Co byste ocenili u soukromé mateřské školky?

15
11.8.20 14:46

Co byste ocenili u soukromé mateřské školky?

Ahoj holky,
měla bych otázku, co byste uvítali v MŠ do které byste rády daly vaše dětičky? Co by měla taková podle vás dokonalá školka obnášet, zahrnovat v programu, jaké by měla mít přidané hodnoty?
Jednu diskuzi jsem tady již pročítala, ale byla z roku 2014 a od té doby se možná požadavky maminek změnily :)
Moje představa je taková, že by se mi líbila školka někde v přírodě avšak ne daleko od centra, do programu by byla třeba 2× do týdne zapojena Canisterapie, na pozemku by byla zahrádka, kde by se mohly dětičky podílet na pěstování zeleniny, ovoce, dalších rostlinek, program by obsahoval i činnosti, které by děti připravoval do života, samozřejmě s ohledem na věk :D dvojjazyčná výuka by mohla být možností, avšak byly by i třídy, kde druhý jazyk vyučován nebude. Také si myslím, že se v dnešní době hodně začíná řešit zdravý životní styl, stravování atd., takže bych ráda individuálně vycházela rodičům s jejich požadavky v tomto ohledu vstříc. Samozřejmostí jsou různé výlety, návštěvy např. divadel atd. A na závěr bych ráda zakomponovala do celého projektu i nějaké akce pro rodiče v podobě přednášek a tak dále, letní tábory, kterých by se mohly zúčastnit celé rodinky, nebo třeba jen akce pro maminky s dětmi a naopak i akce určené jen pro tatínky s dětmi.. Je toho více, co bych chtěla do svého projektu zakomponovat, ale hledám nějakou rovnováhu, jelikož vím, že aby to vše mohlo dokonale fungovat, nejde se zas věnovat všemu na 100%, proto bych ráda nějaké vaše připomínky a návrhy, co byste ocenily, co vám naopak přijde zbytečné a třeba byste ani nevyužily.
Předem moc děkuji a hezký den :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1145
11.8.20 14:47

Bylo by fajn, kdyby byla v souladu s RVP. :palec: A pedagogové by byli pedagogové a ne pouhé chuvy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1446
11.8.20 14:52

A dlouhá provozní doba, provoz od 8 do 16 je hodně lidem na houby :think:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27075
11.8.20 14:56

@Emma1624
Naše školka je ve městě, velkou zahradu má. Je plná stromů a prolézaček. Rodiče jsou ve školce vítáni, máme vánoční besídku, rodinný den a rozloučení se školáky. Angličtina je tam formou odpoledního kroužku. Divadlo navštěvuje školku, občas jdou do místního divadla nebo kina. Samozřejmostí je karneval, tématické dny, návštěva hasičů, knihovny a policie. Výlet minimálně 3× do roka. Na jaře seli nějaká semínka, každá třída má svůj záhonek. Vaří zdravě, do školky se nenosí sladkosti na oslavu.
Učitelky jsou milé a usměvavé. Dítě spokojené. To mi stačí bohatě.
Cannisterapii nepožaduju, na kurzy bych nejspíš šla, ale záleželo by, o čem by byly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18195
11.8.20 14:57

Ja jsem spokojena s naší skolkou, celkem casto poradaji akce s ucasti rodicu, maji moznost vyuky anglictiny, tance a keramiky (to je placene) a pak 3 neplacene krouzky v ramci skolky (sportovní, hudebku a vytvarny), ty jsou dobrovolné a probihaji odpoledne mimo běžnou „vyuku“. Divadlo maji domluvené primo s ruznymi skupinami z okoli a ty jim chodí delat představení primo do skolky, ze nemusi s detma cestovat nekde mhd pres cele mesto. Stravování mame teda jen jedno, takove bezne. Nevim jak moc je pak proveditelne plnit prani ruznym rodicum, to asi nebude moc reálné, max bych treba zavedla na vyber z dvou jidel, ale uplne vidim jak rodic neco napise a dite se pak bude vztekat, ze kamarad sedici vedle ma neco lepšího, co by si to dite dalo v danou chvíli radsi :think: jinak bych uvitala treba zjednodusenou verzi dopravniho hriste, kde by se deti ucily treba barvy semaforu, přecházení pres ulici, predskolaci treba dopravni znacky, treba na kolobezkach nebo odrazedlech by se ucily pravidla silnicniho provozu atak. Sice tohle maj pak ve skole, ale kdyz kolikrat vidim, jak deti leti do silnice a ani se nerozhlednou, tak by to nebylo ke skode vyučovat od utleho veku :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18221
11.8.20 15:01

Chtela bych aby majitelka nerikala deticky :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1145
11.8.20 15:07

@Russet troufám si tvrdit, ze tyto aktivity už má většina státních školek a je to moc fajn :srdce: Nase Ms to má stejne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27075
11.8.20 15:19
@janoma píše:
@Russet troufám si tvrdit, ze tyto aktivity už má většina státních školek a je to moc fajn :srdce: Nase Ms to má stejne.

Líbí se mi, že třeba jednou měsíčně mají divadélko, že se nemusí nikam táhnout. O angličtině jsem uvažovala, ale nevím, jak to v době kovidové bude. Jestli bude informativní schůzka, zeptám se na průběh výuky. Protože barvy, čísla a zvířata ho naučím sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
513
11.8.20 15:22

Vlídný, spravedlivý přístup, aktivity s dětmi (ale ne v přehnané míře), vedení dětí k samostatnosti, dlouhá provozní doba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6790
11.8.20 15:24

Učitelky s adekvátním vzděláním, otevřeno i přes celé prázdniny, ale dlouho, ne omezený provoz

informovat rodiče - web, nástěnka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19729
11.8.20 15:25

No zahrádka je asi zbytečná už vidím jak to podubou a zničí, jinak mě nejvíc rozčiluje to že než dítě dovedu, převlíku odvedu do třídy a vrátím se do auta je 20 minut pryč, takže za mě vyzvedávání dítěte u auta

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5553
11.8.20 15:25

Dlouhá otevírací doba, otevření přes prázdniny, normální strava (žádné smouli mléko a zadne stravovací směry typu vegan, makrobio apod.).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
825
11.8.20 15:26

Rozhodně delší a flexibilnější pracovní doba učitelů/vychovatelů. Dnešní doba si to žádá.
Možnost pěstování ovoce a zeleniny se mi líbí.
Klidně bych byla i pro nějaká menší zvířata-králíci, slepice nebo morčata.
Líbil by se mi alespoň jeden zdravotník v MŠ.
Určitě nutričně vyvážené jídlo.
Kroužky pro děti přímo v místě MŠ.
Možnost odvozu dítěte domů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1288
11.8.20 15:28

Aby skolka byla akreditovana a dostavala prispevek od statu a tudiz byla cenove dostupna. Aby mela oteviracku do 19hod. a moznost tam dat dite jen na odpoledne. Vylety, navstevy divadel, akce pro rodice-toho mame furu i ve statni skolce a neco i zadarmo, protoze dotace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50190
11.8.20 15:30

Nikdy nevyuzila soukromou skolku. Tak nevim.
Flexibilnost a delsi otviraci dobu mozna :nevim:. Pro rodice pracujici na smeny.

@janoma píše:

Taky si myslim. Maji to i vesnicke skoly. Nase vesnicka to ma uz davno, ze i nejstarsi dite si vetsinou vypsaneho prosla. Uz je starsi skolacka. Druhy rok maji pravidelne telocvik. Tak ten nezazila ve skolce. To se mi hodne libi, ze maji na TV navyk pred nastupem do skoly. Kazdy rok probiha kurz plavani. A ja teda ocenuji, ze jezdi za kulturou i mimo skolku. Na ruzne tematicke dilny, divadlo, kino, vystavy, do vyroben atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama