Císařský řez kvůli poloze koncem pánevním - dvojčata

23.2.20 19:16

Cisarsky rez dvojcata

Dobry den. Byla jsem na kontrole u gynekologa ve 27tt s dvojcatama a rekl mi, ze jedno dite je otoceno koncem panevnim. Rekl, ze si pristi kontrolu naplanujeme cisarsky rez na 38tt. Opravdu tam uz neni sance, ze by se jeste prcek pretocil? Diky za odpovedi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

23.2.20 19:23

Ahoj, podle mě do 38tt můžeš klidně už rodit. Jinak teda, je to hodně indivindi ale já bych tomu za sebe dala asi šanci, jednak se dá rodit i KP a jednak se děti kolikrát otočí i přímo u porodu, natož to odpískat ve 27tt. CS máš asi jistější, ale já bych nejspíš chtěla rodit normálně a riskla to, akutní CS můžou udělat vždy a třeba nebude nutný. Držím palečky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.2.20 19:39
@Čtyřlístek2 píše:
Ahoj, podle mě do 38tt můžeš klidně už rodit. Jinak teda, je to hodně indivindi ale já bych tomu za sebe dala asi šanci, jednak se dá rodit i KP a jednak se děti kolikrát otočí i přímo u porodu, natož to odpískat ve 27tt. CS máš asi jistější, ale já bych nejspíš chtěla rodit normálně a riskla to, akutní CS můžou udělat vždy a třeba nebude nutný. Držím palečky.

Ja doufam ze pri pridti kontrole uvidi neco jineho, dneska mam takove zvlastni tlaky tam dole a pupik jsem mela krasne kulaty snad celou dobu, od dnesniho rana je plochy a hidne mekky jakoby na tom miste snad nenyl ani jeden z nich, tak doufam ze se tam nekdo otocil :oops: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.2.20 19:42

Také čekám dvojčátka a na kontrolu chotím od ledna každé 2 týdny do rizikové poradny a každou kontrolu mají prckové jinou polohu, podle mě ještě mají čas se otočit. Já jsem 33tt a o císaři se sice pan doktor zmínil, protože jsou oba KP, ale ještě mi ho neplánuje, že třeba nás překvapí otočí se a zůstanou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1077
23.2.20 20:11

@Anonymouska Odkud jsi, že byste si planovali cisar už 10 týdnů dopředu? A hlavně, kdo s dvojcaty dojde do 38tt je vážně borec, vůbec to není tak častý. A podle mě je to blbost - nechte to na dětech, jak budou, až začneš rodit :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.2.20 20:14

Mně se jedno otočilo až po 30. tt, ale záleží, které je KP. U druhého to nevadí, ale pokud je to první, je tam indikace k CS. Taky záleží, co za typ dvojčat máš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.2.20 20:16

I když to budou bichoriální, když až 38. tt, monochoriální by plánovali na dřív.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.2.20 20:38
@suzka1 píše:
@Anonymouska Odkud jsi, že byste si planovali cisar už 10 týdnů dopředu? A hlavně, kdo s dvojcaty dojde do 38tt je vážně borec, vůbec to není tak častý. A podle mě je to blbost - nechte to na dětech, jak budou, až začneš rodit :kytka:

Cesky tesin ale doktora mam v trinci :potlesk: no ja se ho zeptala jestli opravdu cisarsky rez budeme domlouvat tak brzo a on rekl ze jestli s tim nesouhlasim at podepisu papiry :lol: ale ze by to bylo s komplikacemi… Pak dodal ze by se stejne divil kdybych vydrzela do 38tt, ze jsou sami o sobe velci uz ted a vidi porod do 36 tydne,

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
85
25.2.20 21:51

Mně se dvojče otočilo ještě v 35tt a ne jednou. Času dost. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.3.20 11:44

Rozdíl ve váze

Ahoj holky, byla jsem dnes poprvé v rizikové poradně. Čekám bi-bi dvojčátka, vždycky to jedno bylo o maličko menší, dnes doktor řekl že je o 200g. Je to hodně?? Za týden jedu na screening a prý uvidíme dál podle výsledků.. jsem z toho trochu nesvá :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama