie..a ani netreba tak často čistiť klietku ako napr. morčatám, lebo toho toĺko nenašpiní. Mne sa najviac na nej páči, ako si drží v paprčkách jedlo :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1158
3.3.13 15:49

A ešte fotka :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
245
3.3.13 16:11

Tak my činčilku měly, nejdříve jednu standart (šedá)koupenou ve zverimexu, no a pak jsme pořídily ještě jednu, ale už od chovatelky, bílou a musím říct že rozdíl byl obrovský co se týče chování činčilek, ta ze zverimexu byla strašně bojácná a ta z chovu zase přítulnější. Jsou to krásné zvířátka, ale jen na koukání. Je snad opravdu zázrak, když někdo činčilku ochočí :mrgreen: Tohle zvířátko, potřebuje pořád někde hopsat a u toho samozřejmě nadělá plno bobků, a stále mít dostatek dřeva na okusování :) přez den spinakjí a vnoci se probouzejí k životu, takže já bych je k dětem nepořídila, činčily přez den doopravdy potřebují spát, jsou to noční tvorové, pokud je někdo přez den budí, můžou být až apatické, občas se nám stalo že když byl přez den v bytě hluk tak začaly syčet, pískat a byly velice podrážděné. Jinak jsou to krásné zvířátka, ale už bych si činčilu, nikdy nepořídila ( důvod : přez den musí spát, vstávají večer, potřebují běhat po bytě, člověk je u toho musí hlída, protože rozkoušou všechno, hlevně kabely a rohy od nábytku, pak nejdou chytit :) když se koupou v písku nadělají hrozný mrdník :) písek všude rozházený, nedají se ochočit. Já bych si raději pořídila fretku :mavam: ale to je jen můj názor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1158
3.3.13 16:19

@Renatuška aj my máme šedú zo zverimexu a teraz sme si vyhliadli bledú u chovateľky /nie bielu, ale takú svetlo-béžovú/. Vy ste mali samčeka a samičku? Mali ste aj mláďatká?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
245
3.3.13 16:26

Ne ne, my měly dva kluky, sice šedá měla rok a půl, a bílá 3 měsíce, zezačátku jsme je sice daly do jedné velké klece, ale tu jsme oddělily aby se nepokousaly, ten starší žárlil, ale pak asi za týden si na sebe zvykly a spinkaly si vzájemě na rameni, dooprravdy kamarádi. Ale pak jsem si našla jinou práci, kde jsem trávila mnoho času a na činčilky mi nezbýval čas, tak jsem je darovala jedné paní, ale jen oba dohromady aby byly spolu :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
245
3.3.13 16:42

Tady dávám naše činčilky Bílá : Matýsek Šedá : Lolek

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48576
3.3.13 16:44

Jéé je to krásné zvířátko, ale když čtu @Renatuška tvuj příspěvek, tak je budem obdivovat jen na obrázku. Vidim že to není zvířátko pro nás :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4018
3.3.13 17:18

Jo no, mladá mi teď dvě noci přišla spát do ložnice, že Bety dělá bordel. Tak snad si zvykne. Na to, že jí kousek od postele ožíral křeček klec a vrzalo až pískalo mu běhací kolo si taky zvykla.. při nejhorším půjde do obýváku. Kočky budou mít vlastní noční „televizní“ program a bude klid po všech stranách.

@Deborah

Výraz „paprčky“ mě uplně zničil. Sto let jsem ho nelyšela. :lol: A naprosto tě chápu. Já jí chodím podstrkovat dobroty, jen aby si je chytala do pacek. :lol:

@Renatuška Matýsek je krááásný! Oba teda jsou, ale ten bílý.. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
marienela
3.3.13 21:14

Ahoj, my jsme měli činčilu, když jsem byla malá, vydržela nám přes 10 let. Opravdu žije hlavně v noci, přes den spinká, ochočit se dá, ale chce to hodně trpělivosti, denně se jí věnovat, protože když to člověk na nějakou dobu zanedbá, činčila zase ztratí důvěru. Milují koupání v jemném speciálním písku, což nadělá hodně nepořádku (je lepší mít je ve skle, než v kleci), potřebuje se co nejčastěji proběhnout, ale pozor, je hodně mrštná, rychlá a ohebná, takže pokud není dostatečně ochočená, hodně těžko se chytá. navíc, jak už bylo řečeno, hryže, na co přijde (nábytek, kabely, mně ohryzala tenkrát žákovskou knížku, zbylo mi z ní jen kolečko :D ). Je vhodná pro alergiky, protože má tak hustou srst, že se jí tam prý neusazují roztoči (doporučili nám ji i na alergologii jako jediné vhodné chlupaté zvíře). Ještě si vzpomínám, že když byl smutný, jakoby „plakal“, vydával takový hodně intenzivní štkavý zvuk, převážně v noci. Jsem moc ráda, že jsem ho měla, ale svým dětem asi činčilu už nepořídím…je to opravdu závazek na hodně dlouho a když jsou děti větší a zvířátko je už nebaví, jen se pak trápí (to zvířátko). Opravdu potřebuje péči, čas a pozornost.

• Citovat
  • Nahlásit
1158
6.3.13 19:18

Ľudia, táto činčilka je krásna :srdce:,škoda, že je taká drahá :|
http://zvirata.bazos.cz/…/Cincila.php

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4018
6.3.13 19:24
@Deborah píše: Ľudia, táto činčilka je krásna :srdce:,škoda, že je taká drahá :|
http://zvirata.bazos.cz/…/Cincila.php

Jůůůůů, no taky si tu cenu evidentně zaslouží. Je úúúúžasná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
832
3.4.13 19:27

Taky máme dvě činčily, ale jen tak bych si ji nepořídila. Když jsem dostala nabídku na první, tak jsem nejdřív studovala diskuze jak se o činčilu starat a pak jsme se rozhodli, že je to pro nás. Pak jsme mu pořídili kamaráda, aby nebyl sám. Jen budu muset do budoucna pořešit „bordel“ kolem klece a malý dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat