Císařský řez s vcestnou placentou

3410
14.5.16 12:13

Císařský řez s vcestnou placentou

Ahoj,
Chtela bych vas poprosit o zkusenosti s cisarskym rezem a vcestnou placentou, maminky :) jsem dnes 33+6 a jsem hospitalizovana v nemocnici kvuli placenta previa centralis :-/ ted tu byla pani doktorka vysvetlit mi vubec vse kolem toho a jsem trosku vykolejena. Cisarsky rez je komplikovanejsi nez klasicky a podobne.
Prosim, uklidnete me, ze jste normalne ve zdravi prezily cisare s touto placentou 8o nikde nemuzu najit tyto konkretni zkusenosti :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14.5.16 12:18
@Setkub píše:
Ahoj,
Chtela bych vas poprosit o zkusenosti s cisarskym rezem a vcestnou placentou, maminky :) jsem dnes 33+6 a jsem hospitalizovana v nemocnici kvuli placenta previa centralis :-/ ted tu byla pani doktorka vysvetlit mi vubec vse kolem toho a jsem trosku vykolejena. Cisarsky rez je komplikovanejsi nez klasicky a podobne.
Prosim, uklidnete me, ze jste normalne ve zdravi prezily cisare s touto placentou 8o nikde nemuzu najit tyto konkretni zkusenosti :)

jo já měla placentu previa, ale nakonec se vytáhla, měla jsem císaře a vše bylo ok. jestli byla centralis netuším, císař nemusel být, chtěla jsem ho. nevím jaký v tom je rozdíl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
14.5.16 12:51

@Setkub Ahoj, ja mela placentu praevia centralis taky, zasahovala mi od zadu pres branku az na bricho (cca 9cm presahovala), u me to dopadlo spatne, 30+4 jsem zacala krvacet a mala musela ven :( kazdopadne, cisare jsem prezila :) a to me taky docela strasili, ze mi muzou vzit i delohu, kdyby to krvacelo hodne.. Ale vse je ok :) U tebe to taky dopadne urcite dobre, drzim moc moc palce, at drobek i ty vydrzite v celku co nejdele :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31690
14.5.16 12:51
Znám jednu, co ji taky měla, byla tedy hospitalizovaná až asi od 36+0, a někdy za 2 týdny císař, a bylo to bez problémů
@mirecekblbecek píše:
jo já měla placentu previa, ale nakonec se vytáhla, měla jsem císaře a vše bylo ok. jestli byla centralis netuším, císař nemusel být, chtěla jsem ho. nevím jaký v tom je rozdíl.

no rozdíl je velkej, když nemusí být, tak je placenta jen hodně dole, ale dítě projde v pohodě, při tý centralis je placenta přímo na děložním hrdle pod dítětem, a když by začal přirozenej porod, tak roztahováním čípku se začne placenta odlučovat, a dítě nemá kudy projít, protože má placentou zatarasenou cestu :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14.5.16 13:07
@slavuska1 píše:
Znám jednu, co ji taky měla, byla tedy hospitalizovaná až asi od 36+0, a někdy za 2 týdny císař, a bylo to bez problémůno rozdíl je velkej, když nemusí být, tak je placenta jen hodně dole, ale dítě projde v pohodě, při tý centralis je placenta přímo na děložním hrdle pod dítětem, a když by začal přirozenej porod, tak roztahováním čípku se začne placenta odlučovat, a dítě nemá kudy projít, protože má placentou zatarasenou cestu :nevim:

jo, to je mi jasný, jen nevím jaký je rozdíl mezi těmi dvěla císaři, bude hospital. předem, berou ji jakmile to začne, tak proč straší?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5629
14.5.16 13:19
@Setkub píše:
Ahoj,
Prosim, uklidnete me, ze jste normalne ve zdravi prezily cisare s touto placentou 8o nikde nemuzu najit tyto konkretni zkusenosti :)

Proč srovnává císařský řez a klasický (co? porod?)? Při centrálně uložené vcestné placentě je vedení porodu císařským řezem nezbytností, pokud tedy někdo nechce jít na pár let do kriminálu.

A jestli se zmínila o modifikaci císařského řezu korporálním řezem, tak to není žádná těžká věc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3410
14.5.16 13:24

@Doctus spis rikala, ze cisarsky rez s tou placentou je rizikivejsi nez cisarsky rez kvuli napr. Konci panevnim :) blbe jsem to napsala :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5629
14.5.16 13:31

@Setkub
Aha, myslel jsem, že budou volit nějakou speciální techniku řezu.

Tak o něco rizikovější je, ale není jiné východisko. Pro zkušeného porodníka by to nemělo být nic výjimečného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14.5.16 13:35
@Doctus píše:
Proč srovnává císařský řez a klasický (co? porod?)? Při centrálně uložené vcestné placentě je vedení porodu císařským řezem nezbytností, pokud tedy někdo nechce jít na pár let do kriminálu.A jestli se zmínila o modifikaci císařského řezu korporálním řezem, tak to není žádná těžká věc.

ty jsi doktor?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3410
14.5.16 13:39
@Doctus píše:
@Setkub
Aha, myslel jsem, že budou volit nějakou speciální techniku řezu.Tak o něco rizikovější je, ale není jiné východisko. Pro zkušeného porodníka by to nemělo být nic výjimečného.

Hm hm… Jsem ve fakultce v Plzni, tak snad vedi, jak na to :-/ ale bojim se, ne ze ne :-/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
999
14.5.16 13:41

Tak největší problém je, že jdou přes tu placentu, hodně to krvácí, ale když se o tom ví, je to plánovaná operace, cely tým s tím počítá, není důvod proč by to nemělo skončit dobře…neboj, není to zas tak raritní operace…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7000
14.5.16 13:45

Tak ono asi trochu záleží jestli je placenta ze zadu přes branku nebo jestli ji máš na břichu a pak přes branku.
Pokud je na břiše, je to určitě rizikovější, ale doktoři jsou už natolik v cís. řezu zběhlí, že bych se nebála. Mám za sebou dva a oba jsem přežila - a to ten první byl akutní a hodně špatnýho kolem toho. Druhý byl naprosto v klidu a bez problémů a určitě mě čeká ještě jeden - teda pokud se ještě zadaří a budu těhotná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6585
14.5.16 15:40

Zkušenost nemám, ale známá je ve 37.tt se stejnou diagnozou, není ani hospitalizovaná a ani nemá ještě termín na císaře. Tak nějak nevím, na co čekají…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3410
14.5.16 18:04

@fenny hele, mne taky celou dobu nikdo neresil, az kdyz ksme se rozhodli s manzelem, ze budem rodit v Plzni, tak jsem sem volala a tady se zdesili a hned jsem musela nastoupit :-/ tak ja nevim, jestli to tady moc hroti nebo jinde podcenili :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2093
15.5.16 16:07

Já mám za sebou, ve třetím těhotenství. Od 34tt jsem preventivně ležela na odd. rizikového těhotenství u Apolináře, aby bylo možné v případě krvácení hned udělat CS. Vydržela jsem až do termínu plánovaného CS, po ukončeném 36tt, dýl už se báli čekat. Na operaci měli připravenou zásobu krve mé krevní skupiny + zkušené lékaře, báli se i možnosti, že je placenta přirostlá k děložní stěně, a že by tím pádem mohlo hrozit velké krvácení. Všechno proběhlo v pořádku, řez mám normálně dole, žádné velké krvácení se naštěstí nekonalo.
Držím moc palce, ve velké porodnici jsou určitě dobře připravení :srdce:.

Teď jsem těhotná počtvrté a pevně doufám, že tentokrát bude placenta tam, kde má být…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat