ZŠ v Bohnicich, Praha 8

Anonymní
10.8.20 16:09

ZŠ v Bohnicich, Praha 8

Poohlížíme se po základní škole pro příští rok, bydlíme v Bohnicích, takže v úvahu připadá ZŠ Dolakova, Ústavní, Mazurská, Glowackeho. Dál bychom byli schopni dojíždět jedině kvůli něčemu fakt skvělému. Máte zkušenost s některou z těchto škol?

Já bych si představovala školu, kde mají především rádi děti a chovají se k nim pěkně, aby tam ty děti rády chodily.
Vyučování si predstavuju spíše klasické, s pracovní atmosférou a nějakým řádem, o nějakou volnou seberizenou instituci nestojím.
Dost mi záleží na tom, aby se ve škole pracovalo a víceméně všechno se tam probralo, domácí úkoly jenom symbolicky (klidně vůbec).
Chci se vyhnout problémovým dětem.
Nijak zvlášť nestojím o mohutnou družbu rodičů a školy, ale v případě potřeby bych chtěla bezproblémovou komunikaci a ne se cítit, že otravuju.

Jakékoli zkušenosti mi pomůžou, dík :lol:

(a anonymne proto, že tu nechci provařit bydliště)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
10.8.20 16:55

Dcera chodí na Ústavku, vybírali jsme mezi ní a Dolákovou a zvolili tuhle, ale zpětně si nejsem úplně jistá, jestli to bylo nejlepší rozhodnutí. Ono je to tedy hodně o učitelích. Naštěstí první dva roky, které jsou podle mně nejdůležitější, měla skvělou učitelku, bohužel ale pak se to pokazilo, další dva roky měla neschopnou mladou holku, co je nic nenaučila, neměla autoritu a ještě je trestala kolektivně, Pak další rok starého pána, který sice krásně a zajímavě vyprávěl, ale nebyl příznivcem studia na osmiletých gymnáziích a podle toho taky učivo a příprava vypadala. Ti dva už tam ale naštěstí nejsou. Na druhém stupni má některé skvělé učitele, ale některé dost na nic, teď se to ukázalo při distančním vyučování v době koronakrize, když učitel matiky a fyziky na to úplně peče, nedělá ani online hodiny s vysvětlením nového učiva a dokonce ani moc nezadává a nekontroluje úkoly, tak je něco fakt dost špatně. Úkolů ale nikdy moc neměli, jezdí na lyžák nebo na jazykový pobyt v zahraničí, většinou každý rok na školu v přírodě. Jídla v jídelně v pohodě, jedno jídlo klasika, druhé zdravější. Pár kroužků, hlavně pro pvní stupeň, družna funguje do 4.třídy včetně. Měli i plavání, jak ve škole tak v družině. Přístup klasický, stejně jako výuka, komunikace s rodiči jak kdy a jak s kým.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
10.8.20 19:58

Ahoj, mám zkušenost s Mazurskou. Jsme spokojeni moc, dceru ale učení baví a školu má vysloveně ráda. Mít tam lumpa či problémové dítě, tak třeba zkušenosti budou jiné, nevim. :nevim: Škola mě nadchla už na schůzce pro budoucí prvňáky, kde ředitelka moc chválila personál, bylo vidět, že vztahy mají dobré. Údajně se za posledních 20 let učitelky moc nezměnily - což mi přijde fajn, velká fluktuace podle mě neznačí nic dobrého…
Jídelna OK, vaří moderně, žádné UHO every day jak za nás. 1 polévka, výběr ze 2 hlavních jídel, holce chutná. Možnost dokoupit svačinky (zdravé). Škola je sportovně založená, má zrenovované sportovní hřiště.
My máme prima učitelku, se kterou se dá rozumně na všem domluvit. Letos jde druhá dcera do první, tak jsem zvědavá na nové zkušenosti. Školu ale ráda doporučím.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
10.8.20 20:20

Díky moc! Já právě váhám, jestli to hrotit, vybírat, dojíždět atd., nebo jestli vzit tu nejbližší (a kterou?) a dej se vůle boží… Spádoví jsme do Mazurské, tak to jste mě i celkem potěšily…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
10.8.20 20:32
@Anonymní píše:
Díky moc! Já právě váhám, jestli to hrotit, vybírat, dojíždět atd., nebo jestli vzit tu nejbližší (a kterou?) a dej se vůle boží… Spádoví jsme do Mazurské, tak to jste mě i celkem potěšily…

Záleží na způsobu života. Mně by se třeba líbilo dát děti do ZŠ dolů do Trojské, ale představa, že jedu ze Smíchova MHD a ještě cestou nabrat děti skoro u ZOO a jet domů… Nebo jet domů pro auto a pak pro děti a pak domů… Ono je to hezké si to malovat s dojížděním do nějaké lepší školy, ale pak člověk spíš ve volným čase taxikaří. Pro mě je super ráno dobře stíhat, protože máme školu kousek od domova a to samé po práci… Plus se pak třeba různě dojíždí na kroužky a je teda lepší si práci usnadnit. :) To říkám novinky, že :mrgreen: A Mazurská je dobrá, podle mě to není krok vedle…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
10.8.20 20:42
@Anonymní píše:
Záleží na způsobu života. Mně by se třeba líbilo dát děti do ZŠ dolů do Trojské, ale představa, že jedu ze Smíchova MHD a ještě cestou nabrat děti skoro u ZOO a jet domů… Nebo jet domů pro auto a pak pro děti a pak domů… Ono je to hezké si to malovat s dojížděním do nějaké lepší školy, ale pak člověk spíš ve volným čase taxikaří. Pro mě je super ráno dobře stíhat, protože máme školu kousek od domova a to samé po práci… Plus se pak třeba různě dojíždí na kroužky a je teda lepší si práci usnadnit. :) To říkám novinky, že :mrgreen: A Mazurská je dobrá, podle mě to není krok vedle…

Jo, Trojska je taky ve hře, ale to dojíždění je teda mazec, s přestupem u zoo.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama