Reklama

Císařský řez v místě bydliště či u rodiny?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Zlutasek_L
Nováček 7 příspěvků 14.08.18 10:47
Císařský řez v místě bydliště či u rodiny?

Zdravím dámy, mám takový dotaz a dilema a určitě už to někdy některá z Vás řešila. Bydlím v Praze s přítelem, nicméně veškerou rodinu a pomoc mám doma v Ostravě. Podle čeho jste vybírali porodnici a co pro Vás bylo lepší? Rodit v místě současného bydliště, nicméně počítat s tím, že pomůže jen muž, nebo jste si vybrali domov, kde víte, že jsou Vám všichni nápomocni od jídla, sprchy atd.. a pak tedy odjet s malým? Ano počítám s tím, že máma může přijet za mnou do Phy dojíždět do porodnice, ale jsme jaksi na kraji Prahy a při jejím zdravotním stavu každý den točit hodinovou cestu tam i zpět, není moc reálné :,(
Děkuji za všechny případné reakce a Váš čas! ;)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Litta
Extra třída :D 13430 příspěvků 14.08.18 10:53

@Zlutasek_L Rozhodni se podle toho, co od porodnice očekáváš ty. Jsou to co nejpečlivější vyšetření, co nejlepší technika, kapacity v oboru,…? Nebo příjemný přístup, vstřícnost, pohodová atmosféra,…? Ono se to v ČR zatím zpravidla vylučuje, takže podle toho se můžeš rozhodovat v první řadě. Obecně – v Praze je možná lepší rodit, pokud máš vysoké riziko, dítě má zjištěné riziko nějaké nemoci apod. Pokud jde o císaře z jiného důvodu, jela bych co nejdál. Hodně štěstí při výběru i k porodu. :kytka:

Sofie2013
Ukecaná baba ;) 2165 příspěvků 14.08.18 10:58

@Zlutasek_L U prvního dítěte jsem žila v Praze a celou rodinu mám na Moravě. Rodila jsem jsem teda nakonec v Příbrami, ale jinak jsem byla celou registrovaná v porodnici v Praze. Nechtěla jsem rodit na Moravě, protože jsem se pak hned chtěla vrátit z porodnice do svého bytu, do svého prostředí. Jinak také jsem měla císařský řez a pokud nejsou komplikace, tak by ses při propuštění z porodnice měla být schopná normálně postarat o sebe i o dítě, manžel si snad také může vzít pár dní volna, tak pomoc rodiny není zas tak nutná.

Aduš8
Ukecaná baba ;) 1623 příspěvků 14.08.18 10:58

Já mám nejbližší rodinu 50 km ode mě,rodila jsem plánovanou sekcí,v porodnici jsem byla 4 dny,pak jsem vše zvládala doma. Jediné,co jsem udělala,že jsem si dopředu navařila do mrazáku. Se sprchou a podobně mi nikdo po příchodu domů pomáhat nemusel. A hned první den po odjezdu z porodnice jsme jeli na nákup. Asi si to představuješ moc tragicky,ale já to měla stejně. Bolí to,to je jasné,ale ne tak,že by člověk nemohl vůbec nic dělat. Já bych osobně nikoho kromě manžela(a i ten mi někdy lezl na nervy) po příchodu z porodnice doma nechtěla.

Zlutasek_L
Nováček 7 příspěvků 14.08.18 11:00

Litto děkuji. Naštěstí o mimčo nejde, jen nesmí projít porodními cestami, takže si myslím, že nic hroznýho, asi i běžná věc třeba. Nebojím se asi o samotný porod, nicméně spíše mě rodina straší, že se o sebe sama nedokážu postarat ve chvíli, kdy tam zrovna přítel nebude moci být :roll: Nevím jak je to náročné zkrátka

Uživatel je onlineblumen
Hvězda diskuse 40332 příspěvků 14.08.18 11:04

My zvladli vse sami po cisari, nemam nikoho na pomoc. Manzel si teda vzal volno mesic po nem, ale nebylo potreba (dobre ale na seznameni s miminkem). Ja bych volila Prahu, kde bydlite Vy.

Zlutasek_L
Nováček 7 příspěvků 14.08.18 11:04

@Aduš8 děkuji, no právě, že chci být samozřejmě taky doma vklidu, máma pak přijede k nám domů a se všem pomůže, je zdravotník, tak budu jedině ráda. nicméně mi příjde rodit v místě bydliště tak nějak pohodlnější, ale samozřejmě nevím, zda lepší. A nechce se mi pak s celou rodinou po týdnu sednout do auta a jet 4 hodiny domů do Phy :?

Popokatepetla
Závislačka 3041 příspěvků 14.08.18 11:11

Rozhodla bych se pro Prahu z důvodu, že bych se pak nechtěla kodrcat takovou dálku s novorozencem. Já teda po císaři určitě neměla v nemocnici někoho nonstop k ruce, rodila jsem v porodnici 50km od domova, takže manžel a rodiče jezdili jen na návštěvy. První den na JIPce pomohla (do sprchy atd.) sestra a pak už jsem to zvládala sama. Dva dny po cisaři jsem už zvládla dojít i do jiného patra za dětmi (měla jsem předčasně narozená dvojčata, takže nemohla být se mnou).

lolink
Zasloužilá kecalka 870 příspěvků 14.08.18 11:11

Po císaři mne to občas zabolelo, ale zvládala jsem vše. O dítě budeš schopna se postarat, pokud to bude bez komplikaci :). Rodinu mam daleko a byla jsem na vše sama. Ohledně jídla to teď budu řešit tak, ze manzel bude doma s prvnim dítětem a zařídíme si dovoz jídla z domova důchodců. Možná to pak prodloužíme i na pár dnu po příchodu z porodnice :D. Absolutně odmítám se před porodem zbláznit a vyvaret do zásoby nebo mrazáku. Tohle je jediná věc, kterou jsem u prvního nevěděla, ale pomohlo by mi, kdybych první dny nemusela jídlo pro manžela i pro sebe řešit. Ostatní se da. Kór, když je to první a jedine dítě :). Cesta z Ostravy do prahy s novorozencem muže byt i docela peklo. Takže bych volila prahu.

Příspěvek upraven 14.08.18 v 11:15

Katerina308
Kecalka 462 příspěvků 43 inzerátů 14.08.18 11:15

@Zlutasek_L
Také jsem rodila plánovanou sekcí a byla jsem ráda, že jsme to měli z porodnice jen 30minut autem domů. 4hodiny by se mi v autě s jizvou na břiše sedět nechtělo, ikdyž bys jela vlastně domů později a jizva už mohla být dobrá. Manžel se mnou byl doma asi týden co nás propustili z porodnice a vše jsme zvládli sami. Příbuzné máme minimálně 120 km daleko a pracující. 14 dní po císaři jsem už sama řídila, tahala autosedačku k doktorovi a normálně fungovala.
Z porodnice jsem se chtěla vrátit hezky do svého.

Zlutasek_L
Nováček 7 příspěvků 14.08.18 11:29

Holky děkuji Vám! Věřím, že nic není tak černé a co zvládnou druzí, proč bych nezvládla já, vždyť sama nebudu že jo. Souhlasím, že být v blízkosti bydliště a pak ve svém bytě doma je asi nadevše a takové uklidňující, jen jsem se chtěla ujistit.

nettie
Kelišová 5479 příspěvků 14.08.18 11:49

To, jak se budeš cítit po sekci, je hrozně individuální. Já po první hekala, ale měla jsem doma ještě 18 měsíční starší dítě, a taky jsem to musela dát. Po 2. sekci jsem byla úplně ok, sestry tomu nevěřily, fakt mě nebolelo vůbec nic. 5. den po sekci už jsem řídila, týden po jsem jela do Prahy na výstavu s dětmi. Prostě pohoda, jako bych ani žádnou operaci neměla.
Ale v každém případě bych volila porod v Praze, být tebou.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.08.18 11:50

Pokud máš normálně fungujícího partnera ,tak určitě doma v Praze ve svém ,ať mamka pak přijede třeba po týdnu jak budeš doma…sice za sebou nemám císař za to mám odoperovane koleno a všichni mi vykládali jak budu potřebovat pomoct a nezvládnu to a houby sice o dvou holích ale vše jsem s manželem zvládla sama a to mám dvě děti (2a5 )…

Litta
Extra třída :D 13430 příspěvků 14.08.18 12:51

Edit, špatně jsem to přečetla a napsala nesmysl. :kytka:

Zlutasek_L
Nováček 7 příspěvků 14.08.18 13:01

@Litta jj neboj, mamča nepracuje, takže my počítáme, že přijede, jen třeba až na konci pobytu v porodnici by přijela, ptz to cestování hodinové tam i zpět by bylo pro ni náročné, přítel má naštěstí auto, tak bude tak napůl. Chvíli v práci a pak za mnou. Takže ta pomoc bude od přítele během pobytu v por. a doma samozřejmě více už mamča, ptz já vím houby, budu prvorodička, tak každá pomoc se šikne. Jde mi jen o ten pobyt v nem., zda to zvládnem pouze s chlapem. Ale jak psali holky výše, asi nic strašného, pokud nejsou komplikace. Mnoho lidí, nemá tu možnost nebo nemá nikoho, jak už jsem zde četla. Takže asi volím Phu-Bulovku, snad dobrá volba :D

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Jak jsme přežili krmení z láhve

Jmenuji se Laura a jsem máma. Jako by to bylo včera, když jsem se nestačila... číst dále >

Články z Expres.cz

Co bude Kristelová řešit na YouTube? Záhadnou věc, kterou nikdo nezná

Moderátorka Kateřina Kristelová se rozhodla začít natáčet videa na YouTube,... číst dále >

Justin Bieber vypadá jako Macaulay Culkin, když byl na drogách

Kanadský zpěvák, který je momentálně na výletě v Londýně se svojí snoubenkou... číst dále >

Články z Ona Dnes

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Reklama