Cítím se strašně sama

Anonymní
29.4.20 17:55

Cítím se strašně sama

Dobrý večer :srdce:
Jsem ve svých nejlepších letech, dítě ještě nemám a přesto je můj život velice osamělý. Nerozumím si s lidmi svého ani staršího věku. Vyrůstala jsem na malém městě, měla jsem odmalička jednu kamarádku, která po nalezení partnera začala omezovat kontakt a bez důvodů se mi vyhýbá úplně. Jinak nikoho nemám. Samota mi láme srdce. Přemýšlím že bych odešla do většího města. Ale bojím se aby tam nebylo znovu to samé.
Nějaká rada? :/

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Ou
13413
29.4.20 18:00

No spíš začni hledat cestu, jak si s lidmi porozumět. Vyžaduje to z tvé strany snahu a vynaloženou energii.

Pokud jen tak prostě budeš čekat, že se ti někdo bude ozvýat a budete si z ničeho nic skvěle rozumět, tak to samozřejmě nevyřeší ani větší město.

Co tě baví, jakémáš koníčky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21
29.4.20 18:03

Určitě se přikláním k tomu jít lidem naproti. Snažit se najít si třeba kurz, cvičení atd, kde jsou lidi a najít si tam nové kontakty :) Větší město nemusí znamenat nutně více možností.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9812
29.4.20 18:04
@Anonymní píše:
Dobrý večer :srdce:
Jsem ve svých nejlepších letech, dítě ještě nemám a přesto je můj život velice osamělý. Nerozumím si s lidmi svého ani staršího věku. Vyrůstala jsem na malém městě, měla jsem odmalička jednu kamarádku, která po nalezení partnera začala omezovat kontakt a bez důvodů se mi vyhýbá úplně. Jinak nikoho nemám. Samota mi láme srdce. Přemýšlím že bych odešla do většího města. Ale bojím se aby tam nebylo znovu to samé.
Nějaká rada? :/

Já sice děti mám, ale i tak se cítím podobně. Navíc mám strašný problém se s kýmkoliv seznámit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3337
29.4.20 18:23

Co znamená v nejlepších letech?

Jinak já bych zkusila (po apokalypse) kromě zmíněných rad ještě zkusit obnovit nějaká případná stará přátelství nebo aspoň kamarádství - napsat pár spolužákům, spolužačkám ze základky, ze střední, (z výšky?), jak se mají, uspořádat třeba nějaký sraz (i menší, třeba jen s pár lidmi, se kterými ses tehdy bavila), pokud jsi chodila třeba někam do oddílu nebo měla nějaký jiný dlouhodobější zájem, tak se zkusit zas těm lidem ozvat… Nebo pokud máš nějaké příbuzné, se kterými se třeba moc nevídáte ne proto, že byste se neměli rádi, ale prostě se nedokopete zorganizovat nějaké setkání, tak je pozvat na návštěvu, na procházku…

A jestli nic z toho nepřipadá v úvahu, tak holt hledat úplně nová.

Příspěvek upraven 29.04.20 v 18:29

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1687
29.4.20 18:24

Věnuj se koníčkům, které tě baví a kde je možnost se seznámit s dalšími lidmi. Když budete mít společný koníček, tak i společné téma o kterém si povídat a spřátelíte se. Choď mezi lidi, do společnosti, neboj se začít konverzaci první…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1687
29.4.20 18:27

Co třeba lidi z práce nebo ze školy? Mezi těmi by jsi také mohla najít přátele.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.6.20 22:11

@marinka5 tak to jsme dvě :potlesk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie